Pagal kinų mediciną, liga – tai sutrikdyta organizmo pusiausvyra, o kiekvienas organas susijęs su tam tikru elementu. Išsiaiškinus, kas pažeidė vidinę pusiausvyrą ir taikant U-SIN metodiką, galima įveikti daugybę negalavimų.

 

Pagal gamtąFive,Element,Theory.,Oriental,Medicine.,The,Five,Element,Theory,Is

 

Kuo ypatinga U-SIN sistema? Išvertus iš kinų kalbos reiškia penkias stichijas. Dar vadinama penkių pirminių elementų sistema. Šie elementai – Vanduo, Medis, Ugnis, Žemė ir Metalas.

 

Senosios kinų medicinos žinovai teigia, kad šią sistemą kinai sukūrė daug metų stebėdami gamtą, analizuodami joje vykstančius įvairius reiškinius, visų gyvų organizmų reakcijas į gamtos ciklus. Atlikus išsamią gamtos stebėsenos analizę, akivaizdūs organizme vykstančių procesų priežasties ir pasekmės ryšiai.

 

Pagal kinus, penki elementai – Vanduo, Medis, Ugnis, Žemė ir Metalas – sudaro vadinamąjį U-SIN ratą ir vienas su kitu glaudžiai susiję. Vanduo maitina Medį, Medis – Ugnį, Ugnis – Žemę, Žemė – Metalą, o Metalas – Vandenį. Kiekvienas elementas kontroliuoja kitą elementą, taip bandydamas atkurti organizmo pusiausvyrą. Jeigu vienas iš elementų energijos gauna per daug arba per mažai, iškart atsiranda disharmonija. Kūnas iškart siunčia signalus, tik dažnai jų nepaisome. Gamtoje viskas taip pat – susimaišius sezonams, pavyzdžiui, kai ilgai užsitęsia žiema ir neateina pavasaris, irgi kyla sumaištis, kurią jaučia visi gyvi organizmai.

 

Organų ir elementų ryšys

 

Su penkiais elementais glaudžiai susiję visi organai. Vanduo atitinka inkstus, Medis – kepenis, Ugnis – širdį, Žemė – blužnį, Metalas – plaučius. Jeigu sušlubavus sveikatai nueisite pasitikrinti pas tradicinės kinų medicinos gydytoją, pirmiausia jis bandys nustatyti, kuris elementas jūsų organizme silpniausias. Tuomet ieškos ligų priežasčių ir būdų, kas gali padėti. Visi elementai vieni su kitais susiję – jeigu silpnas vienas, tai stiprus nebus ir kitas. Tarkime, silpnoji vieta – inkstai, priklausantys Vandens elementui, o tai reiškia, kad kenčia ir kepenys, nes irgi negauna energijos. Kai jos tampa hiperaktyvios, ima pernelyg stipriai kontroliuoti blužnį, o tuomet kyla virškinimo trakto problemų. Kepenys veikia širdį, todėl galimos širdies ir kraujagyslių ligos. Taigi visi organai tarpusavyje susiję, o rasti visiškai sveiką žmogų šiais laikais – be galo sunku. Mažesnių ar didesnių sveikatos negalavimų turi daugelis.

 

Ligas lemia emocijos

 

Vakarų medikai į skirtingus organus žiūri kaip į atskirus, kurie atlieka tam tikrą funkciją – širdis pumpuoja kraują, kepenys – cheminė laboratorija, blužnis – kraujo biologinis filtras, iš kraujo, tekančio per blužnį, pašalinami pažeisti ar pasenę eritrocitai, trombocitai, leukocitai, į kraują patekę mikrobai. Plaučiai atsakingi už kvėpavimą, o inkstai – filtruoja kraują, išskiria hormonus, dalyvauja kraujo gamyboje, taip pat reguliuoja kraujospūdį, svarbūs įsisavinant mikroelementus. Kinų medicinos atstovai į organus žiūri gerokai plačiau ir pabrėžia, kad kiekvienas glaudžiai susijęs su emocijomis, jautriai reaguoja į elgseną. Širdis sustreikuoja, jeigu pernelyg stipriai išgyvename, patiriame dvasinį skausmą. Širdies ligos dažnai kamuoja ir žiaurius, bejausmius, neapykantos kupinus žmones. Kepenis pažeidžia didelis pyktis – tiek išreiškiamas, tiek ir kunkuliuojantis viduje. Nesveika blužnis – didelio nerimo priežastis, o plaučių ligos susijusios su baimėmis, liūdesiu, depresija.

 

Organai turi spalvą

 

Pagal U-SIN sistemą, organai skleidžia tam tikras vibracijas. Šios sistemos meistrai yra net sukūrę ir pritaikę kiekvienam organui specialią muziką, kuri teigiamai jį veikia, padeda atsinaujinti. Klausantis palankių garsų vyksta terapinis procesas. O jeigu prijungiame vizualizaciją, gydymas tampa dar stipresnis. Pagal U-SIN, kiekvienas organas švyti tam tikra spalva. Inkstų spalva – mėlyna, kepenų – sodriai žalia, širdies – skaisčiai raudona, blužnies – geltona, plaučiai – akinamai balti. Patyrę vaizdinių terapijos specialistai geba matyti organų spalvas. Įdomu tai, kad ryškios organų spalvos dažniausiai būna tik gimusių vaikų, kartais tokios išlieka dar vaikystėje. Laikui bėgant ir žmogui augant jos išblunka. Viena to priežasčių – nesaugome sveikatos, nepaisome sveiko gyvenimo rekomendacijų. Kai valgome bet ką, bet kuriuo metu ir nesilaikome saiko, kepenys tampa tamsiai žalios, gali net atsirasti rudų dėmių. Silpstant gyvybinei energijai inkstai iš skaisčiai žydrų tampa blankesni. Plaučiai, jeigu kvėpuojame užterštu oru, pasiduodame baimėms, išgyvename liūdesį, pasidaro pilkšvi. Tačiau U-SIN sistemoje yra veiksmingų praktikų, kurios padeda stiprinti organus ir išvengti net įsisenėjusių ligų.

 

Kaip padėti kepenims

 

Pagal U-SIN sistemą, kepenys jautriausios pavasarį. Tuomet veiksmingiausia jas valyti. Įdomu tai, kad silpnesnes kepenis dažniau turi moterys nei vyrai. Todėl joms dar svarbiau sveikai maitintis, vengti alkoholio, periodiškai valyti šį organą.

 

Kepenys susijusios su sąnariais ir sausgyslėmis, o jų negalavimus išduoda akys. Jeigu jos jautrios, dažnai peršti, tai jau rimtas signalas, kad metas pasirūpinti kepenimis.

 

Patarimai

 

Atsisakykite riebaus, perdirbto, kepto maisto, kuris ypač apkrauna kepenis. Kai kepenys stipriai užterštos, žmogus daugiau pyksta, yra agresyvesnis.

 

Norėdami stiprinti kepenis atlikite jų masažą – uždėkite rankas ant kepenų srities, užsimerkite ir vizualizuokite, kad jos švyti sodriai žalia spalva. Pabandykite minčių nenukreipti, jei jos pabėga, vėl grįžkite prie šio organo ir įsivaizduokite jį sodriai žalią. Pratimą atlikite keletą minučių kasdien.

 

Pagalba širdžiai

 

Šis organas silpniausias vasarą, todėl per karščius leiskite jai pailsėti, venkite didelių fizinių krūvių.

 

Rytų specialistai teigia, kad širdis – vienas paslaptingiausių organų, nes didžiausia mįslė – kaip užsimezgusiame embrione ima plakti širdis. Šiam organui ypač kenkia neapykanta, žiaurumas, kraštutinės emocijos. Širdis glaudžiai susijusi su kraujagyslėmis ir kraujotaka.

 

Patarimai

 

Jei norite, kad širdis būtų sveika, vienas geriausių vaistų – puoselėti tyrus jausmus ir besąlygišką meilę. Svarbu rasti praktikas, padedančias harmoningai atsikratyti pagiežos, nerimo, neigiamų emocijų.

 

Širdžiai taip pat padės organų masažas pagal U-SIN. Uždėkite rankas ant širdies ir įsivaizduokite ją skaisčiai raudoną. Pasiųskite širdžiai meilės, gerumo, švelnumo.

 

Kaip stiprinti inkstus

 

Inkstų laikas – žiema. Šiuo metu jie dažniausiai vargsta. Porinis inkstų organas – šlapimo pūslė. Inkstuose kaupiama gyvybinė energija, tad nuo šio organo priklauso viso organizmo gyvybingumas. Rytiečiai teigia, kad laimingiausi ir daugiausiai gyvenime pasiekia tie žmonės, kurių stiprūs inkstai, nes šio organo sveikata susijusi su pasitikėjimu savimi, ryžtingumu. Beje, inkstai susiję ir su kaulais. Kai nusilpsta inkstai, neretai ima varginti osteoporozė, stuburo problemos.

 

Patarimai

 

Inkstus stiprina energinės praktikos. Ieškokite būdų, kurie padėtų kuo ilgiau išsaugoti gyvybinę energiją. Padės ir U-SIN masažas. Rankas iš nugaros uždėkite ant inkstų. Vizualizuokite, kad jie mėlynos spalvos, mintimis siųskite į šį organą daug energijos. Galite ją įsivaizduoti tarytum tekantį šviesos srautą. Iš pradžių siųskite į vieną, paskui – į kitą inkstą.

 

Pasirūpinti blužnimi

 

Silpniausia blužnis – ankstyvą rudenį. Šis organas glaudžiai susijęs su visais kūno audiniais. Blužnies negalavimus išduoda burna ir lūpos. Išblyškusios rodo silpną blužnį ir prastą maisto įsisavinimą.

 

Patarimai

 

Nusilpęs šis organas siejamas su nerimu. Sustiprinti blužnį gali ramybė, atvirumas, pasitikėjimas savimi, žmonėmis, gyvenimu. Jeigu šis organas – silpnoji vieta, tikėtina, kad jaučiate didelį potraukį saldumynams. Tačiau saldaus skonio perteklius išbalansuoja Žemės elementą, o tuomet prasideda problemos ne tik su blužnimi, bet ir su kasa, dvylikapiršte žarna, skrandžiu. Todėl stenkitės valgyti mažiau saldumynų, vietoj jų rinkitės vaisius.

 

Blužnį, kaip ir kitus organus, stiprinkite tuo pačiu U-SIN vizualizacijos pratimu. Uždėkite rankas ant blužnies ir vizualizuokite geltoną spalvą. Siųskite šiam organui kuo daugiau sveikatos.

 

Suteikti sveikatos plaučiams

 

Šis organas silpniausias vėlyvą rudenį, ypač prasidėjus darganai, tvyrant tamsai. Ne veltui plaučiai siejami su liūdesiu. Sustiprinti juos gali įsižiebusi viltis, gyvenimo džiaugsmas.

 

Patarimai

 

Plaučius galima stiprinti atliekant sąmoningo kvėpavimo pratimus. Kuo daugiau į gyvenimą įsisuka liūdesio, tuo dažniau giliai ir ramiai kvėpuokite. Stenkitės neužsisklęsti savyje, dažniau judėkite gryname ore, gyvenkite aktyviai, bendraukite su žmonėmis ir tiesiog džiaukitės kiekviena diena.

 

Kai plaučiai nusilpsta, atlikite U-SIN vizualizacijos praktiką. Uždėkite rankas ant plaučių, vizualizuokite, kad jie švyti akinamai balta spalva. Tyro džiaugsmo minčių nusiųskite į vieną, paskui – į kitą plautį.