Desmondo grafienės Katerinos Ficdžerald iš Airijos gyvenimas apipintas legendomis ir paslaptimis. Moteris, kaip spėjama, gimė 1460 metais pietinėje Airijos dalyje, Voterfordo grafystėje.

 

Jei tikėti legendomis, ji gimė karaliaus Edvardo IV laikais ir šoko su karaliumi Ričardu III, mirė, kai Angliją valdė karalius Džeimsas I. Katerina grafiene tapo, ištekėjusi už Tomaso „plikio“ Ficdžeraldo, kuriam buvo suteiktas Desmondo grafo titulas. Sutuoktiniai susilaukė dukters. Mirus vyrui (1534 metais), grafienė persikėlė į Korką, kur gyveno iki mirties – 1604 ar 1614 metų.

 

Daugelis tiki, kad Desmondo grafienė mirė sulaukus 140 ar net 162 metų amžiaus. Net ir gilioje senatvėje ji išliko nepaprastai gyvybinga ir sveika. Sklando kalbos, kad grafienei dėl senatvės iškritus dantims, vėl užaugo nauji. Net būdama garbaus amžiaus kasdien ji apie 5 kilometrus pėsčiomis keliaudavo į vietinį turgų, nuvykdavo į Korko grafystės pajūrio kurortą. Kokią nuostabą visiems turėjo sukelti Katerina Ficdžerald kuri stumdavo invalido vežimėlį, kuriame sėdėdavo jos vienintelė, devyniasdešimtmetė, neįgali  dukra. Teigiama, kad ji mirė nelaimingo atsitikimo metu: nukrito nuo vyšnios ar riešutmedžio, kai rinko vaisius.

 

Tiksli Katerinos Ficdžerald palaidojimo vieta nėra žinoma, tačiau daugelis mokslininkų spėja, kad ji buvo palaidota pranciškonų vienuolyne Korko grafystės pajūryje (Youghal). Toje pačioje vietoje, kurioje prieš 70 metų buvo palaidotas jos vyras. Lieka tik spėlioti, kokia šios airių ilgaamžės paslaptis…