Pastarosiomis savaitėmis iš visuomenės informavimo priemonių sklindančios žinios stebina ir baugina. Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė įsitikinusi – kad ir kaip niūriai iš pirmo žvilgsnio atrodytų dabartinis Lietuvos paveikslas, Lietuvos žmonės tikrai nėra pasyvūs ir abejingi. Atvirkščiai. Jie tampa vis pilietiškesni, vis aktyviau tiesia pagalbos ranką savo artimui, tame tarpe ir likimo nuskriaustiems vaikams.

 

Su Agne Grigaliūniene ir jos dukrele (Small)

   

Apie 900 vaikų iš įvairių sunkumų patiriančių šeimų kasdien lanko 36 „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus visoje Lietuvoje. „Sunku patikėti, bet neretai tik čia jie gauna valgyti. Dienos centre vaikų laukia ne tik maistas bei saugi ir jauki aplinka, bet ir specialistų  dėmesys, jų profesionali pagalba. Mūsų svarbiausias siekis padėti visai šeimai, kad vaikas liktų šeimoje, kuri tinkamai juo galėtų pasirūpinti“, – pasakoja „Gelbėkit vaikus“ vadovė R. Dičpetrienė. Organizacijos vadovė primena, kad be Lietuvos žmonių pagalbos dienos centrams išgyventi būtų itin sunku.

 

Su Daiva Tamošiūnaite-Budre ir jos dukra (Small)

 

„Lietuvos žmonės tikrai nėra abejingi, jiems rūpi mūsų  šalies vaikai, ir tai vis dažniau parodoma ne tik žodžiu, kuris taip pat yra labai svarbus, bet ir realia pagalba. Labai gaila, kad pastaruoju metu teko išgyventi tiek skaudžių įvykių, susijusių su mūsų šalies vaikais, tačiau verta paminėti, kad šios mūsų šalies nelaimės, atrodo, ne skaldo, o buria Lietuvos visuomenę, didina jos sąmoningumą“, – savo pastebėjimais dalijasi organizacijos vadovė.

 

Su kauniečiais 1 (Small)

 

Labai mažas, tačiau organizacijai „Gelbėkit vaikus“ svarbus Lietuvos žmonių vienybės pavyzdys yra laimingos vaikystės simbolis – meškinas Osvaldas, kuris šiuo metu apsigyveno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Vien per praėjusį savaitgalį su laimingos vaikystės simboliu – meškinu Osvaldu nusifotografavo apie 600 kauniečių, kurie savo socialinių tinklų paskyrose pasisakė esantys už laimingą kiekvieno Lietuvos vaiko vaikystę.

 

Su kauniečiais 3 (Small)

 

PLC „Mega“ daugelį metų ne tik remia „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus, organizacijos globojamas šeimas, bet ir ragina tai daryti lankytojus.

 

Su KK2 laidos vedėjais (Small)

 

„Didžiulis pliušinis meškinas ir galimybė su juo nusifotografuoti ne tik traukia lankytojų dėmesį, bet ir primena, kad ne visi Lietuvos vaikai turi juos besąlygiškai mylinčius ir besirūpinančius tėvus. Daugelis žmonių nori tokiems vaikams padėti, tačiau ne visada žino kaip. Todėl kasmet kviečiame aukoti dienos centrų išlaikymui, taip padėdami vaikams išvengti institucinės globos“, – sako „Megą“ valdančios bendrovės „Baltic RED“ rinkodaros vadovė Rasa Vyšniauskienė.

 

Su Kristina Savickyte ir jos dukromis (Small)

 

Toks žmonių dėmesys ir parama yra labai svarbi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrų išlaikymui. Meškinas Osvaldas apie gražią vaikystę svajojančius mažuosius „Megoje“ primins iki kovo 16 d. Vėliau jis tęs jau pradėtą savo kelionę  po LNK televizijos laidų studijas.

 

Su Vaida Genyte, jos sūnumi ir Rūta Mikelkevičiūte (Small)

 

Osvaldo kelionė baigsis kovo 24 d. didžiajame „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerte „Už vaikystę“, kurį tiesiogiai transliuos LNK televizija. Koncerto metu bus renkamos lėšos tvarkingoms Lietuvos šeimoms, kurios šiuo metu patiria sunkumų, tačiau, suteikus joms pagalbą, sugebės pačios rūpintis savo vaikais. Dalis koncerto metu surinktų lėšų taip pat bus skiriama organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų visoje Lietuvoje išlaikymui.