Deganti žvakė ne tik nuteikia romantiškai – jos liepsna taip pat sklaido neigiamą energiją, turi gydomųjų galių ir mistinių savybių. Nuo senų senovės raganos ir raganiai žvakes naudojo burtams, užkeikimams, dvasioms prisišaukti, ateičiai spėti ar kaip bendravimo priemonę su mirusiaisiais.

 

Kokias žvakes rinktis?

Asmeniniams burtams labiausiai tinka savos gamybos žvakės, ypač tos, kuriose įspausti asmeniniai simboliai ar ženklai. Sakoma, kad tokios žvakės turi daugiausiai magiškųjų galių. Tačiau burtams namuose tiks ir pirktinės: vienspalvės, be aprašymų, marginimų ir papuošimų. Prieš naudojant žvakes magiškuose ritualuose, patariama jas patiems pašventinti. Žvakę reikia laikyti abiem rankom ir sakyti tokius žodžius: „aš šventinu tave kaip magijos įrankį, būk pašventinta!“

 

Žvakių spalvos

Renkantis žvakes, labai svarbi yra jų spalva, nes kiekviena iš jų turi skirtingas magiškąsias galias ir skleidžia skirtingas energijas.

Baltos spalvos žvakė padeda apsivalyti nuo neigiamos energijos, blogų ir slegiančių minčių. Ji skirta piktosioms dvasioms išvaryti, burtams, kuriais siekiama išgydyti, pasiekti susitaikymą, taiką, matyti ateitį.

Juoda žvakė turi itin stiprų poveikį, sukuria apsauginį lauką ir stiprina atsakomybę. Ši žvakė tinkamiausia ritualamas, padedantiems nugalėti kliūtis, burtams, skirtiems atsikratyti neigiamų poveikių ir užkeikimams. Jei juoda spalva slegia, kartu su juoda žvake galima įžiebti ir baltą.

Žalia žvakė simbolizuoja augimą ir progresą, harmonizuoja, ramina ir teikia gyvenimo džiaugsmo. Tokia žvakė tinkama burtams, susijusiems su sėkme, derlingumu, vaisingumu, klestėjimu, pinigais, norų išsipildymu.

Raudona žvakė skirta burtams aistrai ir meilei sukelti, purpurinė – gydyti ir namiškiams apsaugoti, rožinė – meilės užkalbėjimams, oranžinė – energijai prisišaukti.

 

Kada burti

Pirmadienį geriausia burti siekiant vaisingumo, susitaikymo, žinių, pasitelkiant baltas ir pilkas žvakes. Antradienis tinkamas burtams, susijusiems su finansine sėkme, kerštu, stiprybe, užkeikimams panaikinti. Žvakės – raudonos ir oranžinės. Trečiadienis puikus burtams, susijusiems su bendravimu, žiniomis, komercine veikla. Šią diena tinka degti geltonas, pilkas ir violetines žvakes. Ketvirtadienį geriausia skirti burtams, susijusiems su sėkme, laime, meile, sveikata, turtu, gerove ir visais teisiniais reikalais. Šiems burtams reikėtų degti mėlynas ir purpurines žvakes. Penktadienis – meilės, sekso, grožio, vedybų ir partnerystės burtų diena. Šios dienos žvakės – rožinės ir žalios. Šeštadienį geriausia bendrauti su dvasiomis, medituoti, užsiimti burtais, siekiant kažką surasti. Tam tinka juodos ir pilkos žvakės. Sekmadienis tinkamiausias burtams, norint išvaryti piktąsias dvasias ir gydyti. Tam puikiai tiks baltos ir geltonos žvakės.

 

Metas burti

Prieš pradedant burti, būtina atsiriboti nuo pašalinių minčių, reikia susikaupti, pasitikėti savo jėgomis ir būti tikru tuo, kas yra daroma. Burti negalima apsvaigus nuo vaistų, alkoholio, narkotikų ir kitų medžiagų. Būrimo vieta nėra itin svarbi – geriausia burti ten, kur pavyksta susikaupti ir atsipalaiduoti, ten, kur niekas neblaško dėmesio.

Meilės burtai. Norint priversti mylimąjį ar mylimąją jus pamilti, reikia paimti rožinę žvakę, ant jos užrašyti savo ir mylimo žmogaus vardus devynis kartus ir devynias naktis iš eilės ją deginti.

Burtai impotencijai gydyti. Šis burtas veiksmingiausias, jei atliekams mėnuliui esant Vandenio ženkle. Tris tamsiai raudonas žvakes pastatyti aplink lovą, kurioje miegate: po vieną abiejuose lovos šonuose ir vieną kojų gale. Žvakes uždegti, kambarį smilkyti jazmino smilkalais, paklodes apiberti rožiniais rožės žiedlapiais, atsipalaiduoti ir užsiimti erotiniais žaidimais su savo partneriu.

Burtai ligai išgydyti. Esant jaunam mėnuliui, uždegti baltą žvakę, į flanelinį arba odinį, viršuje siūlu užtraukiamą maišelį įdėti sergančio žmogaus amuletą ir įvairių gydomųjų žolelių. Maišelį užrišti siūlu, patepti jį aliejumi ir ištarti: „magiškosios žolelės, pripildykite šį maišelį gydymo galios. Kas šį amuletą turės, tas išgis ir nesirgs. Tebūnie.“

Burtai apsaugai. Norint apsisaugoti nuo piktos akies, į flanelinį arba odinį, viršuje siūlu užtraukiamą maišelį įdėti gabalėlį koralo, skiltelę česnako, jonažolę, baltą plunksną ir laimingą amuletą. Uždegti mėlyną žvakę, užrišti maišelį siūlu, jį patepti aliejumi ir ištarti: „Galią apsaugoti suteikiu tau. Tebūnie.“

 

Prietarai, susiję su žvakėmis

Žvakė, palikta degti be priežiūros, prišaukia nelaimę.

Jei žvakė pati staiga užgęsta, anot senolių, namuose kažkas netrukus mirs.

Sapnuoti baltą žvakę, reiškia tikrą meilę, juodą – mirtį arba ligą. Sapnuoti penkias žvakes reiškia meilę ir vedybas.

Jei žvakė dega melsva liepsna, reiškia, jog greta yra gera dvasia.

Negalima pridegti žvakės nuo laužo – likusį gyvenimą lydės skurdas.

Jei vestuvių ceremonijos metu žvakės sudega labai greitai, tai ženklas, kad santuoka bus trumpa.

Jei aplink žvakę skraido kandis arba drugys, jį reikia užmušti. Tai prišauks sėkmę.

 

Patarimai, kada degti žvakes

Patariama visada uždegti žvakę gimimo, vedybų ir mirties atvejais, kad piktosios dvasios tuo metu būtų kuo toliau.

Persikrausčius į naujus namus, reikia uždegti naują (niekada prieš tai nedegtą) baltą žvakę, kad namuose apsigyventų laimė ir sėkmė.

Per kiekvieną gimtadienį patariama ant torto uždegti žvakutes, nepaisant to, kelintas tai yra gimtadienis. Degančios žvakutės reiškia sėkmę ir sveikatą ateinančiais metais.

Vestuvių dieną būtinai reikia uždegti naują baltą žvakę, kad santuoka būtų ilga ir laiminga.

Norint pritraukti pinigų, esant jaunam mėnuliui reikia uždegti žalią žvakę.

Vieniši žmonės, trokštantys tikros meilės, šv. Valentino dieną turi deginti rožines žvakes.

 

Faktai/įdomybės:

  • Žvakės, naudojamos magiškuose ritualuose, siejasi su šviesos įžiebimo tamsoje simboliu.
  • Žvakė simbolizuoja žmogų: žvakės vaškas – žmogaus fizinį kūną, dagtis – protą, o liepsna – dvasią.
  • Sakoma – jei žvakių magija naudojama geram tikslui, buriantysis gaus triskart daugiau gėrio, jei blogiui – blogis sugrįš trigubai.
  • Viduramžiais buvo tikėta, kad uždegta žvakė, pritvirtinta tarp ožio ragų, priverčia pasirodyti velnią.
  • Senovėje, o kai kur ir dabar, bažnyčiose naudojamos tik vaškinės žvakės, nes tikima, kad bitės atkeliavo iš rojaus.
  • Žvakės yra pats svarbiausias Vudu magijos įrankis, be kurio niekaip kitaip neįmanoma kerėti ir išsikviesto loas.
  • Mumijos formos žvakės senovės Egipte buvo naudojamos dievybėms prišaukti.