Žmonės skirtingai kuria šventinę nuotaiką ir pasitinka pavasarį su savais lūkesčiais. Tam, kad Velykų rytas išauštų tikrai džiaugsmingas ir pakylėtas, siūlome pasidomėti astrologų rekomendacijomis.

 

Avinas (03.21–04.20)Happy,Easter,Solar,System

 

Velykos – jūsų šventė. Saulė kaip tik keliauja Avino ženklu, todėl širdis prisipildo malonių atsiminimų iš vaikystės, kai švęsdavote gimtadienius. Tikėtina, kad dėl dovanų gausos Velykos prilygo Kalėdoms. Šio įvykio simbolika atitinka jūsų prigimtį. Saulė kyla vis aukščiau, budina gamtą ir skleidžia energiją. Dievinate dėmesį ir šurmulį, mėgstate būti žmonių apsuptyje, vertinate didelius šeimų susibūrimus. Mokate užkrėsti gera nuotaika. Šventimą įsivaizduojate ne tik kaip bendravimą prie gausaus stalo. Adrenalinas neleidžia ilgą laiką užsibūti vienoje vietoje. Puikiai tinka velykiniai žaidimai, ypač margučių ridenimo varžytuvės. Laimi tas, kurio kiaušinis nurieda toliausiai arba sudaužo daugiausia priešininko resursų. Pasiduokite azartui ir konkurencijai.

 

Jautis (04.21–05.21)

 

Jei namuose reikia sukurti šventę, Venera, apdovanojusi puikiu estetiniu skoniu, padės ne tik dekoruoti aplinką, marginti kiaušinius, bet ir padengti įmantrų stalą. Velykoms pradedate ruoštis iš anksto, planavimas teikia malonumą. Džiaugiatės sudarydami pirkinių sąrašą. Uoliai pjaustote salotas, marinuojate mėsą, kepate pyragus ir sukate kremus. Valgių ruoša įtraukia, nes įsivaizduojate, kaip pradžiuginsite namiškius ir draugus. Astrologai perspėja, kad nuovargis atsėlina pavėluotai, t. y. pirmą savaitę po Velykų. Prieš šventes verta sumažinti darbų ir pareigų kiekį, susidėlioti prioritetus ir stengtis neperdegti. Džiaukitės dabartimi. Prisikėlimo rytą daugiau dėmesio skirkite šiltam bendravimui ir dalijimuisi akimirkomis.

 

Dvyniai (05.22–06.21)

 

Traukdami per dantį dėl plepumo žmonės vadina jus Velykų varpu, kuris skelbia Gerąją Naujieną. Kiti ras asociacijų su kiškiu – nuolat straksinčiu tai šen, tai ten, mėtančiu pėdas ir mėgstančiu pasislėpus šlamšti šokoladą. Bet kokiu atveju neliksite nepastebėti. Esate gimę po draugiškiausiu ženklu, todėl šviesi pavasariška atmosfera leidžia atskleisti geriausias savybes. Velykos – puiki proga pranešti artimiesiems apie bet kokias gyvenimo permainas. Pažintys su naujais žmonėmis atveria duris į trokštamas sritis. Verta susimąstyti apie pavasario atostogas ir iškeliauti į šiltesnius kraštus. Patiks sutikti Velykas netradicinėje aplinkoje, pavyzdžiui, Balyje ar Tailande. Pasak astrologų, geras laikas susitupėti ir pradėti vertinti likimo dovanas.

 

Vėžys (06.22–07.22)

 

Mėnulis atsakingas už sentimentalumą ir nostalgiją praeičiai. Vertinate tradicijas, todėl Velykos asocijuojasi su vaikystės įvykiais šeimos apsuptyje. Norite išsaugoti tęstinumą, todėl kruopščiai ruošiatės ir siekiate tobulumo. Svajinga prigimtis gali išlaisvinti daug originalių idėjų, kaip natūraliomis gamtinėmis žaliavomis dekoruoti namus, šventinį stalą. Dailindami margučius pirmumą teikiate organinėms medžiagoms. Apskritai mėgstate slapukauti, todėl niekada neatskleidžiate receptų ar dažymo technikos. Astrologai siūlo kurti savas tradicijas, kurios bus perduodamos ateities kartoms. Emociniu inkaru gali būti tiek kepta antis, tiek Velykų medis. Organizuokite margučių medžioklę ir pasiūlykite mažiesiems ieškoti paslėptų kiaušinių.

 

Liūtas (07.23–08.21)

 

Esate globojami Saulės, todėl vertinate pavasarį ir šviesos sugrįžtuves. Mėgstate išskirtines linksmybes, tikėtina, kad net namuose rengsite kitokį vakarėlį. Galbūt pirmieji atidarysite lauko terasų sezoną, išsitrauksite kepsninę ir užkursite pirtelę prie ežero. Polinkis į avantiūras ir nuotykius skatina išbandyti naujas veiklas. Velykos – puiki proga susipažinti su kitomis kultūromis ir religijomis. Patinka būti didingo ir pakylėto reginio dalimi. Palankiomis aplinkybėmis mielai sudalyvausite bažnytinėse apeigose – mišiose, procesijose, net jei nesate tikintis. Turėtų sužavėti teatrališkos graikų ortodoksų apeigos. Verta pasidovanoti kelionę į Atėnus gegužės mėnesį ir per vienus metus atšvęsti Velykas du kartus.

 

Mergelė (08.22–09.23)

 

Dominuoja Merkurijus, todėl Žemės ženklas glaudžiai susijęs su gamta ir amatais. Pasiruošimas Velykoms neatsiejamas nuo savadarbių papuošimų, natūralių margučių dažymo technikų ir gausaus patiekalų asortimento. Įkvėpimo semiatės iš gamtos, todėl naudojate viską, kas pasiekiama – pirmąsias prieskonines žoleles, pražydusias svogūnines gėles, krūmų šakeles su pumpurais, kadagių puokšteles. Stengiatės, kad interjere netrūktų Prisikėlimą simbolizuojančių spalvų – žalios ir geltonos. Suvienykite šeimą pasiūlę užsiimti rankdarbiais – origamio būdu lankstyti iš popieriaus kiškius, marginti kiaušinius vašku, rišti verbas ar vainikus iš sausuolių. Norite sukurti konkretų daiktą, kuris liktų kaip atsiminimas. Atsiribokite nuo perfekcionizmo ir mėgaukitės procesu.

 

Svarstyklės (09.24–10.23)

 

Velykos patiktų, jei ne viena maža smulkmena. Sunku spęsti buitinius klausimus: organizuoti generalinį švarinimąsi ar samdyti firmą, ruošti valgius patiems ar užsisakyti restorane. Negalėjimas greitai priimti sprendimų lemia, kad vėluojate ir nespėjate. Tačiau, atsižvelgiant į meninį polėkį, daug dėmesio skiriate interjero dekorui. Krausite ant šventinio stalo brangiausią servizą, matomiausioje vietoje pastatysite vazą su šakelėmis, kurias apkabinėsite velykinėmis dekoracijomis, pakeisite namų tekstilę į pavasarinę versiją. Šventės sužadina norą bendrauti. Pasak astrologų, Svarstyklės – vienas iš ženklų, kuris kruopščiai rinksis aprangą. Nors būdinga sureikšminti išvaizdą ir aplinkos grožį, verta susikoncentruoti į bendravimą.

 

Skorpionas (10.24–11.22)

 

Per Velykas švenčiamas Kristaus prisikėlimas, o ši tema domina visą laiką. Pomirtinis gyvenimas, sugrįžimas iš anapus, nemirtingumas ir amžinasis rojus – natūralių Skorpiono interesų dalis. Nepraleiskite progos dar kartą pasinerti į paslapčių ir mistikos pasaulį, kuriame negalioja žemiškos taisyklės. Smalsumą patenkins dokumentiniai filmai apie tikinčiųjų ritualus Filipinuose, Gvatemaloje, Brazilijoje arba meniniai, tokie kaip „Kristaus kančia“. Tik įsitikinkite, ar aplinkiniai pasiruošę patirti analogiškų pojūčių. Pomėgiai gali pakeisti švenčių tradicijas. Po sočių pietų pasiūlykite šeimai pakeliauti po senuosius Lietuvos dvarus arba patyrinėti Vilniaus katedros požemius. Kaip pavasaris žymi gamtos virsmą, taip istoriniai objektai sujungia praeitį ir ateitį.

 

Šaulys (11.23–12.22)

 

Velykos simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą. Atgyjanti gamta pradeda naują gyvybės ciklą, skatina ieškoti savęs ir gyvenimo tikslų, išgryninti prioritetus. Šauliams prasideda gilių apmąstymų laikotarpis. Vieni savianalizę atlieka lankydamiesi bažnyčioje, kiti medituoja gamtoje, treti leidžiasi į piligrimines keliones. Artimiesiems svarbu apsišarvuoti kantrybe ir leisti atsiriboti, pabūti vienumoje. Atsižvelgiant į Jupiterio įtaką, izoliacija netruks amžinai. Nušviesėjus protui ir atsivėrus širdžiai sugrįšite su didesne meile, pasiryžimu aukotis ir puoselėti santykius. Dvasinis atgimimas turi tiesioginę prasmę. Idealu, jei egzistencinius klausimus išspręsite iki Velykų ryto ir niekas netrukdys džiaugtis buvimu su brangiais žmonėmis.

 

Ožiaragis (12.23–01.20)

 

Esate vienas iš nedaugelio Zodiako ženklų, kurie paiso taisyklių. Manote, kad vartotojiška visuomenė yra pašlijusi ir reikia gerbti tradicijas. Į Velykas žiūrite rimtai ir tikite, kad linksmybių reikia nusipelnyti. Meskite sau iššūkį ir savaitę iki švenčių apribokite mėsos, saldumynų, pramogų kiekį. Naudinga išeiti iš komforto zonos, pavyzdžiui, daugiau vaikščioti pėsčiomis, užuot važiavus automobiliu. Laikini nepatogumai padės kitaip pažvelgti į turimas privilegijas. Net tiems, kurie neturi nieko bendro su krikščionišku tikėjimu, verta praktikuoti nuolankumą, dėkingumą, altruizmą. Pabandykite nuleisti reikalavimų kartelę, pažaboti ambicijas ir pasidžiaugti mažais kasdieniais dalykais.

 

Vandenis (01.21–02.18)

 

Mėgstate keisti nusistovėjusią tvarką ir Velykos – ne išimtis. Ieškosite originalių būdų, kaip paversti šventę įsimintina. Dievinate bendravimą ir norite, kad aplinkiniai jaustųsi gerai, todėl stengsitės sukurti šiltą atmosferą. Jei kiti investuoja į dekorą ar maistą, jūs imsitės vedėjo ir linksmintojo vaidmens. Organizuokite mankštą tiek smegenims, tiek raumenims. Minkite mįsles, renkite protmūšius, žaiskite stalo žaidimus. Jei leidžia oro sąlygos, pramogaukite lauke, pavyzdžiui, surenkite estafetę, kas nubėgs greičiau nešdamas margutį šaukšte. Mėgstate improvizuoti, todėl idėjų kils švenčiant. Jei tikrai norite išversti svečius iš klumpių, užsakykite aktorių, persirengusį kiškio kostiumu. Vakarą pabaikite karaokė konkursu arba talentų šou.

 

Žuvys (02.19–03.20)

 

Norint pasiruošti Velykoms, nebūtina verstis per galvą. Labiau patinka plaukti pasroviui ar leisti tėkmei nešti be didelių pastangų. Kai likęs pasaulis skuba, tarsi sustingstate laike ir stebite žmones iš šalies. Užsikrečiate pasiruošimo nuotaika palaipsniui. Nevarginate savęs planavimu ir organizaciniais rūpesčiais, tačiau įsivaizduojate susitikimą gražioje ir jaukioje aplinkoje, kur harmoningai dera interjeras, muzika, kvapai, maistas. Žuvys dažniau nei kiti Zodiako ženklai švenčia šeimos šventes ne namuose. Atsipalaidavimas ir atsiribojimas nuo kasdienių darbų padidina jautrumą, sentimentalumą. Labai vertinate akimirkas, kurios paliečia širdį. Artimiesiems dovanojate ne materialių dovanų, o patirčių.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė