Nuo mažens esame mokomi mandagumo: kaip elgtis prie stalo, užleisti vietą vyresniems, kas (ne)galima viešose vietose. Sekso etiketo niekas nemoko, o intymūs partneriai ne visuomet laikosi nerašytų taisyklių. Kartais nežemiško malonumo lūkesčiai virsta kančia, nuoskaudomis ir nusivylimais. Kaip reikėtų elgtis meilės guolyje?

 

intymu_800x561

JEI NESENIAI SUSIPAŽINOTE

 

Moteris, sutikdama praleisti naktį su vyru, dažniausiai giliai širdyje tikisi, kad jis taps teisėtu sutuoktiniu. Kaip elgtis norint neapsikiaulinti ir netapti persekiojančia nuotaka?

 

Nesielgti pernelyg laisvai

 

Nepaisant įsitikinimų apie seksą, moters dominavimas prieš vyrą pirmą naktį gali jį išgąsdinti. „Ji ne man“, „Turbūt turėjo tikrai gerų meilužių, kuriems neprilygsiu“ – tokios mintys sukasi vyro galvoje, jeigu savo gebėjimus meilės guolyje vertina kukliau. Todėl geriau būti kiek kuklesne, drovesne ir šiek tiek nerangia. Bet tik šiek tiek.

 

Nepasakoti apie praeitį

 

Dauguma mėgsta klausinėti partnerių apie buvusius intymius santykius. Tačiau neverta audringos patirties išpasakoti pažinties pradžioje. Nors ir kaip keistai tai atrodo, partneris visuomet tikisi išgirsti, kad jau seniai su niekuo nesimylėjote ir laukėte būtent jo. Puikus atsakymas: „Brangusis, nejaugi ten buvo vyrai? Tu – visai kas kita.“

 

Jokių tardymų

 

Visų pirma tai nemalonu partneriui, o visų antra, juk sutinkama pagal drabužį. Jei nuo pirmo pasimylėjimo pasirodysite kaip isterikė pavyduolė, santykiai gali iširti net neprasidėję. Vyras pamanys, jog moteris jį siekia išnaudoti.

 

Parodyti vyrui, kad jis – ypatingas.

 

Tik reikia užsiminti, jog jus sunku maloniai nustebinti, bet jam pavyko tai padaryti.

 

POKALBIAI LOVOJE

 

„Kamasūtroje“ rašoma, kad pokalbiai – nuostabus baigiamasis meilės pasimatymo akordas. Tik visuomet reikėtų prisiminti pagrindinę taisyklę: pokalbiai aistros guolyje turėtų būti malonūs abiem. Jei patinka jūsų partneris, su juo gera, galima pasistengti, jog pokalbis būtų taikus ir džiaugsmingas.

 
 • Verta pasakoti savo pojūčius: „Aš visa virpu“, „Verti kraustytis iš proto“, „Jauti, kaip esu susijaudinusi?“
 • Atvirauti apie savo sekso fantazijas, aistringus sapnus. Prasitarkite, kaip norėtumėte visa tai įgyvendinti.
 • Šnabždėkite žodelius, padedančius jam tai daryti.
 • Kai nužvelgia jūsų kūną, paklauskite, kas jam labiausiai patinka.
 

APIE KĄ NEVERTA KALBĖTI?

 

Apie buvusius mylimuosius

 

Sakoma, kad plepys – tikras lobis šnipams. Jei nepavyksta su partneriu išvengti pokalbio apie buvusiuosius, reikėtų kalbėti aptakiai, be didelių emocijų.

 

Kritikuoti svorio ar išvaizdos

 

Kompleksų gali atsirasti akimirksniu, kai tik kas nors kritiškai pasisako apie išvaizdą ar svorį. Tai nepriklauso nuo amžiaus, o moterims tiesiog prilygsta antausiui. Vyrai turėtų žinoti, kad jei moteris ketina tobulinti, o gal jau ir tobulina savo kūną, kritika šia tema sunaikina bet kokią motyvaciją. Lygiai tas pats pasakytina ir apie neigiamą asmeninių savybių vertinimą.

 

Tai daryti kitu laiku ir kitoje vietoje

 
 • Negvildenti nemalonių dalykų, to, kas (ne)padaryta. Partneris manys, jog norite aiškintis santykius, o ne mylėtis. Arba galvos, kad seksas buvo prastas.
 • Nesikalbėti apie jo / jos ligas.
 • Neaptarinėti jo / jos neištikimybės.
 

PAGYROS

 

Pagyrimai, komplimentai gali daryti stebuklus. Žmogus linkęs atsakyti gėriu į gėrį. Vyrui tik reikia pasakyti partnerei, kokia ji nuostabi lovoje, kaip ją myli ir jos geidžia. To labai reikia moters savivertei.

 

Vyrui reikia žinoti, kad jis puikus meilužis. Net ir tuomet, jei partneris nepatinka kaip meilužis ir ketinate nutraukti santykius, nereikia kritikuoti jo neišmanymo, nerangumo, aistros stokos ar varpos dydžio. Girkite ir skatinkite, jei tik įmanoma.

 

Kaip kalbėtis apie seksą, jei kritikuoti negalima?

 

Sekso trūkumai aptariami neutralioje vietoje, tik jokiu būdu ne meilės guolyje.

 

Neatitikimus dera minėti švelniai, stengiantis neužgauti mylimojo savivertės. „Mums visuomet būdavo labai gera, tačiau paskutiniu metu… (sakote tai, kas liūdina, ko trūksta, pasakojate savo pojūčius).“ „Aš labai laimingas žmogus, tu man visada be galo patikai lovoje. Tik štai… (sakote, kas nepatinka, kokie jausmai dėl to kyla).

 

Kalbėkite švelniai, bet tiksliai, nevyniojant į vatą. Vyrai mėgsta konkretumą. Su moterimi reikėtų šnekėti jausmų kalba. Pernelyg oficiali kalba dvelkia šalčiu.

 

Meilės guolyje nevalia:

 
 • Derėtis ar atvirai manipuliuoti seksu, iškart pasimylėjus sakyti: „Kada išsiskirsi?“, „Kada pagaliau susituoksime?“; bausti atsisakant sekso (išskyrus tuomet, jei partneris nesilaiko higienos): „Nesimylėsiu, kol nepadarys to ir to“, „Jokio sekso, kol nepasitaisysi“. Lytinis aktas nėra prekyba savimi.
 • Kritikuoti savo kūno.
 • Visą atsakomybę dėl orgazmo perkelti partneriui: „Tavo kaltė, kad nepatiriu orgazmo. Labiau stenkis.“
 • Kaskart rodyti, kad nepatinka mylėtis. Tokiu atveju metas atvirai pasikalbėti su partneriu.
 • Vengti iniciatyvos. Pasak statistikos, dažniau iniciatyvą mylėtis rodo vyrai. Todėl jie maloniai nustemba, kai iniciatyvą parodo moteris. Tokios damos vyras visuomet stengiasi nenuvilti.
 • Nuolat vengti glamonių arba apsiriboti tik lytinių organų glamonėmis.
 

Visais atvejais būtina gerbti vienam kitą!