Sužadėtuvių žiedas daugeliui dailiosios lyties atstovių – brangiausias gyvenimo aksesuaras, o pats įteikimo ritualas – ypatinga gyvenimo akimirka, todėl vyras, ieškantis šio išskirtinio papuošalo, turėtų jį rinkti labai atsakingai bei kruopščiai. Kokį pirkti: įprastą žiedelį, o gal ypatingą vertę turintį juvelyro kurtą meno gaminį, kurio mylimoji nepamirš visą gyvenimą?

 

žiedas

Juvelyrė ir gemologė Aušra Treigytė, ko gero, siūlytų rinktis unikalų meno dirbinį, amžinos meilės simbolį – sužadėtuvių žiedą, pagamintą iš keturių komponentų – metalo, akmens, stiklo  bei medžio.

 

Tai ne įprastas sužadėtuvių žiedas, kurį būsima nuotaka nešios ant piršto, bet išliekamąją vertę turintis brangus meno kūrinys, suvenyras, meilės bei ištikimybės simbolis.

 

„Paprastai sužadėtuvių žiedai kuriami iš brangaus metalo ir akmens, dažniausiai deimanto, kuris simbolizuoja amžiną meilę, tačiau man norėjosi sukurti kažką originalaus. Žinau, dauguma merginų tikisi, kad sužadėtuvių žiedas bus su dideliu deimantu, tačiau, mano nuomone, svarbiausia –  ne akmens dydis. Visada patariu ieškoti ne vien brangaus, bet ir originalaus juvelyrinio kūrinio, turinčio meninę vertę ir ypatingą prasmę. Tokio, kuris liktų ne tik vaikams, bet ir anūkams bei proanūkiams. Todėl kurdama žiedą sudėjau į jį viską, ko moteris tikisi iš vyro – sujungiau keturis komponentus,  simbolizuojančius svarbiausius santuokos elementus: medį (namai, šiluma bei jaukumas), akmenį (amžinos meilės, tvirtumo bei pastovumo simbolis), auksą (prabanga) bei stiklą (skaidrumo ir tyrumo išraiška). Stiklo skaidrumo efektui sustiprinti pasirinkau cirkonį.  Tai nėra paprastas sužadėtuvių žiedas, o meninę vertę turintis suvenyras”, – apie savo kūrybinį sumanymą kalbėjo juvelyrė.

 

Žiedą A. Treigytė nuliejo iš itin aukštos aukso ir sidabro prabos, į jį inkrustavo deimantą, kurį apgaubė cirkoniu ir papuošė afrikietišku juodmedžiu. Tai vienas brangiausių medžių, naudojamas juvelyrinių dirbinių, vienetinių baldų, suvenyrų bei įvairių statulėlių gamyboje.

 

AU24K-3010 - 1800Šis žiedas suvenyras – vienetinis juvelyrės Aušros Treigytės darbas, tačiau menininkė viliasi, kad galbūt ateityje atsiras graži tradicija vietoj įprastų žiedelių dovanoti simbolinius, ypatingą prasmę turinčius meno dirbinius.

 

Juvelyrė atskleidė kelias nerašytas taisykles, kurių turėtų laikytis vyras, mylimajai pirkdamas sužadėtuvių žiedą: jį privalo puošti deimantas ir papuošalas turi kainuoti bent tris vyro atlyginimus.

A. Treigytė džiaugėsi, kad pastaruoju metu vyrai savo moterims sužadėtuvių žiedus renka labai atsakingai, be to, dažnai ir patys prisideda jį kurdami. „Vyras dažnai atsineša mylimosios nuotrauką, pasakoja apie jos pomėgius, stilių. Turint daugiau informacijos, lengviau bendromis jėgomis sukurti vienetinį, konkrečiai moteriai skirtą ir tinkantį žiedą. Būna ir taip, kad vyras pats ima pieštuką į rankas ir nupiešia savo viziją arba labai tiksliai nupasakoja, koks žiedas turėtų būti. Unikalus, apgalvotas ir paties mylimojo sukurtas papuošalas įgyja ne tik materialinę, bet ir didžiulę emocinę vertę”, – pataria juvelyrė.

 

Nuotraukos: V. Žilinsko