„Mielos moterys, jei neplanuojate šeimos, vaikų, ateities, gyvenate šia diena, galite leistis į santykius su nusikaltėliu. Ateities su tokiais vyrais nebus. Šiandien milijonai, ryt – gyvenimas už grotų”, –taip šio ketvirtadienio vakaro LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ teigs psichoterapeutas Andrius Kaluginas.

 

Kaluginas_VSR_2

Laidoje bus kalbama apie lietuviška mafiją ir gyvenimą už įstatymo ribų. Kas tie žmonės ir kaip jie mąsto, kam jie paklūsta ir net kokias moteris myli?

 

Šiauliuose be žinios dingusios „Olialia“ mergaitės Sandros Grafininos vyro Naidželo Westo gynėjas Erikas Pavlovičius atvirai papasakos, kaip buvo infiltruotas į gaują. Ir iš arti matė nusikalstamą pasaulį, nes buvo jo dalis. „Tai buvo laikas, kai Lietuvą valdė grupuotės, ir su jomis bendradarbiaujantys korumpuoti pareigūnai”, – pasakos Erikas.

 

Rašytojas, žurnalistas, knygos „Kriminalinė agurkinių odisėja“ autorius, filmo „Pirmi kovotojai su mafija“ kūrėjas Dailius Dargis pasakos, kad šiuolaikiniai nusikaltėliai toli gražu nebeprimena tų, kurie šalyje siautėjo prieš kelis dešimtmečius. „Jie daug intelektualesni, dirba subtiliau, ir inovatyviau“, – teigs D.Dargis.

 

„Įkalinimo įstaigos tai atskiros valstybės valstybėje, kuriose savi įstatymai, o valiuta – cigaretės. Ten klesti prievarta, svaiginimasis neįtikėtinais būdais, ir smurtas. O dirbantys kone kasdien patiria smurtą, agresiją, ir patyčias“, – gyvenimą už grotų nupasakos slaugytoja dvejose įkalinimo įstaigose dirbanti Rūta Sakalauskienė.

 

Tuo metu specialusis portalo delfi.lt korespondentas, knygos ir filmo „Pravieniškių mafija“ autorius Dainius Sinkevičius įsitikinęs, kad įkalinimo įstaigose žmonės ne taisosi, o dar labiau luošinami. „Tai atskiras pasaulis su savo įstatymais, ir net su savo teismais“, – teigs D.Sinkevičius.

 

Pokalbių laida „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.