Orams šylant, lauke norisi praleisti kuo daugiau laiko. Tačiau čia susiduriame su neigiamu saulės spindulių poveikiu. Per gausūs spinduliai – viena pagrindinių ankstyvo odos senėjimo priežasčių: per anksti pradeda glebti, formuojasi raukšlės, atsiranda pigmentacijos problemų. Kaip apsisaugoti?

 

INT_EN_ECN_204852_Oil_Control_Tinted_04_2021_packshot_PR_v5

 

Oda sensta

 

Su metais senstame patys, sensta ir oda. Tai natūralus procesas, kurio sustabdyti negalime. Natūralus odos senėjimas dar vadinamas chronologiniu senėjimu. Jį lemia vidiniai veiksniai: genetika, skirtingais gyvenimo etapais vykstantys hormonų pokyčiai ir kt. Tačiau oda sensta ne tik dėl natūralių, bet ir šalutinių veiksnių – veikia oro sąlygos, UV spinduliai, netinkamas gyvenimo būdas (rūkymas, alkoholio vartojimas), taip pat kai kurie medikamentai. Šiuos odos senėjimą lemiančius veiksnius galime sukontroliuoti.

 

Bene labiausiai dėmesį turėtume sutelkti į UV spindulius, nes jie odą veikia ištisus metus. Mokslininkai tvirtina, kad debesys sulaiko vos 10 % žalingos saulės spinduliuotės. Jei odos neapsaugome, senėjimo ženklai ryškėja gana anksti.

 

eucerin2

   

Fotosenėjimas

 

Dėl išorinių veiksnių senėjimo požymiai atsiranda greičiau nei būtų galima tikėtis. Ankstyvas senėjimas, kurį sukelia UV ir kiti saulės spinduliai, vadinamas fotosenėjimu. Dėl neigiamo saulės poveikio mažėja odos putlumą lemiančių kolageno ir elastino kiekis, nyksta odos apimtis, ji suglemba, formuojasi smulkesnių ir stambesnių raukšlių. Taip pat mažėja odos gebėjimas įsisavinti ir išsaugoti reikalingą drėgmę, lėtėja natūralių drėkinamųjų veiksnių gamyba. Oda tampa sausesnė, lengviau pažeidžiama, gali atsirasti pigmentinių dėmelių.

 

UV spinduliai odą veikia dvejopai. UVA spinduliai pažeidžia ląstelių DNR, tačiau jų pažeidimai netiesioginiai: dėl UVA poveikio pradeda formuotis laisvieji radikalai, kurie pažeidžia DNR, sukeldami vadinamąjį oksidacinį stresą. UVB spinduliai sukelia odos nudegimus ir tiesiogiai pažeidžia DNR. Šie pažeidimai gali sukelti įvairių odos ligų, tarp jų mirtinai pavojingą odos vėžį. Naujausi tyrimai rodo, kad didelės energijos regimosios šviesos (HEV) spinduliai taip pat skatina ankstyvą senėjimą, nors jų poveikis mažesnis negu UV spindulių.

 

Eucerin-Oil-Control

 

Kas išduoda fotosenėjimą?

 

UV veikiama oda sensta greičiau. Tai, kad oda nepakankamai saugoma nuo saulės ir prasidėjo fotosenėjimo procesai, išduoda pakitusi jos būklė. Pirmiausia pajuntamas didesnis sausumas (šio pojūčio gali nepanaikinti net intensyvus drėkinimas). Vėliau atsiranda pigmentinių dėmelių, gal išryškėti kraujagyslių pakitimų, pavyzdžiui, susiformuoti kraujagyslių žvaigždutės (voratinkliai, tinklelis). Taip pat mažėja elastingumas, pakinta ir spalva – tampa nebe skaisti, atsiranda ne tik smulkių, bet ir gilesnių raukšlių. Negydomi fotosenėjimo lemti odos pakitimai sukelia struktūrinių odos pažeidimų, kurie gali virsti randais. Specialistai perspėja, kad sunkesnės fotosenėjimo formos išprovokuoja odos ligas, kurios gydomos vaistais. Norint išvengti kenksmingo saulės poveikio odai, ja reikia tinkamai rūpintis.

 

INT_EN_ECN_204852_Oil_Control_Tinted_04_2021_packshot_PR_v4

 

Jautriausia – senstanti oda

 

Jau minėta, kad oda sensta ir dėl natūralių procesų organizme, ir dėl žalingo aplinkos poveikio. Natūraliai senstančiai odai sunkiau likti atspariai saulės daromai žalai, todėl brandžia oda derėtų rūpintis itin atsakingai. „Eucerin Photoaging Control“ fluidas nuo saulės ir fotosenėjimo SPF 50 yra kasdieniam naudojimui skirta apsaugos nuo saulės priemonė, tinkanti visų tipų veido odai. „Advanced Spectral Technology“ apima plataus spektro, fotostabilius UVA / UVB filtrus1 labai aukštai apsaugai nuo UV spindulių ir likochalkoną A, padedantį neutralizuoti UV ir HEVIS šviesos sukeltus laisvuosius radikalus. Sudėtyje taip pat yra gliciretininės rūgšties, palaikančios odos DNR atsistatymo mechanizmus.

 

Be to, fluido sudėtis praturtinta mažos ir didelės molekulinės masės hialurono rūgštimi, kuri pastebimai putlina veido ir iškirptės srities raukšles.

 

„Eucerin Photoaging Control“ fluido nuo saulės ir fotosenėjimo SPF 50 sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų. Jis yra malonios, lengvos tekstūros, greitai susigeria, todėl tai idealus makiažo pagrindas. Puikus tinkamumas jautrai odai yra patvirtintas klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais.

 

O jei turite pigmentinių dėmių, Jums puikiai tiks „Eucerin Photoaging Control“ fluidas, kuris efektyviai sumažina pigmentines dėmes ir apsaugo nuo pakartotinio jų atsiradimo.

 

[1] Atitinka aukštus apsaugos nuo UVA ir UVB standartus, apibrėžtus Cosmetics Europe. UVA apsaugos lygis aukštesnis už ES rekomenduojamą.