„Prieš devynis mėnesius palaidojau savo mamą. Iš gyvenimo ji pasitraukė supratusi, kad visas šeimos santaupas – maždaug 30–imt tūkstančių eurų – atidavė sukčiams internete“, – šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ pasakos Laurynas.

 

Makalius_VSR

Tuo metu „Charming look by Ieva“ akademijos įkūrėja Ieva Pudževytė prisipažins prieš trejus metus netekusi visų ką tik pradėto verslo pinigų – 1200 eurų, kai sulaukė skambučio iš sukčių, apsimetusių banko atstovais. Ieva kreipėsi į pareigūnus, taip pat ir banką. Tačiau, esą, ne tik sulaukė pareigūnų abejingumo, bet ir neatgavo pinigų, kurie, pasak Ievos, buvo banko įšaldyti.

 

Apie tai, kaip sukčiai bandė jį apgauti siūlydami investuoti, laidoje pasakos ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius. „Policija dirba savame uždarame gardelyje, o nusikaltimai seniai vyksta be sienų”, – teigs Lietuvos bankų asociacijos Finansinių nusikaltimų prevencijos komiteto pirmininkas Audrius Šapola.

 

„Manimi naudojosi, o aš nieko negalėjau padaryti“, – teigs Rimvydas Širvinskas – Makalius, kaip ir daugelis kitų Lietuvos garsenybių tapęs sukčių machinacijų veidu. Verslininko, kaip ir kitų žinomų žmonių nuotraukos su išgalvotomis sėkmės istorijomis pastarąjį pusmetį užtvindė internetą. Jose – stulbinančios praturtėjimo istorijos, esą jis uždirbo tris milijonus iš kriptovaliutų.

 

Kaip apsisaugoti nuo sukčių laidoje pasakos kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius.

 

Apie šiuolaikinius sukčius jau šį ketvirtadienio vakarą LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.