„Mano pilvas ir sėdmenys buvo suglebę, kaip niekada anksčiau“, – sakė Niujorko modelis, aktorė, knygos „Geriausia sekso dieta“ (angl. „Ultimate Sex Diet“) autorė Kerry McCloskey. Tačiau po trijų mėnesių, kai sutiko savo būsimą vyrą, ji numetė 5 kg antsvorio visiškai be jokių pastangų. Pasak jos, „pagreitėjo medžiagų apykaita dėl intensyvios seksualinės veiklos“. Su savo vyru moteris mylisi 8 kartus per savaitę ir teigia, kad tai jai padeda išsaugoti liekną figūrą. Laikytis sekso dietos? Skamba viliojančiai, bet ar iš tikrųjų ji tokia veiksminga, kaip teigiama?

 

seksas virtuvėje

Pusės valandos trukmės meilės žaidimai gali sudeginti maždaug 150 – 200 kalorijų, o mylintis ypač energingai – iki 300 kalorijų. Ši intymi veikla gali būti prilyginama 30 minučių greitojo ėjimo, bėgimo ar svorių kilnojimo. Po dar 3 mėnesių amerikietė numetė 6 papildomus kilogramus.

 

Tačiau K. McCloskey pritaria ne visi. Remiantis kalorijų skaičiuokle „Calorielab.com“ 70 kg sveriantis žmogus, užsiimdamas vidutinio energingumo seksualine veikla, sudegina iki 10 kcal per 30 min, energinga – 17 kcal per 30 min. Užsiimant lengva seksualine veikla (bučiniai ir apsikabinimai) kalorijos nėra deginamos. Bėgiojimas sudegina virš 300 kalorijų per pusvalandį. Žmogus, sveriantis apie 70 kg, kuris kasdien, septynias dienas per savaitę skiria 30 minučių seksui (lengvai, vidutinei ir energingai seksualinei veiklai) per dieną sudegina 9 kalorijas. Tai reiškia, kad per metus vien reguliariai mylintis galima numesti apie 0,5 kg svorio.

 

Sekso dietos autorė teigia, kad svarbu ne tik tai, kiek kalorijų numetama užsiimant tam tikra seksualine veikla. Seksas turi daugybę privalumų sveikatai. „Jeigu kas nors gyvena sveiką lytinį gyvenimą, tai jis yra mažiau nusivylęs, o nenusivylę gyvenimu žmonės valgo mažiau“.

 

Norint pagražinti kūno linijas, seksui ir erotiškoms mintims turėtų būti teikiama pirmenybė. Per savaitę reikėtų mylėtis nuo 3 iki 5 kartų, savaitgaliais – dvigubai daugiau. Priešingai nei sunkūs pratimai sporto salėje, seksas – nemokamas džiaugsmo ir malonumo šaltinis. Įvairių sekso pozų kaitaliojimas užtikrins, kad mylintis dirbs visi kūno raumenys. Ar dar kam nors kyla abejonių, kad seksas – tai geriausia mankšta kasdien? Seksas – tai kardiotreniruotė. Net ir vidutinio intensyvumo lytiniai santykiai greitina širdies ritmą, o tai padeda deginti kalorijas. Be to, daugeliui žmonių mylėtis kur kas įdomiau ir smagiau negu sportuoti pagal trenerio nurodymus.

 

Seksas ne tik gražina kūną, bet ir ilgina gyvenimo trukmę. Mokslininkai įrodė, kad vyrai, kurie patiria orgazmą 3 kartus per savaitę 30 % rečiau serga vėžiu ir 50 % širdies ligomis. Moterys, reguliariai lytiškai santykiaujančios, atrodo jauniau negu tos, kurios to nedaro. Taip yra dėlto, kad mylintis suaktyvinama kraujotaka, o tai gerina odos būklę, veido ir kūno raumenų tonusą. Ginekologai tvirtina, kad seksualiai aktyvias moteris rečiau vargina priešmenstruacinis sindromas, nes seksas reguliuoja estrogenų, moteriškų hormonų, veiklą.

 

Viena iš tinkamiausių sekso pozų moterims, svajojančios numesti šiek tiek svorio – raitelės. Šioje pozoje tenka didžiausias krūvis probleminėms moters kūno vietoms – pilvui, šlaunims, sėdmenims. Kai moteris pavargsta judėti šioje pozoje, ji gali atsiklaupti ant kelių atsisukus veidu į vyrą. Meilės žaidimus taip pat galima paįvairinti ir šiek tiek apsunkinti. Raitelės pozos variantai:

 

  • Remtis rankomis į kietą pagrindą, tai sumažės apkrova kojoms ir bus treniruojami rankų raumenys;
  • Daryti pritūpimus, kad apkrova kojoms ir sėdmenims padidėtų;
  • Įtraukti pilvą.
  • Sudėtingiausia raitelės pozos versija: atsigulti ant vyro ir prisispausti prie jo kūno. Tada pradėti judėti. šioje pozoje labai didelė apkrova teks sėdmenims ir kojoms.

 

Seksas – tai neatsiejama geros fizinės ir emocinės sveikatos dalis. Lytinis aktas – tai energingiausia dviejų žmonių meilės santykių dalis. Žinant, kad laukia karšta naktis, nieko blogo suvalgyti papildomą gabalėlį pyrago ar sumuštinį. Tačiau seksas negali pakeisti sveikos mitybos ir sporto. Reikėtų nepamiršti ir to, kad pastangos pagražinti figūrą neturėtų užgožti tikrosios intymių santykių reikšmės. Jei taip nutiks, santykiai gali net nutrūkti. Ne kiekvienam vyrui patiktų, jei jo mylima moteris į jį žiūrės kaip į kokį nors labai veiksmingą sporto treniruoklį ar asmeninį trenerį. Seksas gali labai daug, bet visų pirma tai meilės aktas. Todėl mylintis geriausiai galvoti apie partnerį, o ne tai, kokios raumenų grupės dabar dirba, ar kiek kalorijų sudegina misionieriaus ar šuniukų poza…