Speigas, drėgmė, vėjas – žiema tikras išbandymas ne tik odai, bet ir plaukams. Dauguma pastebi, kad šaltuoju metų laiku jie nusilpsta, praranda sveiką blizgesį, glotnumą, sausėja, ima šiauštis, slinkti. Viso to įmanoma išvengti rūpestingai prižiūrint!

 

plaukai

Tinkama higiena

 

 Deramai rūpinantis išsaugoma sveika galvos oda ir gražūs plaukai. Tačiau nevalia persistengti. Pernelyg dažnas galvos trinkimas kenkia tiek skalpo odai, tiek plaukams. Tai juos sausina, gali paskatinti pleiskanojimą, galvos niežulį, silpninti plaukų struktūrą, dėl ko atrodo nuvargę, nesveiki, gali šakotis galiukai. Specialistai rekomenduoja plaukus trinkti ne dažniau nei kas antrą dieną, ypač žiemą. Jeigu plaukai atrodo kiek riebaluoti, retkarčiais galima naudoti sausą šampūną. Apskritai trenkant galvą labai svarbu rinktis tinkamą šampūną – jis turėtų skirtis nuo naudojamo šiltuoju metų laiku. Žiemai reikėtų įsigyti gausesnės sudėties produktą, papildytą drėkinančiais, maitinančiais ir regeneruojančiais komponentais: augaliniais aliejais bei ekstraktais, peptidais, hialurono rūgštimi, baltymais, keratinu ir kt. Geriausiai šampūną rinktis atsižvelgiant į plaukų būklę – yra produktų, sukurtų specialiai išsausėjusiems, nusilpusiems, slenkantiems, purumą praradusiems plaukams. Ne mažiau svarbu visais metų laikais atsižvelgti į plaukų tipą (sausi, riebūs, normalūs ir kt.). Beje, norint maksimaliai pajusti gerąsias šampūno savybes, įmasažavus į plaukus patartina palikti porą minučių ir tik tuomet nuskalauti. Trenkant galvą, be tinkamo šampūno, labai svarbi ir vandens temperatūra – jis turėtų būti maloniai šiltas, bet jokiu būdu ne karštas. Karštis sausina galvos odą ir plaukus, gali juos pažeisti. Sausinant plaukus jokiu būdu negręžti, netrinti rankšluosčiu, o švelniai į jį susukti, kad sugertų drėgmės perteklių. Geriausiai palikti džiūti natūraliai. Jeigu nėra laiko ir tenka naudotis plaukų džiovintuvu, palanku naudoti specialias apsaugines priemones nuo karščio.

Šampūnas KINESSENCES, 300 ml

 

KINESSENCES plaukų šampūnas_600x600

 

Tinka visų tipų plaukams. Švelniai trenka ir drėkina plaukus. Palaiko natūralią galvos odos pH ir plaukų drėgmės pusiausvyrą. Suteikia žvilgesio, spindesio, atgaivina spalvą. Sudėtyje yra molukinių tungamedžių, arganų, makadamijų, vynuogių sėklų ir kininių arbatmedžių aliejų.



Plaukų eliksyras KINESSENCES, 30 ml

 

KINESSENCES plaukų eliksyras_600x600

 

Skirtas garbanotiems plaukams prižiūrėti. Koncentruotas eliksyras puoselėja plaukus. Pasižymi atkuriamosiomis, maitinamosiomis savybėmis. Sudėtyje yra molukinių tungamedžių, arganų, makadamijų aliejaus, vynuogių sėklų ir kininių arbatmedžių aliejų. 

 

Balzamai, serumai ir kaukės – būtini

 

Kas kartą trenkant plaukus privalu naudoti balzamą. Tinkamai išsirinktas produktas darys tikrus stebuklus ir apsaugos nuo daugelio žieminių problemų: plaukų išsausėjimo, šiaušimosi, vėlimosi, galiukų šakojimosi, net elektrinimosi. Kaip ir šampūnai, taip ir plaukų balzamai žiemai turėtų būti intensyvesnio poveikio, turintys drėkinančių, maitinančių ir plaukų struktūrą atkuriančių medžiagų. Jeigu galvą trenkate rytais ir labai skubate, paranku naudoti nenuskalaujamą balzamą ar plaukų serumą. Galiukus šaltymečiu dar reikėtų palepinti tam skirtu aliejumi.

 

Bent kartą per savaitę plaukus rekomenduojama pamaloninti kauke. Jos poveikis gerokai intensyvesnis nei kasdienių balzamų, todėl ypač gerai puoselėja plaukus, saugo juos nuo piktų šaltymečio išdaigų. Žiemai itin tinka kaukės su augaliniais aliejais, ekstraktais, hialurono rūgštimi, keratinu, šilku, vitaminais, aminorūgštimis ir kitais plaukus stiprinančiais komponentais. Norint pajusti didžiausią kaukių naudą, daugumą jų reikia palaikyti bent 20 min. Tad geriausiai naudoti vakarais ar savaitgalį, kai turite daugiau laisvo laiko. Beje, klaidingai manoma, kad riebiems plaukams kaukės nereikalingos. Iš tiesų jos būtinos, tik dera rinktis specialiai šiam plaukų tipui sukurtą produktą. Be plaukų kaukių, panašiu dažnumu kaip ir kaukes, palanku naudoti intensyvaus poveikio plaukų losjonus bei serumus. Juose veikliųjų medžiagų koncentracija ypač didelė, todėl jie veikia itin efektyviai.

 

Plaukų kremas KINESSENCES

 

KINESSENCES plaukų kremas_600x600

 

Suteikia plaukams šilko švelnumo ir ryškumo. Jie taps lengvesni ir elastingesni. Sudėtyje yra molukinių tungamedžių, arganų, makadamijų, vynuogių sėklų ir kininių arbatmedžių aliejų.

 

Kondicionierius KINACTIF NUTRI, 200 ml

 

KINACTIF NUTRI plaukų kondicionierius_600x600

 

Skirta normaliems ir sausėjantiems plaukams prižiūrėti. Išsiskiria medienos, šviežių jazminų ir pakalnučių aromatais. Pasižymi maitinamosiomis ir atkuriamosiomis savybėmis. Gaivina, stiprina plaukus, suteikia jiems šilko švelnumo ir spindesio. Sudėtyje yra vilnamedžių aliejaus, keratino proteinų.
 
Plaukų losjonas KINACTIF NUTRI EXTRACT, 150 ml

 

KINACTIF NUTRI EXTRACT plaukų losjonas_600x600

 

Skirtas sausiems ir pažeistiems plaukams prižiūrėti. Atkuria labai sausus plaukus, saugo nuo žalingo aplinkos ir džiovintuvo bei tiesinimo žnyplių poveikio. Pasižymi maitinamosiomis savybėmis, atgaivina itin pažeistas vietas. 
 
Atkuriamoji plaukų kaukė KINESSENCES RESTORE, 200 ml

 

KINESSENCES RESTORE plaukų kaukė_600x600

 

Skirta pažeistiems ir gležniems plaukams prižiūrėti. Gerina pažeistų plaukų būklę, suteikia glotnumo, padeda išvengti galiukų lūžinėjimo. Plaukai taps švelnūs, žvilgantys ir lengviau šukuojami.

 

Saugoti nuo šalčio

 

Savaime suprantama žiemą vilkėti striukę, apsigaubti šaliku, mūvėti pirštines, avėti šiltus batus. Lygiai taip pat natūralu nuo šalčio sergėti galvą ir plaukus. Labai svarbu šaltymečiu dėvėti kepurę ar kitą galvos apdangalą. Šaltis žeidžia plaukų struktūrą, juos silpnina, neigiamai veikia ir skalpo odą. Dėl to kyla jų išsausėjimo, niežulio, net lėtinių uždegimų problema. Renkantis kepurę pirmenybę reikėtų teikti natūraliems audiniams (kepurės pamušalui ypač tinka šilkas). Sintetiniai audiniai sukelia plaukų elektrinimąsi. Tai viena dažniausių priežasčių, dėl kurios žmonės vengia galvos apdangalų. Norint sumažinti plaukų elektrinimąsi, rekomenduojama naudoti šią problemą sprendžiančius balzamus, serumus ar specialius purškalus. Taip pat patartina šukuotis natūralių šerelių ar mediniu šepečiu bei šukomis. Beje, jokiu būdu nevalia žiemą į lauką eiti iki galo neišdžiūvusiais plaukais. Taip rizikuojate ne tik pažeisti plaukus, bet ir peršalti. Šaltymečiu saugiausia plaukus trinkti iš vakaro, ne rytais.
 
Daugiafunkcė plaukų priežiūros priemonė KINESSENCES DETOX, 50 ml

 

KINESSENCES DETOX daugiafunkcė plaukų priežiūros priemonė_600x600

 

Tinka visų tipų plaukams. Pasižymi antioksidaciniu poveikiu, saugo plaukus nuo žalingo aplinkos ir neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, gerina jų būklę. Suteikia plaukams švelnumo ir žvilgesio, saugo garbanas. Lengvina šukavimą ir modeliavimą.
 
Reguliariai pakirpti

 

Kad ir kaip saugomi plaukai, jų galiukai vis tiek pamažu silpsta, sausėja. Todėl labai svarbu juos reguliariai pakirpti, maždaug kas aštuonias savaites. Net jei trokštate užsiauginti ilgus plaukus, šio patarimo vis tiek dera paisyti. Reguliariai netrumpinant plaukų galiukų, nuo jų pažeidimai plinta aukštyn, todėl plaukai atrodo vis nesveikiau. Galiausiai nelieka nieko kito, kaip tik nukirpti daug. Nors kai kurių plaukų priežiūros priemonių gamintojai skelbia, esą jų gaminys gydo pažeistus plaukų galiukus, iš tikrųjų tai neįmanoma. Balzamai, serumai, kaukės ir kitos priemonės stiprina plaukus, padeda juos apsaugoti, bet tikrai negali atkurti to, kas struktūriškai pažeista.
 
Įdomu

 
  • Nors pavieniai plaukai atrodo silpni, kartu jie neįtikėtinai stiprūs. Visi ant žmogaus galvos augantys plaukai atlaikytų maždaug dviejų dramblių svorį.
  • 1950-aisiais plaukus dažė vos apie 5 % moterų, o dabar tokių yra apie 75 %.
  • Plaukai – antras pagal augimo greitį organizmo audinys. Už juos spartesni tik kaulų čiulpai.
  • Vidutiniškai žmogus turi 100 tūkst. galvos plaukų. Daugiausia – šviesiaplaukiai, mažiausiai – raudonplaukiai, bet pastarųjų plaukai storiausi.
  • Rasė turi įtakos plaukų formai. Azijiečių plaukai apvalūs, europiečių – ovalūs, afrikiečių – plokšti.
  • Vidutiniškai moteris per savaitę plaukų priežiūrai skiria 2 valandas.
  • Išsišakoję plaukų galiukai turi mokslinį pavadinimą – trichoptiliozė.
  • Normalu, jei per dieną išslenka 50–150 plaukų.
  • Sveiki drėgni plaukai gali išsitempti iki 30 % originalaus savo ilgio.
  • Augimo fazėje yra apie 90 % plaukų, o likę ilsisi.
  • Galvos plauko gyvavimo trukmė – apie 5 metai.
  • Pagrindinė plauko sudedamoji dalis – keratinas. Iš jo sudarytos ir gyvūnų kanopos, nagai.
  • Dažniausia natūrali plaukų spalva pasaulyje yra juoda, rečiausia – raudona. Pastarąją turi apie 1 % populiacijos.

Dar daugiau puikių pasiūlymų https://www.eurokos.lt/