Šį ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ 19.30 val. pasirodys kviestiniai svečiai iš Ukrainos – onkologas Jurijus Šulga ir gastroenterologas Dmitrijus Naumovas. Šie vyrai yra netradicinės medicinos stebukladariu vadinamo Boriso Bolotovo mokiniai. Medikai paneigs daugelį lietuvių galvose vis dar egzistuojančių mitų. „Druską valgyti yra sveika. Netgi siūlyčiau prieš pietus suvalgyti šaukštelį druskos, kad skrandis imtų veikti“, – netikėtai patarė J. Šulga.

 

Sakale 2

Nors daugelis dietologų savo pacientams pataria atsisakyti pieno produktų, mėsos, bulvių ar kitų kaloringesnių produktų, Jurijus Šulga sako atvirkščiai: „Sveikiausia žmonėms būtų atsisukti į mūsų protėvių mitybą. Jie valgė daug bulvių, lašinių. O pats geriausias produktas yra rauginti kopūstai ir agurkai. Raugintos daržovės gali apsaugoti jus nuo vėžio.“

 

Kita laidos viešnia, politiko Aloyzo Sakalo žmona Daiva Sakalė vos prieš kelis metus svėrė 120 kilogramų. Tuomet ji buvo tapusi nuolatine kardiologų paciente ir netgi kartą buvo paguldyta į ligoninę dėl infarkto grėsmės. Daiva, atsisakiusi kaloringų padažų, cukraus, konservuotų produktų dabar gali džiaugtis puikia figūra – ji sveria 60 kilogramų.

 

Tuo tarpu radijo ir televizijos laidų vedėjas, verslininkas Giedrius Masalskis papasakojo savo įspūdžius ir badavimo stovyklos Latvijoje, kurioje jis tris dienas nieko nevalgė, o tik gėrė vandenį.

 

Kitas laidos pašnekovas Jonas Nainys prisipažino kartą jam teko gerti netgi distiliuotą vandenį. Jonas susilažino su bičiuliais, kad sudalyvaus kultūrizmo varžybose, todėl jam staigiai reikėjo sutvirtėti ir numesti riebalinį sluoksnį. „Per parą reikėdavo išgerti penkis litrus distiliuoto vandens. Jo gali gauti tik degalinėse, alyvos ir tepalų skyriuje. Per savaitę tokio režimo nukrito net aštuoni kilogramai“, – atviravo J. Nainys.

 

Tačiau onkologas ir gastroenterologas iš Ukrainos laidoje dalyvavusiems žmonėms atskleidė, kaip labai greitai numesti svorio savęs nekankinat. „Numesti svorį yra labai paprasta, čia nėra jokio stebuklo. Didžiausias stebuklas yra ne sulieknėti, o užkirsti kelią ligoms. Atsisakykite majonezo, cukraus, valgykite daug žuvies ir raugintų produktų“, – paslaptimis dalijosi medikai.

 

Kaip užkirsti kelią vėžiui? Ko reikia atsisakyti norint turėti dailią figūrą ir kas labiausiai kenkia mūsų organizmui? Diskusijų laida „Valanda su Rūta“ – jau šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK.