Sėkmės talismanas – bambukas – labai svarbus fengšui simbolis, vandens, medžio ir žemės elementas. Į tinkamą vazoną pasodintas Tolimųjų Rytų augalas įgyja ugnies ir metalo elementų savybių, todėl padeda atkurti namuose visų penkių elementų pusiausvyrą. Medžio elementas – tai pats bambukas, žemės elementas – tai gruntas, kuriame jis auga, vandens elementas – tai be ko jis negalėtų augti,  ugnies elementas – jį simbolizuoja raudonas kaspinas, kuriuo tradiciškai aprišamas bambuko vazonas, metalo elementas – tai stiklinis vazonas, kuriame jis auga. Beje, jei vazonas keramikinis, į jį prieš sodinant reikėtų įberti kelias metalines monetas.

 

bambukas

Bambuką – kaip fengšui simbolį žino daugelis, ne tik tie, kurie domisi senovės rytų erdvės komponavimo menu. Dėl išskirtinės išvaizdos jo nepastebėti neįmanoma. Auginti bambuką nėra sudėtinga, nes jis gali augti beveik bet kokiame apšvietime. Fengšui specialistai teigia, kad bambukas padeda pritraukti palankią energiją či. Energetiškai tai labai stiprus augalas, todėl rekomenduojama jį auginti namuose.

 

Nors bambukas ir labai nelepus augalas, tai nereiškia, kad juo nereikia rūpintis. Laistyti gausiai nusistovėjusiu arba tirpsmo vandeniu, tręšti mineralinėmis trąšomis. Bambukas laikomas sėkmės talismanu, nes jis yra labai gyvybingas, lankstus ir stiprus.

 

Tolimuosiuose Rytuose sėkmės talismanu laikomas bambukų ryšulėlis (ar puokštė?). Bambukų stiebai surišti arba suausti į vieną kompoziciją. Reikia suskaičiuoti, kiek stiebų yra kompozicijoje. Nuo to priklauso, kokios rūšies energiją šis augalas pritrauks į namus. Kuo daugiau stiebų – tuo daugiau laimės ir sėkmės.

 

Kartais gavus dovanų bambuko stiebą, žmonės nustemba ir nežino, ką su juo daryti. Jį reikia pamerkti į vandenį, kad išleistų šaknis ir išaugintų naujus lapus. Bambukas – tai laimingo, klestinčio gyvenimo simbolis. Dėl šios priežasties bambukas – tai populiari verslo dovana, kuria tarsi palinkima klestėti ir augti. Kai kurių rūšių bambukai kartais žydi baltais, kvapniais žiedais.

 

Rytų kraštų gyventojai, kaip meilės išraišką, kartais siunčia du bambuko stiebus savo mylimiesiems. Dvejetas – tai skaičius, kuri gali padvigubinti laimę.

 

Namuose dažniausiai laikomi trys bambukų stiebai. Tikima, kad jie atneša trijų rūšių sėkmę: laimę (Fu), ilgaamžiškumą (Soh) ir turtą arba klestėjimą (Lu).

 

O ką reiškia keturi bambukų stiebai? Kinų kalboje skaičius keturi skamba labai panašiai kaip žodis, reiškiantis mirtį. Todėl ketvertas pritraukia tamsią ir šaltą ša energiją. Kinijoje keturi bambukai niekada nenaudojami jokiose kompozicijose. Nepriimtina tokį kiekį stiebų kam nors dovanoti. Dovanoti 4 bambukus yra šiurkštus etiko kodekso pažeidimas, nes tai lyg palinkėjimas žmogui mirti.

 

Penki bambuko stiebai – idealus skaičius. Kiekvienas stiebas tarsi atitinka tam tikrą gyvenimo sritį (karjerą, santykius ir t. t.). Penki bambuko stiebai veikia penkias gyvenimo sritis, kurios susijusios su jausmais, intuicija, protu, fiziniu kūnu, siela.

 

Šeši bambuko stiebai kinų kultūroje taip pat reiškia sėkmę. Šis skaičius padeda pritraukti pinigus, turtą, suklesteti.

 

Septyni bambuko stiebai padeda pasveikti arba išsaugoti gerą sveikatą.

 

Aštuonetas Tolimuosiuose Rytuose – tai patrauklumo skaičius, kuris gerina vaisingumą. Tiek bambukų turėtų auginti poros, kurios svajoja susilaukti vaikų.

 

Devyni bambuko stiebai – sėkmės ir laimės simbolis.

 

Dešimt bambukų stiebų – tai harmonijos, ramybės ir gyvenimo pilnatvės, tobulumo simbolis. Tiek bambukų dovanojama, jei norima palinkėti, kad viskas gyvenime būtų taip, kaip trokšta arba įsivaizduoja tas asmuo, kuriam skirti bambukai.

 

Dvidešimt vienas bambuko stiebas kaip dovana dažniausiai įteikiamas, norint palinkėti geros sveikatos ir daug pinigų visai šeimai.

 

Namų interjere naudoti tiek bambukų stiebų, kokią gyvenimo sritį norima sustiprinti. Šie augalai padeda kurti harmoningą aplinką. Reikia atsiminti, kad bambukų geriau neauginti miegamajame. Šis augalas skleidžia per daug Jan energijos, kuri gali veikti neigiamai. Geriausia vieta auginti bambukus rytų arba pietų sektoriuose gyvenamuosiuose kambariuose arba darbo vietoje (biure).