Kas gali būti puikiau, nei pasivaikščiojimas parke, pilname kvapnių, ryškiaspalvių gėlių žiedų, kai šalia stūkso senovinė pilis, o iš fontanėlių trykšta gaivus šaltinio vanduo…

 

Šiaurės rytų Anglijoje Nortamberlandas įsikūręs Alnviko sodas (angl. Alnwick Garden) iš pirmo žvilgsnio galėtų būti romantiškiausia vieta Žemėje. Iš tiesų čia veši mirtinai pavojingi augalai. Žmonės šį parką jau seniai vadina nuodų parku. Šis parkas skatina prisiminti, kad augalai ne tik gydo ar teikia estetinį pasigėrimą, tačiau gali ir pražudyti. Gamta ir žudo, ir teikia gyvybę.

 

Į įspūdingą parką veda žaliasis, gyvų augalų tunelis. 1995 metais vartus atvėręs parkas didžiuojasi  milžiniška nuodingų augalų kolekcija. Čia auga rusmenės, vaistinės šunvyšnės, aguonos, kanapės ir magiški grybukai.

 

Parką saugo masyvūs geležiniai vartai, ant kurių didelėmis raidėmis užrašytas įspėjimas: „Augalai gali pražudyti“. Kai kurie augalai laikomi už grotų. Čia 24 valandas per parą budi apsauga, kad naujų pojūčių ištroškę parko lankytojai nepavogtų narkotinių medžiagų turinčių augalų.

 

Nuodingų augalų botanikos sodui priklauso ir dar vienas įspūdingas objektas – Viduramžių laikų Alnviko pilis, kurioje buvo įrengta Hogvartso pilis dvejuose filmuose apie Harį Poterį.

 

Įspūdingo nuodų parko nuotraukas pamatysite PASPAUDĘ ČIA.