Atrodytų, šio įstabaus atlikėjo talentams atsiskleisti vieno koncerto tiesiog per maža. Ir išties, ištikimi akordeono muzikos gerbėjai Ratoi Radu pavardę jau bus girdėję ne kartą, mat šio Moldovos atlikėjo muzikiniai pasiekimai aukščiausiais balais vertinami visuose prestižiniuose konkursuose keletą pastarųjų metų ir koncertinėje, ir virtuozinėje kategorijoje. Susižėręs aukščiausius apdovanojimus visuose įmanomuose profesionalios muzikos, keliuose Lietuvos akordeonistų asociacijos organizuojamuose konkursuose, laureatui suteikiama scena ir galimybė priblokšti Lietuvos publiką savo virtuoziškumu. akordeono festivalyje Vilniuje.

 

_RT_5952

 

Dar 2009 metais pradėjęs pergalingą žygį per konkursų scenas, pastarąjį dešimtmetį jis nugalėjo daugiau nei 30 prestižinių tarptautinių akordeono konkursų („Trophy Mondiale“, „Cup Mondiale, Castelfidardo, Klingenthal) ir rimtosios, ir pramoginės muzikos kategorijose. Tad lapkričio 19 d. 19 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje vyksiančiame koncerte reikia tikėtis visko: klasikinių opusų solidumo, virtuozinės akrobatikos, įtaigios kantilenos. Dėl charizmatiško grojimo Ratoi Radu yra tapęs ne tik publikos numylėtiniu, bet ir jaunųjų akordeonistų kumyru.

 

Radu_Ratoi_Moldova (1)

 

Ratoi Radu (g. 1998 m.) muzikuoti pradėjo šešerių, o penkiolikos baigė Aleksejaus Starcea menų mokyklą. Būdamas devynerių pradėjo dalyvauti konkursuose, ir jį nuolat lydėjo sėkmė. Koncertavo daugelyje Europos, Šiaurės Amerikos ir Rusijos scenų. 2017 m. Moldovos Respublikos kultūros ministerija jį apdovanojo „Best student in Cultural activity of the year’’ prizu, o 2018 m. jo nuopelnus dviem apdovanojimais įvertino Moldovos Respublikos prezidentas. Atlikėjo repertuaras – itin platus: nuo XV amžiaus iki moderniosios muzikos, džiazas, varjetė, įvairių šalių liaudies muzika.

 

Laimėjęs 2017 „ Trophy Mondiale“ konkursą, Ratoi Radu tapo oficialiu „Hohner Music“ atlikėju ir „Hohner France“ bei „Hohner Accordions “reklaminiu veidu. Šiuo metu jis studijuoja Kopenhagoje, Danijoje, Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje pas profesorių Geirą Draugsvollą. Nors daugiausiai pasirodo kaip solistas, siekia bendradarbiauti kamerinės muzikos srityje ir atlikti naujų kompozitorių kūrinius.

 

Svarbiausi laimėti konkursai (pirmosios vietos):

 

Coupe Mondiale (kategorijos: Junior Classic, Junior Variete, Senior Classic, Senior Variete)

Trophy Mondiale (kategorijos: Junior Classic, Junior Variete, Senior Classic, Senior Variete),

Castelfidardo (kategorijos: Premio, Senior Variete, Junior Classic)

Klingenthal (kategorijos: Senior Classic, Senior Variete, World Music)

 

Lapkričio 19 d. 19 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, adresu Savičiaus g. 15, Vilnius

 

Koncertas nemokamas!

 

Festivalio organizatoriai linki malonių įspūdžių šiame ir kituose koncertuose, ir primena, kad dauguma jų nemokami, o bilietus galima įsigyti koncerto vietoje arba per www.kakava.lt bilietų sistemą.

 

Daugiau informacijos: www.akordeonofestivalis.lt