Pakibti beveik 50 metrų virš bedugnės Tenerifės kalnuose ir įveikti tarpeklį sliuogiant alpinistų virve – tokiems ekstremaliems iššūkiams turėjo pasiryžti populiariausio LNK vasaros nuotykių ir meilės realybės šou „Sala“ dalyviai.

 

SALA 9 laida_FINAL-14

„Viskas buvo gerai iki tos akimirkos, kai vidury trasos man pritrūko jėgų ir aš tiesiog pakibau virš to tarpeklio. Galvoje sukasi liūdniausi scenarijai, pasižiūriu žemyn – o po manimi akmenys ir aštrios uolos… Man bėga ašaros ir aš nieko negaliu padaryti… Tai buvo tikras panikos priepuolis“, – gąsdinančias minutes pakibus virš bedugnės prisimena viena iš „Salos“ dalyvių, socialiniuose tinkluose išgarsėjusi gražuolė Goda.

 

LNK rodomas šou filmuojamas saulėtoje Tenerifėje – čia jauni vaikinai ir merginos iš Lietuvos kartu gyvena prabangioje viloje, kuri 24 val. per parą yra filmuojama realybės šou kamerų, ir kas dieną vykdo kvapą gniaužiančias užduotis. Šį kartą salos kalnų reljefe dalyvius pasitiko visose Kanarų salose garsus laipiojimo uolomis ir akmenimis sporto profesionalas Walteris Golleris. Afrikoje gimęs, laisvai anglų, ispanų ir vokiečių kalbomis kalbantis austras į kalnus pradėjo kopti būdamas vos dešimties metų – savo 25 metų laipiojimo patirtimi jis dalinosi ir su lietuvaičių grupe. Tiesa, ne visi dalyviai, supratę, kokio gylio tarpeklį jiems reikės įveikti, buvo sužavėti iššūkio – ne vieną sukaustė baimė.

 

„Kiekvienas turėjo pasikabinti ant tarp dviejų tarpeklio pusių ištempto lyno. Dalyviai rankomis patys stūmėsi ir traukėsi tuo lynu, o jų kūnus laikė specialūs apraišai. Techniškai tai nėra sudėtinga užduotis, tačiau jai reikia labai daug drąsos – pasileisti nuo skardžio krašto ir pasitikėti virvėmis, kad jos tave išlaikys, – tai buvo svarbiausia. Esu labai nustebęs, kad tiek daug jūsų dalyvių sugebėjo įveikti save“, – „Salos“ poroms skirtą užduotį aiškino garsusis laipiojimo meistras W. Golleris.

 

Kiekvienos poros pasirodymas buvo vertinimas pagal laiką, kurio reikėjo kiekvienam dalyviui – vaikinu ir merginai – įveikti minėtą tarpeklį. Labiausiai nepasisekė dėl adrenalino protą pametusiam asmeniniam treneriui Tadui – tapęs pirmuoju užduoties savanoriu ir labai greitai ją įveikęs, jis turėjo nuryti karčią pralaimėjimo piliulę, kai jo pora Vaida – aukštosios mados modelis – net ir ilgai įtikinėjama nenugalėjo savo aukščio baimės.

 

„Kai jau atsisėdau ant to tarpeklio krašto ir žemyn nuleidau kojas, supratau, kad mano aukščio baimė yra didesnė nei galvojau anksčiau. Negalėjau pasileisti – tik galvojau, kas bus, jei aš užstrigsiu, jei nuplyš tas lynas ir aš krisiu žemyn. Man drebėjo rankos ir nieko negalėjau su savim padaryti. Kartu man ir gėda, kad nuvyliau savąjį Tadą – mačiau jo akyse tylų priekaištą, kodėl mes likome paskutiniai…“ – pasakojo Vaida.

 

„Manau, kad Tadas nori laimėti bet kokia kaina, ir jam net nesvarbu, ką laimėti – ar tai būtų mergina, ar užduotis, ar prizas. Vaida jam tėra įrankis tai pergalei pasiekti – todėl jis ją labai ilgai ir net piktai įkalbinėjo įveikti tą užduotį. Tačiau čia juk ne baimės, o meilės šou, todėl bent man toks jo elgesys stresinėje situacijoje labai daug pasako apie žmogų… Tadui svarbiau pergalė, o ne Vaidos baimė”, – situaciją iš šono komentavo kita „Salos“ dalyvė Reda.

 

Šiandien LNK žiūrovai ne tik pamatys, kaip visoms poroms sekėsi susidoroti su daug drąsos, nervų ir net ašarų pareikalavusiu tarpeklio aukščio iššūkiu, tačiau ir paaiškės, kurie du dalyviai – vaikinas ir mergina – turės palaidoti savo svajones surasti meilę Tenerifėje ir visiems laikams paliks projektą. Nuotykių ir meilės realybės šou „Sala“ – jau šį trečiadienio vakarą, 20.30 val., per LNK.