„Ten nėra absoliučiai jokios galimybės nei įvažiuoti, nei išvažiuoti, nes jie visus sušaudo. Nekaltus žmones. Tame miestelyje buvo gimdymas, važiavo greitosios automobilis, o rusų kariai jį sušaudė…”, –  jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ pasakos garsus modelis iš Ukrainos Alina Zhmurko.

 

F012150L 7.MXF_snapshot_26.56.633

 

F012150L 7.MXF_snapshot_27.21.633

 

Klausantis 25-erių Alinos pasakojimų galima būtų pagalvoti, kad tai – ištraukos iš filmo… Tačiau istorijos apie tėtį dėl pieno eilėje stovintį penkias valandas, gatvėje šaudomus žmones, namų netekusius ir viską praradusius draugus ar be tėvų likusius mažylius – realybė, kurioje Alinos artimieji gyvena pastaruosius aštuonis mėnesius po to, kai rusų kariai įsiveržė į jos gimtinę ir pradėjo žudynes. Modeliu Berlyne dirbanti Alina į savo šalį prasidėjus karui taip ir nebegrįžo, padėjo išvažiuoti mamai su broliu, tačiau su ašaromis balse kalba apie tėtį, likusį Charkive.

 

F012150L 7.MXF_snapshot_27.27.533

 

F012150L 7.MXF_snapshot_27.27.533

 

„Prasidėjus karui aš tiesiog negalėjau miegoti, man net ėmė slinkti plaukai, nes nuolat galvojau apie tai, kas vyksta mano šalyje, kaip ten likę artimieji… Tėtis toks žmogus, kuris gali man nepasakyti visos tiesos, nes žino, kad aš kaskart labai išgyvenu. Paskutinį kartą pasakojo, kad mieste nebeliko vaistų, nieko nėra… Jis 4 ryto stojo į eilę tam, kad įsigytų pieno. Jis nekainuoja brangiai, bet tam, kad jo gautum, stoji į eilę paryčiais, 4 ryto, ir eilėje jis buvo 120-as. Jis prastovėjo iki 11-os valandos, kad gautų pieno. Aš klausausi, ir galvoju: Dieve, čia viskas vyksta dabar, 2022-aisiais? Kaip tai įmanoma? Baiminuosi, nes tuoj prasidės žiema… Ir kas tada, jeigu karas taip ir nepasibaigs? Tėtis sušals! Šios mintys nuolat mano galvoje, ir tai labai baisu, nepakeliamai baisu…“, –  pasakos Alina. Pasak modelio, ji daug kartų siūlė tėčiui palikti Ukrainą, tačiau jis kategoriškai atsisako palikti namus.

 

Išskirtinis garsaus modelio iš Ukrainos pasakojimas jau šį pirmadienio vakarą, laidoje „Nuo… Iki…“, 20 val., tik per LNK.

 

VIDEO Garsus modelis iš Ukrainos apie tėtį likusį Charkive