XXI amžiuje 24 valandas per parą žmonės bombarduojami pranešimais apie skandalus, nelaimes ir kriminalus. Nuolatinė įtampa, niekuo nepasitikėjimas, cinizmas ir ironija tampa nuolatiniais gyvenimo palydovais. Tačiau galų gale visa tai vargina. Norisi užmerkti akis arba užsidėti rožinius akinius ir įžiūrėti pasaulio grožį bei žmonių, skleidžiamą gėrį. Nors daugelis sako, kad rožinius akinius užsideda tik naivūs asmenys, tačiau galbūt bent retkarčiais juos reikėtų išsitraukti iš stalčių ir nupūsti dulkes ir visiems kitiems. Juk tada pasaulis atrodys gražesnis, o egzistencija žmonių planetoje ne tokia varginanti.

 

rožiniai akiniai

Prisiminti tai, kas gera ir pamiršti tai, kas buvo bloga, galima sakyti, tai yra laimės pagrindas. Bent jau taip teigia mokslininkai. Amerikiečių tyrėjai nustatė, kad žmonės, kurie dažnai jaučia nostalgiją dėl praeities yra labiau patenkinti savo gyvenimu negu tie, kurie yra linkę nuolatos prisiminti arba išpūsti savo nesėkmes.

 

Pastebėta, kad geriausiai sekasi taip mąstyti ekstravertams, o blogiausiai – asmenims, turintiems polinkį į neurozes. Moksliniame žurnale „Asmenybė ir individualūs skirtumai“ (angl. „Personality and Individual Differences“), kad požiūris turi stipresnį poveikį laimės jausmui negu patirtis ir sėkmė. Jeigu žmonės šiek tiek pakeistų tam tikras savo savybes, bet ne asmenybę iš esmės, jie jaustų didesnę laimę.

 

Nėra tiksliai žinoma, kada atsirado posakis apie žiūrėjimą pro rožinius akinius. Manoma, kad jis siekia XVIII amžių, kada klestėjo romantizmas. Romantikai pasaulį suprato kaip vietą, kurią reikia ištirti ir jie stengėsi neprarasti ryšio su gamta. Jie tikėjo, kad gyvenimas gali būti nuostabus, jeigu pavyks atsiriboti nuo materialių dalykų. Romantikai mėgo gamtą, todėl dažnai soduose augindavo rožių. Žmonės pradėjo sieti rožes ir jų spalvą su optimistiškais ir linksmais romantikais!

 

Kita teorija apie tai iš kur kilo posakis „Žiūrėti pro rožinius akinius“ siekia ankstesnius hipių laikus. Gėlių vaikai turi išskirtinę gyvenimo filosofiją, tiki visuotine taika ir laime. Vienas iš svarbiausių hipių mados atributų – rožiniai akiniai. Manoma, kad posakis atsirado dėl hipių lengvabūdiško ir linksmo požiūrio į gyvenimą ir ekstravagantiškų akinių nuo saulės.

 

Kad ir kuri teorija būtų teisinga, abejonių nekyla tik dėl vieno: šiame pasaulyje optimizmo tikrai niekada nebus per daug!

 

Kai žmonės užsideda rožinius akinius, pasaulis pasikeičia ir atsiveria naujos, nuostabios galimybės:

 
  • Žmonės nori, kad visiems būtų gerai, nesistengia tik dėl savo pačių gerovės.
  • Darbuotojai siekia sukurti pridėtinę vertę, o ne tiesiog stengiasi imituoti darbo procesą ir sudaryti gerą įvaizdį, kad būti paaukštinti.
  • Sunkumai – tai galimybė išspręsti problemas, o ne kliūtys sėkmei.
  • Nėra tokių dalykų, kurie būtų per geri, kad būtų tiesa.
  • Santykiai suprantami kaip ilgalaikė investicija, o ne nuolatiniai nuostoliai. Tokie žmonės net po nepavykusių santykių geba kažko naujo išmokti.
  • Žmonės nebijo reikšti savo nuomonės dėlto, kad bus nesuprasti ar sugėdinti.
  • Nepyksta dėl praeities. Įrodyta, kad žmonės, kurie į praeitį žiūri pro rožinius akinius, yra sveikesni.
  • Pro rožinius akinius žvelgiantys žmonės yra nesavanaudiški ir altruistiški. Jie rūpinasi ne tik savimi, bet ir kitais.
  • Jie turi lankstesnį požiūrį, yra atviresni diskusijoms ir konstruktyviai kritikai, sutinka ieškoti kompromisų.