Nors Australija šiuo metu kovoja su milžiniškais miškų gaisrais ir išgyvena tikrai sudėtingą laikotarpį, tačiau negalima atsistebėti šios valstybės ir žemyno grožio ir unikalumu. Tikėkimės, kad šalis greitai atsigaus ir vėl mielai priims turistus iš viso pasaulio, pasisvečiuoti šiame rojaus kampelyje!

 

Australija

10 faktų apie Australiją, kurie jus nustebins:

 
  • Australijos Alpėse sniego yra daugiau Šveicarijos Alpėse. Nors dauguma žmonių Australijoje lankosi dėl pasakiškų paplūdimių ir visus metus šviečiančios saulės, tačiau Australijos Alpės, besidriekiančios Naujojo Pietų Velso ir Viktorijos valstijose yra vadinamos slidinėjimo entuziastų meka. Sniegas paprastai iškrinta nuo birželio ir rugsėjo mėnesių, o tai reiškia, kad Australija yra ideali vieta slidinėti, kai šiauriniame Žemės pusrutulyje įsigali vasara.
 
  • 90 % australų gyvena pakrantėje. Milžiniškos dykumos centrinėje Australijos dalyje lėmė, kad dauguma žmonių populiacijos apgyvendino šios didžiulės šalies pakrantes. Pertas, Sidnėjus ir Melburnas yra ikoniškiausi Australijos miestai, kurie išsiskiria intensyviu didmiesčių gyvenimu ir didžiuliais balto smėlio paplūdimiais, kuriuose pilna banglentininkų ir poilsiautojų.
 
  • Tasmanijos oras – švariausias. Tasmanijos sala yra ideali vieta praleisti daugiau laiko lauke – iki šiol čia oras buvo toks pat švarus kaip Antarktidoje. Maždaug trečdalis šios valstijos yra paskelbta nacionaliniu parku arba saugoma kaip pasaulio paveldas. Tai žygeivių rojus, nes keliai ir keleliai vingiuoja po visą nacionalinį parką, atveriantį nuostabias panoramas.
 
  • Didysis barjerinis rifas – didžiausia ekosistema pasaulyje. Didysis barjerinis rifas yra Australijos pasididžiavimas ir džiaugsmas, nes jį sudaro beveik 2500 individualių rifų, matomų net iš kosmoso. Jis driekiasi šiaurinės šalies pakrantės pusiaukelėje, o tai reiškia, kad yra daugybė vietų, kur galima panardyti ir pasigrožėti koralais.
 
  • Australijoje yra daugiau nei 60 atskirų vyno regionų. Dauguma vyno regionų yra Naujojo Pietų Velso ir Viktorijos valstijose. Vakarų Australijoje taip pat yra vynuogynų.
 
  • Freizerio sala Australijoje yra didžiausia sniego sala pasaulyje. Smėlėti Freizerio salos krantai pagyvina bet kokią kelionę į Kvinslandą. Paprastai ekskursijos prasideda nuo Hervei Bėjaus įlankos. Čia galima grožėtis skaidriu, žydru Makenzio ežero vandeniu. Saloje gyvena 150 laukinių šunų, dingų.
 
  • Indijos – Ramiojo vandenyno traukinys turi ilgiausią tiesią geležinkelio atkarpą pasaulyje. Australija didžiuojasi tuo, kad gali keleiviams pasiūlyti vaizdingas keliones traukiniu. Nuo Sidnėjaus iki Perto ir per visą šalį vingiuoja geležinkelis, kuriuo važiuojant, galima grožėtis Žydraisiais kalnais ir Flinderso kalnagūbriu.
 
  • Didysis vandenyno kelias yra didžiausias pasaulyje karo memorialas. Šią lankytiną vietą pastatė iš I-ojo pasaulinio karo grįžę kareiviai, todėl jis yra skirtas prisiminti tiems, kurie žuvo kovodami ir yra skirtas sujungti izoliuotas bendruomenes, įsikūrusias Viktorijos valstijos pakraštyje.
 
  • 80 % gyvūnų Australijoje yra unikalūs. Gyvūnai Australijoje yra patys įdomiausi, nes tik čia aptinkami sterblinių grupei priskiriami žinduoliai, yra gausi paukščių įvairovė. Šalyje yra daugybė zoologijos sodų ir parkų, kuriuose galima susipažinti su laukinės gamtos gyventojais.
 
  • 2,5 km Ajerso arba Uluru uolos yra po žeme. Milžiniška raudonos žemės uola stūkso pačiame Australijos centre ir vietinių aborigenų genčių yra laikoma šventa. Tai viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kuri į „UNESCO“ pasaulio paveldo sąrašą buvo įtraukta net du kartus – kaip kultūrinė ir gamtinė unikali vieta. Neįtikėtina, kad po uola vingiuoja maždaug 2,5 km požeminis kelias, jungiantus Uluru uolą su Olgos kalvomis arba Kata Čiuta kalnu.