Dauguma moterų gyvena sukdamosi kaip voverės rate: darbas, buitis, maisto gamyba, vaikai, tarp viso to dar reikia rasti laiko antrajai pusei, draugams ir, žinoma, sau. Kaip viską spėti? Šįkart pakalbėkime apie plaukų priežiūros rutiną, kuri idealiai tiks skubančioms moterims, norinčioms džiaugtis nepriekaištinga šukuosena.

 

Rinktis nepretenzingas šukuosenasHaircare,Concept.,Attractive,Young,Lady,Brushing,Her,Thick,Beautiful,Hair

 

Įmantrios šukuosenos reikalauja daug dėmesio ir laiko kasdien. Taigi, jei esate nuolat skubanti moteris, jums labiau tiktų kažkas paprastesnio, nereikalaujančio sudėtingos priežiūros. Pagalvokite apie tai kitą kartą lankydamasi pas kirpėją ir paprašykite sukurti tokį stilių, kuris leistų atrodyti dailiai, bet tokį rezultatą būtų greita ir lengva pasiekti. Pavyzdžiui, gražiai atrodo ir minimalių stilizavimo pastangų reikalauja „bob“, „pixie“ kirpimai, kirpimas sluoksniais ir pan. Nebijokite su kirpėja pašnekėti apie savo gyvenimo būdą ir tempą – profesionalai, atsižvelgdami į asmeninius poreikius, pomėgius bei plaukų tipą ir būklę, pasiūlys geriausią sprendimą.

 

Pirkti laiką taupančius produktus

 

Net jeigu nuolat skubate, plaukams svarbi įprasta rutina: trinkimas, stiprinimas balzamu, džiovinimas ir formavimas. Visus šiuos žingsnius galite atlikti greičiau pasirinkę vadinamuosius du viename produktus. Rinkoje gausu šampūnų, kurie kartu atlieka ir plaukų balzamo paskirtį. Taip vienu šūviu nušausite du zuikius ir sutaupysite bent kelias minutes laiko. Taip pat verta naudoti plaukų balzamus, kurių nereikia nuplauti: užtepėte ar užpurškėte ant plaukų, tolygiai paskirstėte, iššukavote ir… viskas! Jeigu esate iš tų žmonių, kurie kartais neranda laiko net išsitrinkti plaukų, vonios spintelėje privalote turėti sausąjį šampūną. Juo piktnaudžiauti nereikėtų, bet jis tikrai gelbės rytais, kai nieko nespėjate.

 

Nepersistengti su trinkimu

 

Kasdienis galvos trinkimas ne tik atima laiko, bet ir yra nepalankus plaukams. Specialistai pataria juos trinkti ne dažniau kaip 2–3 sykius per savaitę ar bent jau kas antrą dieną. Jeigu tai atrodo neįmanoma, nes plaukai itin riebaluojasi, gali būti, kad naudojate plaukų tipui netinkamus produktus arba plaunate pernelyg karštu vandeniu. Galvą patartina skalauti drungnu vandeniu, nes karštis ne tik pažeidžia plaukų struktūrą, juos alina, bet ir skatina skalpo riebalavimąsi. Dauguma žmonių pastebi, kad pradėjus galvą plauti rečiau, plaukai netrukus prie to prisitaiko, ima lėčiau riebaluotis, tampa sveikesni, atgauna sveiką natūralų žvilgesį.

 

Džiovinti kaip profesionalai

 

Greičiausiai pastebėjote, kad kirpėja drėgnus plaukus išdžiovina kone akimirksniu, o jums tenka ilgiausiai vargti, bet rezultatas vis tiek nebūna toks puikus. Kodėl? Pirmiausia reikėtų investuoti į kokybišką plaukų džiovintuvą, turintį skirtingus temperatūrų ir vėjo intensyvumo režimus. Prieš džiovinimą plaukus derėtų gerai nusausinti rankšluosčiu (tik švelniai, stipriai netrinti). Daugiausia drėgmės sugeria specialūs mirkopluošto rankšluosčiai. Be to, jie švelnūs, tad nepažeidžia plaukų. Prieš jungiant džiovintuvą plaukus pravartu išpurkšti specialia nuo karščio apsaugančia priemone. Ši ne tik saugo, bet ir padeda plaukus lengviau išdžiovinti, suteikia jiems purumo, spindesio, lengvina iššukavimą. Džiovinamus plaukus kedenkite, šukuokite – taip jie nesulips sruogomis ir greičiau išdžius. Jei plaukai ilgi, džiovindami suskirstykite į 4–6 dalis ir kiekvieną džiovinkite atskirai. Džiovintuvą laikykite bent 10 cm nuo plaukų šaknų, nukreiptą žemyn.

 

Reguliariai trumpinti

 

Plaukų galiukus rekomenduojama kirpti kas 8–12 savaičių. Tam rasti laiko labai svarbu, nes reguliarus plaukų kirpimas pašalina labiausiai pažeistą ir seniausią plaukų sluoksnį ir neleidžia tiems pažeidimams plisti aukštyn. Todėl reguliariai kerpami plaukai išlieka sveikesni, gražiau atrodo ir net greičiau auga. Be to, jie mažiau reikalauja kasdienės priežiūros, nes nesišiaušia, netrupa, neslenka ir nekelia kitų pažeistiems plaukams būdingų problemų.

 

Pasirūpinti naktį

 

Jei norite išvengti blogų plaukų dienos ir sutaupyti laiko ryte bandydami juos sustatyti į vietas, turite tinkamai jais rūpintis naktį. Pirmiausia rekomenduojama miegoti ant pagalvių, apvilktų šilko ar satino užvalkalais. Šie audiniai sukelia mažiausią trintį, nepažeidžia plaukų, neskatina jų šiaušimosi, skilinėjimo. Sveikiausia miegoti palaidais plaukais, bet jeigu jie ilgi, galite supinti į laisvą kasą. Tuomet ryte neteks ilgai vargti bandant iššukuoti. Tvirtų surišimų gumyte, kaip ir tvirtų pynimų, nakčiai vengti. Ilgainiui taip pažeisite plaukus, be to, ryte surišimų vietose plaukai bus nelygūs, tad norėdami juos ištiesinti (pvz., jeigu norėsite būti palaidais plaukais) teks sugaišti brangaus laiko ir įdėti pastangų.

 

Įdomu

 
  • Vidutiniškai žmogaus plaukai per mėnesį paauga 1,25 cm. Tai gana įspūdinga, atsižvelgiant į tai, kad per metus jie gali paaugti apie 15 cm.
  • Vienas žmogaus plaukas gali atlaikyti iki 100 g svorį.
  • Žmogaus galvos plaukai yra ploniausi tarp visų gyvūnų.
  • Įprasta per dieną netekti iki 100 plaukų. Tai natūralus jų atsinaujinimo procesas.
  • Nustojęs augti ir savo gyvavimo ciklą baigęs plaukas ant galvos dar gali išlikti net kelis mėnesius, kol jį išstumia naujai formuotis pradėjęs plaukas.
  • Patiriant ilgalaikį stresą gali sulėtėti plaukų augimas, pradėti slinkti.
  • Naujausi tyrimai rodo, nuolatinis elektromagnetinio lauko poveikis, pvz., mobiliojo telefono naudojimas, gali daryti neigiamą poveikį plaukams ir galvos odai.
 

Autorius Jūratė Survilė