Tiek psichologai, tiek ezoterikai sako, kad visos nuoširdžios, iš sielos gelmių kylančios svajonės neišvengiamai išsipildo. Mat pats to net nežinodamas žmogus į jas sutelkia savo energiją. O juk energija yra pats svarbiausias ir galingiausias įrankis tiek magijos, tiek mokslo pasaulyje. Visgi ne visada svajonių išsipildymas vyksta greitai ir sklandžiai. Tad šiam procesui suvaldyti gali prireikti magijos prieskoniais pagardintų praktikų. Viena jų – svajonių ar norų žemėlapių kūrimas.

 

Įgimtas gebėjimas ar mistiškas žinojimas?Young,Brunette,Woman,Creating,Her,Feng,Shui,Wish,Map,Using

 

2015 m. Londono Karališkojo universiteto (Didžioji Britanija) mokslininkai ištyrė 70 kūdikių smegenis ir nustatė, kad žmonės gimsta gebėdami ne tik sapnuoti, bet ir svajoti. Anksčiau manyta, kad sąmonė įsisavina šiuos gebėjimus tik per patirtis, t. y. augant. Visgi dabar jau žinoma, kad svajojimas – prigimtinė duotybė, kaip kvėpavimas. Iš tiesų mažas vaikas beveik neskiria svajonių nuo realybės. Apčiuopiamą skirtumą, žmogaus raidos specialistų teigimu, jie suvokia tik sulaukę 2,5 metų. Mokslininkų manymu, tai tėra sąmonės vystymosi etapas, tačiau ezoterikai, o pirmiausia specialistai, dirbantys su bioenergetika ir reinkarnacija, priduria, kad viskas gerokai sudėtingiau. Jie sako, kad į šį pasaulį tik atkeliavusio ir kalbėti nemokančio žmogaus siela vis dar prisimena praeitus gyvenimus ir puikiai žino, kokią ateitį sau pasirinko šiame. Mat egzistuoja teorija, esą besisukdamos karmos rate visos sielos pasirenka sau tam tikrą gyvenimo mokyklos programą. Ir nors žmogui augant prisiminimai iš praeitų gyvenimų ir sielos žinojimas išblėsta tam, kad jis galėtų įsisąmoninti pasirinktas pamokas iš naujo, tačiau potraukis tam tikroms sritims ar troškimai išlieka pasąmonėje tarsi kelrodė žvaigždė, padedanti atsidurti ten, kur numatyta. Kitaip tariant, jeigu žmogus kažko labai nori ir siekia visomis išgalėmis, tai veikiausiai todėl, kad siela žino, jog ateityje visa tai jis jau turi. Skamba sudėtingai, tačiau pats didžiausių svajonių ir aistringų norų principas gana paprastas. Žmogus visada nori to, kas jam priklauso ar yra numatyta. Tad nereikėtų savo didžiausių troškimų slopinti ar ignoruoti. Juos reikia pažinti ir išgryninti. Be abejo, ezoterikai primena, kad noras neturi kenkti nei pačiam žmogui, nei aplinkiniams.

 

Tikrųjų norų pažinimas

 

Britų Kolumbijos universiteto (JAV) mokslininkai 2008 m. įrodė, kad nugrimzdus į fantazijų pasaulį smegenys aktyviai dirba. Svajojant pirmiausia suaktyvėja smegenų sritis, kuri atsakinga už problemų sprendimą. Tad bent teoriškai kiekvienas, kuris turi svajonių, turi ir potencialo jas įgyvendinti. Deja, ne visada pavyksta išsiaiškinti, kuri iš puoselėjamų svajonių pati svarbiausia, o kurios tėra aplinkos įdiegtos psichologinės ar elgsenos programos. Maži vaikai žino, ko nori ir nesibaimina to reikalauti ar siekti, o štai suaugusieji suvaržyti visuomenės normų ir baimės, kad aplinkiniams jų troškimai gali pasirodyti kvaili ar netinkami. Psichologai skaičiuoja, kad didžioji dalis suaugusių žmonių vienu metu svajoja apie 3–5 reikšmingus pokyčius savo gyvenime. Deja, 9 atvejais iš 10 šios svajonės vienos kitoms prieštarauja. Pavyzdžiui, svajojama atsikratyti papildomų kilogramų ir gardžiuotis saldumynais vienu metu. Kai svajonės būna prieštaringos, energija tarsi iššvaistoma ir išskaidoma. Tad nė vieno iš puoselėjamų troškimų pasiekti tiesiog nepavyksta. Būtent todėl mokantieji įgyvendinti svajones pirmiausia rekomenduoja skirti laiko save pažinti ir prioritetams nustatyti. Tai, deja, nėra lengvas procesas. Mat daugelis svajonių abstrakčios. Pirmiausia rekomenduojama atlikti troškimų reviziją. Bent 10 dienų kasdien fiksuoti, kokie troškimai kyla, kokios svajonės aplanko atsipalaidavimo akimirkomis. Tuomet mėginti suskaičiuoti tas, kurios kartojasi dažniausiai. Yra ir kitas būdas – meditacija. Meditacinių praktikų metu protas nuraminamas, išlaisvinamos emocijos ir tuomet iš pasąmonės gelmių gali išsiveržti paslėptos mintys bei idėjos arba tikrasis sielos balsas. Tai neįvyksta akimirksniu, kasdienių meditacinių praktikų ciklas turėtų trukti bent 21 dieną. Po kiekvieno seanso verta aprašyti potyrius dienoraštyje. Ir tai yra kelio į svajonių išsipildymą pradžia.

 

Veiksminga pagalba – svajonių žemėlapis

 

O kai jau tampa aišku, kokios svajonės yra svarbiausios, galima imtis darbo. Svajonių išsipildymui paspartinti sukurta daugybė metodikų. Bene populiariausios svajonių išsipildymo technikos grįstos Chose Silva metodu – vizualizacijomis. Apie tai parašyta daugybė knygų ir nuolat organizuojami seminarai bei mokymo programos. Jų metu žmonės mokosi pasiekti vadinamąją alfa būseną (kai smegenys vibruoja alfa bangų dažniu – 8–14 Hz), taip pat lavina gebėjimą tinkamai ir kryptingai svajoti. Tam, kad pavyktų išpildyti svajones, reikia mažiausiai du mėnesius po 10 min. kasdien prieš miegą išbūti alfa būsenoje ir tikslingai vystyti svajonę. Tokioms praktikoms žmogus turi būti tinkamai nusiteikęs ir negailėti energijos. Tačiau egzistuoja ir lengvesnis būdas, padedantis priartėti prie troškimų išpildymo. Jis taip pat grįstas vizualizacijos metodika, tačiau reikalauja ne tiek sąmoningų pastangų, kiek pasąmonės išlaisvinimo. Svajonės pildosi, kai žmogus nuolat apie jas galvoja, tačiau tai nebūtinai turi vykti per praktikas. Sukūrus vaizdų, karpinių koliažą ir per dieną kelis kartus į ji atkreipiant dėmesį galima suaktyvinti energijos nukreipimą į svajonių išsipildymą. Tokiam metodui pritaria ir neuromokslininkai, sakantys, kad žmogaus protas mėgsta mintis paversti paveiksliukais. Jeigu jau yra surašytas norų sąrašas, jį derėtų pasidėti ant stalo, pasiimti krūvelę senų žurnalų ir galvojant apie tai, kokie vaizdai geriausiai atitinka svajones, versti puslapius bei ieškoti tinkamų nuotraukų ar iliustracijų. Paveikslėlius galima išplėšti arba tvarkingai iškirpti. Tuomet pasirinktus paveikslėlius suklijuoti ant kiek didesnio popieriaus ar kartono lapo. Daugelis svajonių žemėlapių kuriami intuityviai. Visgi norint, kad šis procesas turėtų ir maginio aspekto, verta paisyti tam tikrų taisyklių. Tokių žemėlapių kūrimas atkeliavo iš kiniškosios fengšui tradicijos. Jos principai padeda žmogui nukreipti ir valdyti energiją. Šiuo atveju derėtų remtis Bagua struktūra. Popieriaus lapą, ant kurio kuriamas svajonių žemėlapis, reikėtų suskirstyti taip:

 
  •  Vidurys – aš pats ( išvaizda, savijauta)
  •  Šiaurė (lapo apačia) – karjera
  •  Pietūs (lapo viršus) – sėkmė, saviraiška
  •  Rytai (kairioji lapo dalis) – šeima ir sveikata
  •  Vakarai (dešinioji) – vaikai ir kūryba
  •  Pietryčiai – pinigai, materialinė ir dvasinė gerovė
  •  Šiaurės rytai – žinios, išmintis
  •  Pietvakariai – meilė, santuoka
  •  Šiaurės vakarai – kelionės, naudingi ryšiai, globėjai.
 

Neverta stengtis užpildyti iškart viso žemėlapio – rinktis tik tai, ko iš tiesų reikia šiuo gyvenimo etapu. Lapo viduryje reikėtų priklijuoti savo geriausią nuotrauką ir aplink pridėti paveikslėlių, atitinkančių svajones. Norėti galima visko: nuo lieknesnės figūros iki amžinos meilės. Ant svajonių žemėlapio galima ką nors nupiešti ar užrašyti. Kuo daugiau smulkmenų ir detalių šiame žemėlapyje bus užfiksuota, tuo lengviau rasti kelią į svajonių išsipildymą.

 

Naudinga žinoti

 
  •  Geriausias metas kurti svajonių žemėlapį – pirmoji jaunaties diena.
  •  Svarbu ant žemėlapio neklijuoti to, ko nesinori. Pavyzdžiui, svajojant sulieknėti nereikėtų rinktis nuotraukų, kuriose vaizduojamas „prieš“ ir „po“ palyginimas. Svarbu susitelkti į tikslą.
  •  Kai noras išsipildo arba svajonė pasikeičia, vertėtų nuo svajonių lentos pašalinti jį atitinkantį paveikslėlį. Mintyse visatai padėkoti už dovanas ir pagarbiai tą konkretų lapelį sudeginti.
  •  Svajonių žemėlapi rekomenduojama kasmet atnaujinti ar susikurti naują. Galima tai daryti per gimtadienį arba per pirmąją metų jaunatį.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė