Priešingai nei šampūnų, kondicionierių naudojimas visada kelia daugiau klausimų. Ar jie gerina plaukų būklę, ar jiems kenkia? Viskas priklauso nuo to plaukų tekstūros bei to, koks šampūnas ir kondicionierius yra naudojamas.

 

plaukai

10 dalykų, kurių nežinojote apie plaukų kondicionierius:

 
  • Nenuplaunami kondicionieriai gali būti naudojami kaip plaukų formavimo priemonė. Banguotų, lyg dieną praleidus paplūdimyje, įvaizdį galima lengvai susikurti, ant šlapių plaukų paskirsčius šiek tiek nenuplaunamo kondicionieriaus, iššukavus plaukus ir supynus į kasas. Išdžiūvę, išpinti plaukai kris dailiomis paplūdimio bangomis.
 
  • Kondicionieriai drėkina plaukų folikulus. Šaltuoju metų laiku plaukai ir galvos oda išsausėja. Todėl, norint atstatyti plaukų ir galvos odos būklę, rekomenduojama naudoti giliai drėkinančias kaukes kartą per mėnesį. Tokios kaukės naikina sausas pleiskanas, o plaukai tampa minkšti ir slidūs.
 
  • Kondicionierių galima naudoti, prieš trenkant galvą šampūnu. Teigiama, kad kondicionieriaus naudojimas prieš trinkimą gali padidinti plaukų apimtį ir suteikti purumo. Naudojant įprastai kondicionierius niekada nėra gerai išskalaujamas iš plaukų. Kondicionierius, naudojamas po šampūno, gali apsunkinti plaukus, jie gali pradėti greičiau riebaluotis ir atrodyti sukritę.
 
  • Visiems žmonėms tas pats kondicionierius netinka. Išsirinkti gerą kondicionierių nėra lengva, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad rekomenduojama rinktis kondicionierių, atsižvelgiant į plaukų tekstūrą. Ploniems plaukams labiausiai tinka apimties suteikiantis kondicionierius. Storiems, linkusiems riebaluotis plaukams rinktis kondicionierių, kuriame yra mažiau aliejų. Tinkamai parinktas kondicionierius gali drastiškai pakeisti jūsų šukuoseną.
 
  • Kondicionieriaus negalima naudoti ant plaukų šaknų. Labai svarbu vengti tepti kondicionieriaus prie pat plaukų šaknų. Kondicionierių rekomenduojama tepti nuo plaukų galiukų iki maždaug vidurio plaukų ilgio, kad drėkintų vietas, kurioms labiausiai to reikia.
 
  • Dažytoms plaukų sruogoms reikia papildomo dėmesio. Naudoti giliai drėkinančius kondicionierius ypač svarbu toms moterims, kurios dažo plaukus. Plaukų kaukė užtikrina, kad plaukų spalva ilgiau išliks.
 
  • Nebūtina naudoti šampūną prieš kondicionierių. Trinkti galvą kasdien šampūnu nerekomenduojama, nes tai gali išsausinti plaukus ir plaukų galiukai gali pradėti skilinėti. Tačiau kondicionierių galima naudoti kasdien. Jis apsaugos plaukus nuo išsausėjimo, garbanojimosi ir lūžinėjimo.
 
  • Kai kurie kondicionieriai gali pažeisti plaukus. Iš kondicionierių tikimasi, kad jie aprūpins plaukus maistinėmis medžiagomis ir suteiks žvilgesio. Tačiau priemonės su silikonais naikina natūralias plaukus maitinančias medžiagas, todėl rekomenduojama rinktis kondicionierių be silikonų.
 
  • Tą patį kondicionierių galima naudoti visą gyvenimą. Nors dauguma mano, kad prie plaukų priežiūros priemonių plaukai pripranta, tačiau tai yra mitas. Reikėtų ne išmesti mėgstamas priemones ir ieškoti kiekvieną kartą naujų, tačiau įsigyti giliai valantį šampūną, kurį naudotis kartą per dvi savaites. Šis šampūnas pašalins plaukų priežiūros ir formavimo priemonių likučius ir jos vėl taps veiksmingos.
 
  • Gamtoje yra priemonių, kurios natūraliai drėkina plaukus ir palengvina iššukavimą. Geriausi natūralūs plaukų kondicionieriai yra kokosų arba gyvulinės kilmės (karvių, ožkų, kumelių) pienas, kiaušinis (su tryniu arba be, priklausomai nuo plaukų tekstūros), bananai, avokadai, medus (netinka tamsiaplaukėms), obuolių sidro actas.