Lapkričio 23 dieną, įpusėjus XIX Tarptautiniam akordeono festivaliui Vilnius 2016, visomis spalvomis sužėrės pripažinti Lietuvos ir užsienio talentai. 18 ir 19:30 val. šv. Kotrynos bažnyčioje  klausytojų lauks du puikūs koncertai – neprilygstamas „Accosphere“ iš Lenkijos ir keturių lietuvių „Trumpas sujungimas“.

 

1-2. Duo Accosphere

 

Keli šimtmečiai, skiriantys senąją ir naujausią muziką, atlikėjams yra neišsemiama įkvėpimo ir kūrybinių ieškojimų erdvė.  Visus tuos laikus mena šv. Kotrynos bažnyčia, kadaise buvusi religinių apeigų vieta, šiandien tapusi muzikantams skambesio paieškų lauku. Joje lapkričio 23 dieną du muzikantų kolektyvai  atskleis savo santykį su praeities ir dabarties muzika. Accosphere – akordeono sfera. Taip reikėtų paaiškinti akordeonistų dueto iš Lenkijos pavadinimą. Viskas, ką jie įtraukia į šią sferą, skamba nepaprastai. Šiuolaikiniai kūriniai,  J.S. Bacho, V.A. Mocarto, M. Ravelio, I. Stravinskio, V. Liutoslavskio partitūros paklūsta mygtukų, dumplių ir klavišų logikai.  Nepriekaištinga technika ir virtuoziškumu garsėjančio dueto nariai susitiko Krokuvoje studijų metais ir nuo tol savo solinių koncertų ir konkursų maršrutus jie rašo į vieną tvarkaraštį. Gžegožo Paluso įspūdingą tarptautinę karjerą  lėmė devynių tarptautinių konkursų laurai, daugybė kultūros ministerijos ir įvairių fondų stipendijų. Atlikėjui plojo Austrijos, Danijos, Vokietijos, Slovakijos, Italijos, JAV klausytojai, kuriuos jis džiugino ir solo rečitaliais, ir koncertais su orkestrais. Jis groja ne tik šiuolaikinės muzikos premjeras, bet ir improvizacinę muziką, autorines dainas, A. Piazzollos tango, teatro ir kino muziką. G. Paluso muzikavimas surado puikų rezonansą kūrybinėje Alenos Budzinakovos asmenybėje. Viena žymiausių Slovakijos jaunesniosios kartos akordeonisčių šiuo metu pagal Erasmus programą tobulinasi Vienoje pas profesorių G. Stopa, groja daug solinių koncertų ir aktyviai bei sėkmingai dalyvauja konkursuose, įrašinėja muziką Slovakijos radijuje ir televizijoje.

 

Po dueto „Accosphere“ pasirodymo klausytojų laukia unikali galimybė koncerto metu išvysti ansamblio gimimą.  Keturios itin ryškios Lietuvos muzikos pasaulio asmenybės – smuikininkė Justina Auškelytė, arfininkė Joana Daunytė, akordeonistas Andrius Balachovičius ir kontrabosininkas  Donatas Bagurskas klaidžios po šv. Kotrynos bažnyčią, grodami ryškiausius savo instrumentų repertuaro kūrinius, kol pamažu scenoje atras vienas kitą ir bendro skambesio galimybes.  Projektas pavadintas „Trumpu sujungimu“, bet viliamasi, kad tai bus naujo stabilaus kolektyvo startas. Kokia muzika lydės šią kvartetu virsiančią avantiūrą – tebūnie paslaptis.

 

Akordeonistas Andrius Balachovičius yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, įvairių ansamblių narys, kartas nuo karto publiką nustebinantis netradiciniais muzikiniais sprendimais. Ir šiame koncerte akordeono spalvas praturtins smuiko, arfos ir kontraboso garsai.

 

Smuikininkė Justina Auškelytė yra viena iš nedaugelio lietuvių, baigusių į prestižinę Džulijardo mokyklą Niujorke ir besiskinanti kelią į tarptautinę karjerą būtent iš šios talentų kalvės. Ji ne tik groja užsienio salėse, bet ir rengia koncertus su Lietuvos simfoniniais orkestrais  bei kitais kolektyvais.

 

Arfininkė Joana Daunytė su malonumu leidžiasi į naują avantiūrą ir karališką instrumentą pristatys kiek netikėtame amplua.

 

Kviečiame į stilingą, aktualų ir demokratišką renginį – XIX Tarptautinį akordeono festivalį, vyksiantį lapkričio 21-25 dienomis!

 

Bagurskas

Koncert laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego im

 

Kontaktams: info@akordeonofestivalis.ltAtstovė ryšiams su visuomene Kristina Žebrauskaitė

Tel.: +370 686 15717

kristina@akordeonofestivalis.lt
Festivalio meno vadovas Raimondas Sviackevičius

Tel. +370 685 37056

raimondas@akordeonofestivalis.lt

 

 

 

Koncertų erdvės :

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė, Gedimino pr.42

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1
Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus: www.akordeonofestivalis.lt/2016

Festivalio programa: http://www.akordeonofestivalis.lt/2016/programa

Bilietus platina: Bilietų Pasaulis http://www.bilietupasaulis.lt