Dermatologai ir kosmetologai vieningai sutaria, kad aukšta kosmetikos produkto kaina, kaip ir draugų rekomendacijos, negarantuoja puikios kokybės ir veido odai suteikiančio gero efekto. Tad renkantis kosmetiką visada būtina atidžiai išnagrinėti jos sudėtį, atsižvelgti į amžių, kamuojančias problemas ir žinoti, kad kokybiški ir intensyviai veikiantys ingredientai iš tiesų kainuoja šiek tiek daugiau. Tad svarbu protingai pasirinkti tai, už ką verta mokėti brangiau.

 

grožis

 

Lietuviai kosmetiką renkasi vis atidžiau

 

„Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa atskleidė, kad tik 20 % lietuvių, rinkdamiesi kosmetiką, niekuomet neskaito priemonių sudėties ir nenagrinėja jų ingredientų. 37 % etiketes nagrinėja visuomet, o 31 % – kartais. Į klausimą, kokios veido ir kūno priežiūros kosmetikos savybės atrodo svarbiausios, daugiausia respondentų atsakė, kad tinkamumas ir efektyvumas (26 %). Antroje vietoje rikiuojasi natūralumas ir ekologija. Tam prioritetą skiria 17 % tautiečių. Trečioje pozicijoje atsidūrė kosmetikos produkto sudėtis ir kaina. Į tai visuomet dėmesį kreipia 13 % pirkėjų. Kitų rekomendacijos ir kilmės šalis lietuviams rūpi mažiausiai. Tokiais kriterijais, įsigydami kosmetiką, vadovaujasi 3 ir 1 % pirkėjų. Tačiau pastebima tendencija, kad vis daugiau susidomėjimo sulaukia natūrali arba išskirtinė kosmetikos sudėtis. Penktadalis apklaustų moterų teigė, kad papildyta kosmetikos priemonių sudėtis joms atrodo patrauklesnė, o natūralumas siejamas su saugumu. Tai itin svarbu 26–35 m. dailiosios lyties atstovėms. Daugiausia dėmesio kosmetikai skiria gaunantys aukštesnes pajamas. Taip pat dažniau sutinka mokėti didesnę kainą už tos pačios kategorijos priemones, jeigu jas išbandė ir įsitikino veiksmingumu. Vis mažiau dėmesio skiriama pakuotei ir produkto kvapui, o gryna sudėtis (pavyzdžiui, natūralūs aliejai arba kitos medžiagos) vertinami palankiau. Tai džiugina dermatologus, kurie klientams dažnai pataria įsigyti bekvapių, be dažiklių ir konservantų papildytų kosmetikos priemonių. Mat leidžia išvengti alerginių reakcijų. Įdomu, kad lietuviams vis dar rūpi prekių ženklai. Nors itin prabangi kosmetika, kurią paprastai parduoda mados namai arba specializuotos laboratorijos, nėra itin populiari, tačiau apklausoje dalyvavusios lietuvės tikino, kad yra išbandžiusios bent 1–2 tokius produktus.

 

MARBERT 24H AQUA BOOSTER veido kremas „Rich“, 50 ml

 

veido kremas Rich_600x600

 
Šis veido kremas ypatingas – jį sudaro „Hydro-Booster“ kompleksas. Į jį įeina „Aquapront®“, hialurono rūgštis, vitaminas B3, taukmedžio ir kakavos sviestas. Šis riebus veido kremas didina natūralų drėgmės kiekį odoje, įsigeria į viršutinius sluoksnius ir drėkina juos visą dieną. Kremo sudėtis papildyta veikliųjų medžiagų deriniu – drėkina odą 24 valandas („24h AquaBooster“). Tai naujos kartos drėkinamoji veido odos priežiūros priemonė, papildyta 3 veikliųjų medžiagų deriniu, padedančiu kovoti su pagrindinėmis išsausėjusios odos priežastimis: drėgmės trūkumu, funkciniais veido odos vandens apytakos sutrikimais, padidėjusiu odos drėgmės praradimu. „24h AquaBooster“ skatina kolageno gamybą.

 

Iš ko iš tiesų susideda kaina?

 

Ekspertų teigimu, prabanga prabangai nelygi. Dažniausiai manoma, kad apie ją byloja žinomas aukštos klasės prekių ženklas, pakuotė ir egzotiškos kosmetikos sudedamosios dalys. Ir iš tiesų tai didina kainą, nes ji visuomet veikiama kelių komponentų. Tai tas pats prekių ženklas, reklamoms, kokybiškoms pakuotėms ir dizainui skirtos išlaidos. Derėtų nepamiršti, kad patys garsiausi prekių ženklai turi ir savo ambasadorius – žymius aktorius arba atlikėjus, kuriems už produktų pristatymą taip pat tenka atseikėti įspūdingus honorarus. Tad kuo brangesnė ir prabangesnė kosmetika, tuo daugiau lėšų skiriama dizainui bei rinkodaros tyrimams. Tačiau prabangios kosmetikos gamintojai visada atidžiau tiria ir pačius produktus, taiko pažangesnes technologijas ir ilgiau testuoja jau sukurtas sudėties formules, ieško efektyviausių variantų. Tad iš dalies aukštą prabangios kosmetikos kainą galima racionaliai pagrįsti. Visgi tikroji produkto vertė visada slypi jo sudėtyje. Jeigu prabangaus kosmetikos produkto sudėtis menkai arba išvis nesiskiria nuo analogiškos priemonės, pažymėtos nežinomu prekių ženklu, vargu ar verta investuoti triženklę sumą į veido kremą arba serumą. Svarstant, ar įsigyti brangų produktą, taip pat pirmiausia derėtų įvertinti, ar tinka pagal amžių ir būdingas odos problemas. Netgi kokybiškiausia priemonė nesuteiks pageidaujamo rezultato, jeigu bus netinkamai parinkta. Pavyzdžiui, jauna ar probleminė oda netaps nei skaistesnė, nei lygesnė naudojant brandžiai odai skirtus kremus su dideliais kiekiais maitinamųjų medžiagų. Kiekvienas odos tipas reikalauja savitos priežiūros ir tinkamos kosmetikos. Brandžiai odai skirta iš tiesų būna brangesnė, nes turi suteikti keletą skirtingų efektų. Kosmetikos pagalba sprendžiamos tokios odos sausumo, jautrumo ir elastingumo praradimo problemos.

 

MARBERT 24H AQUA BOOSTER drėkinamasis serumas, 50 ml

 

drėkinamasis serumas_600x600

 
Intensyviai drėkina odą visą parą. Papildytas veikliųjų medžiagų deriniu, didinančiu odos drėgmės kiekį: „Effipulp®“ + „Aquapront®“ + hialurono rūgštis + vitaminas B3. Koncentruotos veikliosios medžiagos intensyviai drėkina, gaivina odą ir didina drėgmės kiekį. Serumas gerina odos atsparumą ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. Stiprina odą ir drėkina iš vidaus. Odos sausumas pastebimai mažėja.

 

Investuoti verta laikantis trijų taisyklių

 

Jeigu kosmetikos pagalba viliamasi išspręsti konkrečią odos problemą, tuomet iš tiesų verta pasitarti su kosmetologu ir išsiaiškinti, kokių sudedamųjų dalių produkto etiketėje turėtų būti. Taip pat pasitikrinti, kokie veikliosios medžiagos kiekiai yra saugūs. Specializuoti produktai natūraliai kainuoja brangiau. Ir ne dėl reklamos ar pakuotės, o dėl tyrimams ir kūrimui skirtų išlaidų. Dažniausiai tokių produktų sudėtis būna patentuota, o tai taip pat leidžia kosmetiką įkainoti kiek didesnėmis sumomis. Visgi renkantis tiesiog odą palaikančius ir prižiūrinčius produktus užtenka vadovautis sveika logika ir paisyti trijų taisyklių: geriau netaupyti įsigyjant itin dažnai naudojamus produktus; mokėti brangiau verta, jeigu jis skirtas visam veidui; prabangios priemonės turėtų būti paliekamos susigerti ir teikti akivaizdų efektą. Tad, vadovaujantis tokia logika, tikrai verta išmėginti ir atradus tinkamiausią įsigyti prabangesnį drėkinamąjį veido kremą su apsauga nuo saulės. Toks produktas naudojamas kasdien ir skirtas visam veidui. Tad kremas privalo būti itin kokybiškas ir atlikti visas reikalingas funkcijas – drėkinti, saugoti ir tikti kaip makiažo pagrindas. Drėkinamasis dieninis kremas ant odos išlieka mažiausiai 8–9 valandas. Tad jam taupyti tikrai neverta. Kitas svarbus produktas – naktinis kremas. Gali net būti brangesnis už dieninį. Mat pagrindinė šio kremo funkcija – maitinti ir skatinti odos regeneraciją. Kiti du produktai, kuriuos renkantis galima paišlaidauti, yra serumas ir paakių kremas. Serumas veikia gilesnius odos sluoksnius negu kremas, tad jo sudėtis turtingesnė. Jeigu odą tik reikia drėkinti, galima įsigyti nuosaikiau įkainotą produktą. Tačiau siekiant ją atjauninti, pašalinti trūkumus ar koreguoti spalvą, verta negailėti pinigų prabangesniam produktui. Paakių kremui atseikėti didesnes sumas verta, jeigu formuojasi raukšlelės arba pakito paakių spalva. Jeigu išvardytos problemos nekamuoja, paakių kremo sudėtyje turėtų būti tik vitaminų A, E ir pantenolio. Tokios priemonės daug nekainuoja.

 

MARBERT PURA CLEAN veido vanduo, 125 ml

 

veido vanduo_600x600

 
Papildytas veikliosiomis medžiagomis, padedančiomis palaikyti gerą odos būklę. Priemonė valo ir puoselėja odą, vizualiai sutraukia poras. Sudėtyje yra Šveicarijos augalų ir hamamelių ekstraktų.

 

Kada galima pataupyti?

 

Tačiau jei kišenė leidžia, renkantis kosmetikos priemones iš tiesų geriau netaupyti. Juk joje esančios medžiagos tiesiogiai veikia patį didžiausią kūno organą – odą. Tačiau persistengti irgi neracionalu. Protingai rinktis reikėtų veido kaukes. Paprastai ji uždedama 20 min. ir suteikia trumpalaikį rezultatą. Juolab nesilaikant rekomendacijų naudoti kaukes 2–3 kartus per savaitę. Jeigu naudojama retai, verčiau pirkti vienkartinę lakštinę kaukę, panaudojus išmesti ir nekaupti didelių pakuočių. Dera paisyti kosmetikos produktų galiojimo terminų. Itin didelių sumų neverta išleisti ir šveitikliams. Jų funkcija – nuvalyti odą ir pašalinti suragėjusias ląsteles. Naudojami ne dažniau negu 2 kartus per savaitę. Verčiau papildomus pinigus skirti kasdieniam ir tikrai kokybiškam prausikliui – šalina makiažo likučius ir neleidžia užsikimšti poroms. Makiažo valiklis taip pat gali būti ne itin prabangus. Tokios priemonės likučius vis tiek tenka pašalinti vandeniu. Tad užtenka, kad makiažo valiklio sudėtyje nebūtų kenksmingų ir alergizuojančių ingredientų. Jie gali būti visiškai elementarūs – rūgštys, šarmai arba micelės. Iš dalies makiažo valiklio galima atsisakyti įsigijus makiažo valymo šluostę. Ją galima naudoti su įprastu prausikliu arba tiesiog sudrėkinus vandeniu. Tinkamai prižiūrima gali tarnauti 2–3 mėnesius. Tad jei kasdienėje veido priežiūros rutinoje netaikomas dvigubo valymo principas, kai pirmiausia oda nuvaloma aliejaus pagrindu pagamintu valikliu, o tuomet naudojamas prausiklis, šluostės gali tapti puikiu pasirinkimu. Šis produktas nėra itin brangus, nors rinkoje kainos gali svyruoti nuo 10 iki kelių dešimčių eurų. Didelių sumų neverta skirti, pavyzdžiui, lūpų šveitikliui.

 

MARBERT VITAMIN BOOSTER INTENSIVE VITAMIN veido serumas, 50 ml

 

vitamin veido serumas_600x600

 
Drėkinamasis intensyvaus poveikio serumas gaivina ir glotnina odą. Saugo nuo žalingų aplinkos veiksnių ir saulės spindulių, jie gali paspartinti senėjimo procesus. Naudojant serumą oda tampa skaisti ir švelni.

 

THE SKIN HOUSE WRINKLE SNAIL SYSTEM veido kremas, 100 ml

 

wrinkle veido kremas_600x600

 
Skirtas gyvybingumą praradusiai, brandžiai odai. Kremas su sraigių ekstraktu skatina odos ląstelių atkūrimą, gerina standumą, elastingumą ir bendrą odos būklę. Puikiai maitina ir drėkina.

 

BEAUTY PRO THERMOTHERAPY WARMING GOLD FOIL veido kaukė, 25 ml

 

gold veido kaukė_600x600

 
Skirta visų tipų odai. Atkuriamoji, savaime sušylanti veido kaukė intensyviai drėkina odą. Sudėtyje yra hialurono rūgšties, koenzimo Q10. BEAUTY PRO kaukės gaminamos Pietų Korėjoje.

 

CLINIANS ANTIPOLLUTION ILLUMINATING & PROTECTIVE veido kremas, 50 ml

 

illuminating veido kremas_600x600

 
Skaistinamasis apsauginis kremas su imbierų šaknų ekstraktu ir vitaminu C suvienodina odos atspalvį. Priemonės sudėtyje esančios veikliosios medžiagos gerina veido odos tonusą, vizualiai paslepia netobulumus. Lengvos tekstūros, šilko švelnumo kremas greitai įsigeria ir subtiliai kvepia citrusiniais vaisiais. Reguliariai naudojant oda tampa drėgna, netobulumai mažiau pastebimi, veido odos atspalvis tolygesnis, o oda labiau švyti. SPF 15 saugo nuo UVA ir UVB spindulių poveikio.

 

Dėmesys kosmetikos sudėčiai

 

Nusprendus investuoti į prabangią kosmetiką, visada būtina atidžiai ištyrinėti jos sudėtį. Kosmetika verta didesnės sumos, jeigu joje yra žemiau išvardytų ingredientų.

 
  • Natūralios medžiagos. Prabangios ir naudingos kosmetikos pagrindą turėtų sudaryti vanduo ir natūralūs aliejai: kokosų, avokadų, saulėgrąžų ir t. t.
 
  • Veikliosios tokios kosmetikos medžiagos iš tiesų puoselės odą, jeigu tai bus augaliniai ekstraktai, peptidai ir natūralios rūgštys. Natūrali odos terpė yra šiek tiek rūgštinė, tad ir naudojant kosmetiką ją reikia palaikyti.
 
  • Vitaminas C. Nors daugeliui šis puikus vitaminas gerai pažįstamas, tačiau norint jį užtepti ant odos tenka pakeisti jo veikimo principą. Vitaminas C kremuose ir serumuose naudojamas stabilizuota forma, kad nereaguotų su deguonimi ir šviesintų bei lygintų odą. Kol buvo sukurta efektyvi formulė, mokslininkai plušo 40 metų.
 
  • Retinolis. Šie specifiniai vitamino A junginiai padeda išsaugoti odos jaunystę. Visgi tam, kad priemonės su retinoliu iš tiesų būtų efektyvios, šis komponentas reikalauja išskirtinių gamintojo investicijų į patį gamybos procesą. Europos Sąjungoje nustatytos saugios retinolio ribos – 0,05 % kūno losjonuose, 0,3 % rankų, veido kremuose ir kituose (ne)nuplaunamuose produktuose.
 
  • Keramidai. Tai yra lipidai, riebalų rūgšties ir sfingozino junginiai – dvi pagrindinės ląstelės membranos dalys odoje. Nors jie – natūrali odos dalis, senstant keramidų kiekis mažėja, o sulaukus 40 m. naujų beveik nesigamina.
 
  • Hialurono rūgštis – tai drėkinamoji medžiaga. Geba kaupti didelius kiekius vandens. Tai skatina greitą ląstelių migraciją, lemiančią geresnę audinių regeneraciją, maistingųjų medžiagų ir deguonies tiekimą. Hialurono rūgštis greitina randų gijimą, stangrina odą, suteikia elastingumo, lengvina naujų kolageno ir elastino skaidulų formavimąsi.
 
  • Kolagenas – pagrindinė ląstelių statybinė medžiaga. Padeda išsaugoti odos tekstūrą, standumą ir atsparumą. Šis gyvūninis baltymas (sutinkamas kauluose ir odoje) išgaunamas iš itin maistingų dumblių – raudondumblių.
 
  • Jauninamasis odos kaukių, serumų ir kremų su sraigių sekretu poveikis populiarus ne tik gaminant korėjietišką kosmetiką. Šiame sekrete gausu kolageno, kovojančio su odos senėjimu. Jame taip pat yra elastino – gerina odos standumą ir elastingumą.
 
  • Terminis vanduo – grynas ir natūralus produktas, kuris ramina, švelnina ir gaivina odą. Terminiame šaltinio vandenyje taip pat būna odai naudingų mineralų.

 
Dar daugiau puikių pasiūlymų eurokos.lt