Daug „pranašų“, mistikų ir sąmokslo teorijų gerbėjų baugina pranašaudami apokalipsę, neva, įvyksiančią 2012 metų pabaigoje. Šią datą įžvelgė majai. Ją patvirtina radiniai, aptikti egiptietiškose piramidėse, ir visas pulkas aiškiaregių. Nejau iš tikrųjų pasaulio pabaiga jau po pusmečio?

Tiesą sakant, per žmonijos istoriją pasaulio pabaiga grasinta ne kartą. Ir patys dar pamename nuotaikas, sklandžiusias prieš 1999 – 2000 m. sandūrą. Tačiau pasaulis tebegyvuoja. Vis dėlto 2012-ieji – tikrai ypatinga data.

 

*Majų kalendorius

Centrinėje Amerikoje gyvenę majai sukūrė labai paslaptingą civilizaciją. Ši savo klestėjimo viršūnę buvo pasiekusi apie 700 m. e. metus. Majų matematikos ir astronomijos pasiekiami verčia pagarbiai suklusti ir šių laikų mokslininkus. Majų kalendorių sudarė gana sudėtinga ir paini įvairių datų sistema. Keisčiausia tai, kad pasinaudojant ja laiką galima išmatuoti tik iki tam tikros ribos. Paskutinė data, kurią įmanoma rasti šiame kalendoriuje – 2012-ųjų gruodžio 21 d. Tarytum majai būtų žinoję, kad po to skaičiuoti jau nebus ko…

/ Bet štai neseniai šmėstelėjo pranešimas, esą matuodami laiką majai neatsižvelgė į tai, kad kas ketvirti metai yra keliamieji, t.y. turi ne 365, o 366 dienas. Taigi 2012 m. gruodis pagal majus jau buvo 2011-ųjų rugpjūtį. Vadinasi?.. Vadinasi, sveikiname sėkmingai išgyvenusius!

 

*Oriono pranašystė

Informacijos apie tai, kad 2012-ieji mūsų planetai bus lemtingi, galima aptikti senovės egiptiečių papirusuose, taip pat šumerų tikėjimą paliudijančiuose archeologų radiniuose. Ten užrašyta, kad 2012 m. Žemė atsiras vienoje linijoje su Saule ir galaktikos centru – toks dangaus kūnų išsidėstymas nutinka kartą per 25 tūkst. metų. Baiminamasi, kad gali „apvirsti“ žmonių planetos magnetiniai poliai. Jei šis virsmas įvyks per trumpą laiką, pasaulyje neišvengiamai kils dramatiškų kataklizmų – stiprių žemės drebėjimų, milžiniškų cunamių, smarkių klimato permainų.

Nors tokį paveikslą nelengva įsivaizduoti, šią teoriją įmanoma paremti mokslininkų surinktais duomenimis. Tyrinėtojai yra aptikę pėdsakų, kurie liudija, kad panašių pokyčių mūsų planetoje jau yra buvę.

 

*Nostradamas

Mišelis Nostradamas (Michael de Nostredame) yra pats garsiausias prancūzų astrologas ir aiškiaregys, gyvenęs XVI a.. Savo laiku jį smarkiai išgarsino „Centurios“ – rinkinys surimuotų ketureilių, vaizdingai apibūdinančių įvykius, kuriuos teks patirti ateities kartoms. Kai kurios aiškiaregio pranašystės pasitvirtino dar jam gyvam esant. Kitos jo įžvalgos siekia jau mūsų laikus. Deja, jos ne optimistinės. Anot Nostradamo, paskutinis mūsų pasaulio gyvavimo laikotarpis, prasidedantis maždaug 2000 m., bus sklidinas chaoso ir valdomas grėsmingai įtakingo ir žiauraus valdovo – antikristo. Pasaulį siaubs katastrofos – žemės drebėjimai, sausros, potvyniai, karai, badas ir kraupių ligų epidemijos.

 

*Malachijo pranašystė

XI a. gyvenęs šv. Malachijas įkvėptas vizijų sudarė 111 popiežių sąrašą, kurie vadovaus Bažnyčiai iki pat Paskutiniojo Teismo dienos. Jonas Paulius II šiame sąraše įrašytas priešpaskutinis, o Benediktas XVI sąrašą užbaigia. Toliau… pranašas regėjo karo liepsnas, Romos žlugimą ir antikristo atėjimą. Pastarasis pasaulį nustums iki pat prarajos krašto, įtrauks į paskutinį lemtingą gėrio ir blogio jėgų mūšį –Armagedoną.

 

*Planeta Nibiru

Šumerų žyniai ateinančioms kartoms paliko įspėjimą, kad maždaug 2012 m. iki tol niekam nežinoma planeta X (kai kuriuose raštuose minima kaip Nibiru, Marduko žvaigždė ir Eris) pavojingai priartės prie Žemės. Jos artumas turės mūsų planetai pragaištingą įtaką – iš pradžių sukels nesutramdomą stichijų siautėjimą, o galiausiai visiškai sunaikins žemiškąją gyvybę. Anot šumerų išminčių, Nibiru turėtų būti dvyliktoji Saulės sistemos planeta, skriejanti labai smarkiai išsitęsusia orbita: per 3600 metų ji vos vieną kartą apsuka aplink Saulę.

 

*Grėsmingas žvaigždžių išsidėstymas

Nemažai kalbama apie tai, kad 2012 m. gruodžio 21 d. Saulės sistemos planetos išsirikiuos labai reta tvarka. Vienoje linijoje atsidurs Mars, Jupiteris, Merkurijus, Venera, Uranas ir Neptūnas. Baiminamasi, kad tokia padėtis gali sukelti rimtų mūsų planetos gravitacinio lauko sutrikimų. Dėl to tikėtini galingi žemės drebėjimai, ugnikalnių išsiveržimai ir net pačios Žemės plutos eižėjimas. Juolab kad, kaip tvirtina astronomai, būtent gruodžio 21-ąją Saulės sistema turi susikirsti su menama mūsų galaktikos plokštuma.

 

Bijoti ar ne?

Čia jau kaip kam labiau patinka. Bet tikrai neprivaloma. Pakanka geriau pagalvoti, šiek tiek pasigilinti, ir paaiškės, kad…

… Majai buvo įsitikinę, kad laiko tėkmė cikliška. Dabartinis ciklas, anot jų, jau „ketvirtasis“ pasaulis. Jis prasidėjo dar 3114 m. rugpjūčio 13 d. pr. Kr. ir baigsis būtent 2012 m. gruodžio 21 d.. Po ketvirtojo ciklo prasidės… Penktasis. Majų kalendorius pradės skaičiuoti laiką iš naujo.

…Geofizikai pripažįsta, kad planetos magnetinių polių apsikeitimas vietomis yra visiškai natūralus procesas. Tik jis niekada neįvyksta staiga. Tam, kad tokia permaina įvyktų, turi praeiti ne mažiau 10 tūkst. metų. Tikėtina, kad šis procesas vyksta ir dabar, tiesiog mes jo nepastebime.

… Nostradamo „Centurios“ parašytos senąja prancūzų kalba, kurios vienas žodis gali turėti kelias reikšmes. Ir nežinia, kurią iš jų turėjo omenyje autorius. Dar vienas dalykas – aiškiaregys savo pranešimus šifravo įvairiais simboliais. Jis niekada nežymėjo datų, tiksliai nurodančių, kad kas turi įvykti. Būtent todėl šias pranašystes kiekvienas gali interpretuoti, kaip panorėjęs. Tarkime, naciai jose įžvelgė užtikrintą jų pergalę.

… Išsipildžiusios pranašystės, bent jau dauguma jų, buvo suprastos tik po to, kai išsipildė. Neretai įvykius įmanoma „pritempti“ prie pranašysčių, nes šios paprastai būna suformuluotos nevienareikšmiai. Pavyzdžiui, viena iš Nostradamo pranašysčių – apie plieno paukštį, kuris netikėtai nukris ir išskirs dvynius – buvo išaiškinta, kaip įspėjimas apie 2001 m. rugsėjo 11-ąją įvykusį teroristų išpuolį, sugriovusį Pasaulio Prekybos Centro dangoraižius. Tačiau po to, kai 2010 m. balandžio 10-ąją nukrito Lenkijos prezidento lėktuvas, pasigirdo spėlionių, ar tik ne šitą tragediją buvo numatęs aiškiaregys prancūzas?

… Šv. Malachijo sudarytame sąraše pateikti popiežių apibūdinimai gan lakoniški ir simboliški: pavyzdžiui, ganytojas ir jūreivis, pusmėnulis arba alyvmedžio kilnumas. Tokias charakteristika nesunku pritaikyti bet kuriam iš Bažnyčios tėvų. Be to, įrodyta, kad visas šis pranašingas sąrašas yra klastotė, atsiradusi XVI a., t.y. praėjus 500 metų nuo tų laikų, kai gyveno Machijas. Nieko tad nuostabaus, kad kelios dešimtys sąrašą pradedančių popiežių apibūdinti stulbinamai taikliai.

…Saulė menamą galaktikos plokštumą kerta du kartus per metus. Taigi šis reiškinys nėra retenybė. Sutapimas, kad šiemet tai įvyks būtent gruodžio 21 d.. Beje, šiuolaikiniai astronomai nekalba apie jokį ypatingą planetų išsidėstymą, kurį apskaičiuoti visiškai nesudėtinga. Bauginantis prietaras apie neva grėsmingą dangaus kūnų išsidėstymą atklysta dar iš viduramžių, kai tikėta, kad pasaulį kūręs Dievas visas planetas paleido iš vieno taško, ir kai jos vėl susirinks į krūvą, pasaulis pasibaigs.

 

Prašovė pro šalį…

*Edgaras Keisis (Edgar Cayce) vienas žinomiausių, paranormaliais gebėjimais apdovanotų Amerikos aiškiaregių. Nemažai jo pranašysčių išsipildė. Pavyzdžiui, Volstryto krachas 1929 m., arba 1926 m. Kalifornijai, Filipinams ir Japonijai išpranašauti žemės drebėjimai, cunamiai ir uraganai. 4-ą dešimtmetį pasaulį apskriejo žinia, jog žymusis E. Keisis žino, kad 1999 m. kils pasaulinis karas, o 2000 metais mūsų civilizacija bus sunaikinta. Po galingo žemės drebėjimo Los Andželas ir San Franciskas virs griuvėsių krūva, o didžioji dalis JAV, Japonija ir Europa atsidurs po vandeniu. Užtat žemės plutai smarkiai krūpčiojant, iš vandenynų išnirs nauji sausumos plotai.

*Nostradamas buvo įsitikinęs, kad pasaulio pabaigos žmonija sulauks 1999 m., iki tol dar prisikentėjusi nuo karų ir kataklizmų baisumų. Jis pranašavo, kad ugnis iš dangaus nukris baigiantis XX amžiui, liepą arba rugsėjį (mini „septintą mėnesį“, kas gali reikšti septintą kalendoriaus mėnesį arba lotyniškąjį september). Kituose ketureiliuose jis pamini 2000 ir 2001 metus, pranašaudamas, kad tuo metu neramumai apims Romą, Paryžių ir Londoną, o Vatikanas sunyks.

* Džyn Diksin (Jeanne Dixion) JAV pripažinta aiškiaregė savo nuopelnų sąraše taip pat turi nemažai tikslių pranašysčių. Bet netrūksta ir nepasitvirtinusių. Ji numatė prezidento Džono Kenedžio (J. F. Kennedy), jo brolio Roberto, taip pat Martino Liuterio Kingo (M. Luther King) nužudymą. Bet suklydo, įspėdama, kad 1958 m. kinai pradės III Pasaulinį karą. Be to, ji žadėjo, kad 1999 m. iškils naujas lyderis, kuris visą žmoniją suvienys po naujos religijos vėliava.

* Akla makedonų žiniuonė Vanga šlovę pelnė kaip neprilygstama aiškiaregė ir gyduolė. II Pasaulinio karo metais pas ją plūdo žmonės, trokšdami sužinoti, koks likimas ištiko pradingusius jų artimuosius. Jų buvimo vietą Vanga gebėjo nusakyti stulbinamai tikslai ir įtaigiai. Deja, jos regėjimų niekas neužrašė. Todėl… Sakoma, kad ji net numatė tragišką Bokštų Dvynių griūtį. Bet skelbdama pasaulio pabaigos datą ji prašovė pro šalį – anot Vangos, 2010 m. lapkričio 23 d. Artimuosiuose Rytuose turėjo įsiplieksti III Pasaulinis karas. Ir dar 2011 m. Europa turėjo būti nušluota nuo žemės paviršiaus. Apskritai, mūsų planetos šiauriniame pusrutulyje neturėjo būti likę nei floros, nei faunos.

* Fatališką pabaigą mūsų pasauliui pranašavo įvairios sektos. Li Spendžeris (Lee Spangier) iš Pensilvanijos skelbė ją ateisiant 1908 m.. O Jehovos liudytojai gąsdino 1914, 1954, 1958, 1976 metais. Pasaulio pabaigos kai kas laukė ir 1992 bei 1993 m.. Pastaroji data susijusi su grupine savižudybe Teksase. Tokiam žingsniui numatomos Apokalipsės išvakarėse ryžosi Deivido Korešo (David Koresh) sektos nariai.