Triskart Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas jaučia simpatiją ne vien greitiems ir ištvermingiems sportiniams automobiliams. Po dykumų maratone patirtos traumos žinomas vyras reabilitacijos laikotarpiu sportinio bolido vairą trumpam išmainė į dviračio rankenas.

 

TV3_MB_Benediktas_Vanagas

Rytoj 10.00 val. TV3 laidoje „Mitybos balansas“ vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų pripažins, kad dviračiai – ne jo sporto šaka, bet likti abejingas šiam užsiėmimui B. Vanagas negali. Jis drauge su komanda jau šeštus metus iš eilės organizuos dviračių sporto maratoną Vilniaus gatvėmis. Be to, lenktynininko garaže puikuojasi unikalus eksponatas – Ramūno Navardausko sportinis dviratis, kuriuo lietuvis pernai pasiekė istorinę pergalę viename prestižinių daugiadienių lenktynių „Tour de France“ etape.

 

Po rankos operacijos B. Vanagas vis dažniau ima galvoti apie treniruotes fizinei formai palaikyti. „Mitybos balansas“ svečiui suteikė progą valandą paplušėti sporto salėje minant dviratį-treniruoklį.

 

Sveikatingumo laidos vedėja Vlada Musvydaitė lenktynininką pakvietė pokalbiui prie pietų stalo. Svečias ypatingą dėmesį skiria savo mitybai ir laikosi taisyklės „ką valgai, tuo ir esi“. TV3 televizijos žiūrovai sužinos, kuo išskirtinė ralio maratono dalyvių mityba ir koks meniu vyrauja Dakaro ralyje. Po sočių pietų lenktynininkas nedvejodamas sutiko vykti į sporto salę deginti kalorijų.

 

B. Vanagui nesvetima ir dieta: „Yra tekę laikytis tam tikro režimo, atsisakant miltinių patiekalų ir kitų angliavandenių. Puikiai veikė. Vis dėlto man gaila žmonių, kurie valios pastangomis turi prižiūrėti savo kūno svorį. Reikia bandyti atrasti tą balansą ne vien mityboje, bet ir apskritai – gyvenime.“

 

„Mitybos balanso“ kūrybinė grupė liko ištikima savo misijai brautis į laidos svečio šaldytuvą. Tai, ką jame pamatė Lietuvos sporto universiteto mitybos specialistas Artūras Sujeta, dietologą gerokai suglumino. Ne mažiau nuostabos sukėlė ir B. Vanago prisipažinimas, esą kasdien daugybėje dalykinių susitikimų dalyvaujantis sportininkas išgeria iki dešimties puodelių kavos. Tiesa, cukraus jis vengia.

 

A. Sujeta papasakos, kuo žmogaus organizmui naudingi agrokultūriniai produktai. Daugiau naujienų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančią pažintį su Dakaro vilku B. Vanagu televizijos žiūrovai pamatys jau rytoj, šeštadienį, 10.00 val. TV3 laidoje „Mitybos balansas“.

 

 „Mitybos balansas“ – šeštadieniais 10.00 val. per TV3!