„Žinote, apie ką svajoja miela mano uošvė per savo jubiliejų? Ogi kad jai padainuotų Romas Dambrauskas! Visa giminė rinko pinigus, norėjo Romą pakviesti, bet brangus pasirodė. O kas bus, jei po šitos laidos ji dar ir Ovidijaus Vyšniausko užsimanys? Ir Gražvydo Sidiniausko?“ – „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Muzikinis gimtadienis“ studijoje liežuvį laidė pleputė Livija Gradauskienė. Tiesą ji sakė apie anytą ar ne, neaišku, tačiau faktas, kad šį penktadienį televizijos žiūrovai laidoje išvys ypatingus, itin muzikalius svečius. 

 

LR_TV_MG_Dambrauskas

 

„Aš rudeninis, paukštis rudeninis“, – dainuoja Mažeikiuose gyvenantis dainininkas Romas Dambrauskas ir virpina gerbėjų širdis. Penkiasdešimt penktą gimtadienį „Lietuvos ryto“ televizijos studijoje nusprendęs atšvęsti atlikėjas scenoje skaičiuoja trisdešimtus metus. Per tą laiką sako parašęs 111 dainų, ir visos jos – apie meilę.

 

Romantiškos Romo dainos greitai apsuka galvas moterims. Nors dabar ne vieną širdį sudaužęs dainininkas ramiai gyvena Mažeikiuose su trečia žmona ir kate. Turi namus, automobilį, įrašų studiją ir tikina, kad nieko jam daugiau nereikia.

 

„Livija, tu man labai panaši į Astą Pilypaitę, Mažeikiuose mes kartu dainavome“, – vienintelė muzikinio šou vertintoja moteris Livija Gradauskienė per filmavimą maudėsi komplimentų jūroje. Ovidijus Vyšniauskas, dainuodamas savo legendinę dainą „Mažyte mano“, žiūrėjo jai tiesiai į akis. „Atrodo, kad nieko daugiau aplink nebuvo, tik mudu“, – po dainos vos kvapą atgavo Livija.

 

LR_TV_MG_Dambrausko gimtadienis

 

„Po šios dainos mums, kitiems atlikėjams, nebūdavo ką veikti, galėjai rinktis gitaras ir važiuoti namo, Ovidijus vienas pats atimdavo iš mūsų visų moterų aplodismentus. Norėčiau, kad tie metai sugrįžtų“, – ilgesingai jaunystės dienas prisiminė Romas Dambrauskas.

 

„Šia daina restoranuose baigdavosi visi vakarėliai. Vyrai savo moterims ją užsakinėdavo po kelis kartus, – Ovidijaus dainos populiarumą prisiminė ir „Muzikinio gimtadienio“ vedėjas Artūras Orlauskas. – Dainą sukūręs Gintautas Abarius ir ją atlikęs Ovidijus galėjo tapti milijonieriais. Kaip tapo tie, kurie sukūrė dainą „Besame Mucho“.

 

Kodėl Marijus Berenis-Tru liepė Ovidijui Vyšniauskui niekuomet neatkimti? Kokį kelią Romas Dambrauskas pasiūlė absoliučią klausą turinčiam aklam dainininkui Gražvydui Sidiniauskui? Ar tikrai tą vakarą Ovidijus Vyšniauskas nepalietė Livijos Gradauskienės? Ir daugybė nostalgiškus prisiminimus keliančių dainų – tik per skambiausią „Muzikinį gimtadienį“ šį penktadienį 20.30 val.

   

Šou ,,Muzikinis gimtadienis“ – penktadieniais 20.30 val. per ,,Lietuvos ryto“ TV.