Ieškodami savo gyvenimo tikslo ir aistros žmonės susiduria su daugybe dilemų. Labai dažnai žmonės nusprendžia elgtis taip, kaip yra priimta visuomenėje, stengiasi pateisinti kitų lūkesčius ir gyventi taip, kaip kiti iš jų tikisi. Tačiau ilgainiui toks gyvenimas, kai laikomasi kitų primestų taisyklių ir stengiamasi pritapti prie kitų, pradeda varginti ir atrodyti beprasmis.

 

tikslas

Rasti gyvenimo tikslą nėra lengva. Tačiau nereikėtų ir tikėti tuo, kad kiekvienas žmogus turi rasti kažkokį magišką tikslą savo gyvenime ir, jei jo neras, jo gyvenimas bus nieko vertas. Trumpai tariant, gyvenimo tikslas – tai yra gyventi autentiškai. Tikslas būtų suprasti ir pažinti tikrąjį save ir gyventi pagal savąją prigimtį ir giliausius troškimus.

 

Geri patarimai, kaip atrasti tikslą ir aistrą gyvenime:

 
  • Neieškoti vieno vienintelio tikslo. Žmogaus gyvenime yra daugybę tikslų. Jeigu visą dėmesį būsiu sukoncentravęs į vieną dalyką, apleisiu daug kitų sričių savo gyvenime. Gyvenimo tikslas gali atsiskleisti keliose gyvenimo srityse. Kartais jis atsiskleidžia, kai padedate kitiems, kartais – kai meldžiatės Dievui, kartais – kai užsiimate širdžiai miela veikla (hobiu).
 
  • Vidinė aistra ir kasdieniai veiksmai kuria prasmingą gyvenimą. Įsitikinkite, kad dalykai, kurie sukelia aistrą, veda prie veiksmų. Būkite sąmoningi ir aktyviai siekite to, ką vadinate savo tikslu. Net jei tai reikš, kad reikės išbandyti begalę skirtingų dalykų. Ilgainiui geri ir vertingi dalykai išliks, o blogi nugrims į praeitį, tarsi grūdai nuo pelų atsisijos. Religingiems žmonėms padeda tikėjimas, kad galiausiai Dievas nurodys kryptį, kur eiti.
 
  • Identifikuoti savo tikslą, iš naujo apmąstydami ir įvertindami praeities patirtis. Iš naujo prisiminti svarbiausius savo įvykius, nesvarbu, ar jie buvo geri, ar blogi, ir pagalvoti, ko iš jų galėjote pasimokyti. Daugiausiai pasimokome iš įvykių, kurie sukrečia, sudrebina mūsų vidinį pasaulį. Pavyzdžiui, skausmingos skyrybos, depresija, sėkmingas sulieknėjimas (pavyko numesti 20 kg svorio). Vienu žodžiu, tai gali būti bet kas.
 
  • Užduoti sau 3 klausimus, kurie padės nustatyti jūsų gyvenimo tikslą. 1) Ką jūs mėgstate? 90 % žmonių atsakys, kad jiems patinka padėti kitiems. Identifikuoti, ką patiktų daryti, kad padėtumėte kitiems. 2) Kas jums sekasi? Susisiekite su trimis žmonėmis ir paklauskite, ką, jų manymu, jūs darote gerai. Arba kodėl ir kada jie ateitų pas jus prašyti pagalbos. Arba ką jie apie jus mano. Žmonės yra taip natūralu, ką jie daro, kad dažniausiai net nepagalvoja, kad kiti džiaugtųsi, sulaukę pagalbos. 3) Ko reikia pasauliui? Kasdien žmonės susiduria su daugybe problemų. Pavyzdžiui, jie nežino, kaip numesti svorio ar kaip atsigauti po skyrybų. Problemos identifikavimas – tai jau dalis sprendimo. Nereikėtų galvoti, kad esate vienintelis žmogus, kuriam įdomi jūsų gyvenimo istorija. Niekas negali papasakoti istorijos taip, kaip galite tai padaryti jūs. Niekas neturėjo tokių pačių patirčių kaip jūs. Niekas neturėjo tokių pačių jausmų kaip jūs. Niekas neturėjo tokios pat gyvenimo kelionės ir perspektyvos, kokią turite jūs. Pasauliui reikia to, ką jūs turite. Tai ir yra tai, ką jūs jam galite duoti.