Apie 90 % žmonių išbandė seksą be tiesioginio kontakto. Be to, dauguma įsitikinę, kad glamonės reikalingos tik jaunoms poroms, kurios nėra pasiruošusios įprastiems lytiniams santykiams. Tačiau visos poros ne tik turėtų išmėginti petingą, bet ir reguliariai jį praktikuoti. Tai ne tik leis atsikratyti monotonijos, bet ir suteiks naujų pikantiškų pojūčių.

 

seksas

Praktikuojamas nuo senovės

 

Petingas praktikuojamas jau nuo žilos senovės. Romėnai ir graikai šią sekso formą laikė ypatinga ir siejo su dieviška kilme. Malonumą suteikiančių glamonių paslaptį puikiai išmanė kurtizanės. Tam netgi būdavo organizuojami specialūs mokymai. Pasakojama, kad labiausiai įgudusios meilužės gebėdavo vyrą patenkinti vos vienu prisilietimu. Kurtizanės ne tik puikiai žinojo jautriausias stipriosios lyties atstovų erogenines zonas, bet ir gebėjo subtiliai prisiliesti prie jų kūno. Esą jos gebėdavo pirštų galiukuose sukaupti visą seksualinę energiją, o jais prisilietusios prie reikiamos vyro kūno vietos padovanodavo neapsakomą malonumą. Deja, ši kurtizanių paslaptis neatskleista iki šiol.

 

Petingas praktikuotas daugumoje pasaulio šalių, bet labiausiai paplito ten, kur buvo griežtai ribojamas priešvedybinis seksas ir kur gyvavo aukštos moralės normos. Tai buvo būdas seksualiniam malonumui patirti, neprarandant nekaltybės, apsisaugant nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų.

 

Pagrindiniai petingo tipai

 
  • Nekingas. Praktikuojant šį glamonių tipą liečiama tik viršutinė partnerio kūno dalis. Viskas, kas žemiau bambos, – tabu. Norint sujaudinti partnerį, jį galima glostyti, masažuoti, bučiuoti, kutenti, pūsti orą į jautrias erogenines zonas ir kt. Kiekvienas žmogus turi individualias jautriausias erogenines zonas, bet įprastai praktikuojant nekingą dėmesys sutelkiamas į kaklą, lūpas, ausis, spenelius, pilvą ir plaštakas. Tačiau praktikuojant tik nekingą nelengva pasiekti orgazmą, nes tam reikia įgūdžių ir aukšto libido.
 
  • Paviršinis. Praktikuojant šį glamonių tipą pavyksta kur kas lengviau patirti malonumą. Pagrindinė taisyklė – mylimieji gali glamonėti vienas kito kūną, bet jie turi būti apsirengę. Šio petingo esmė ta, kad drabužių audiniai stiprina pojūčius ir papildomai dirgina kūną. Taip galima patirti neįprastų pojūčių, sukeliančių stiprų malonumą, netgi orgazmą. Svarbu, kad dėvimi drabužiai būtų pasiūti iš švelnios medžiagos. Labiausiai tinka šilkas, atlasas, šifonas, aksomas ir panašūs audiniai. Norint labiau sujaudinti partnerį, galima vilkėti permatomus drabužius, palaidines su giliomis iškirptėmis ar aptemptą aprangą. Visiškai netiks stori, grubūs audiniai, per kuriuos vargiai jausite partnerio prisilietimus. Dažnai tokį petingą praktikuojantys asmenys vilki šlapius drabužius, kurie atrodo itin erotiškai.
 
  • Gilusis. Tai – artimiausią fizinį kontaktą leidžiantis glamonių tipas. Partneriai, praktikuodami gilųjį petingą, būna nuogi ir gali liesti vienas kito kūną bei lytinius organus. Partneriai vienas kitą gali glamonėti rankomis, lūpomis, liežuviu ir bet kuriomis kitomis kūno vietomis. Šiam petingo tipui priskiriamas kunilingas ir feliacija – moters bei vyro lytinių organų stimuliavimas lūpomis ir liežuviu. Dažnai partneriai į vienas kitą tiesiog trinasi lytiniais organais, be to, vyras negali varpa įsiskverbti į moters makštį. Gali būti pasitelkiami ir originalesni būdai, pavyzdžiui, moteris suspaustomis krūtimis ar pėdomis gali trinti vyro varpą ir kt. Užsiimant giluminiu petingu dažnai praktikuojami erotiniai masažai. Taip pat partneriai vienas kitą gali masturbuoti rankomis, dažniausiai tai daroma vienu metu, kad abu galėtų patirti malonumą.
 

Kaip suteikti iš proto varantį malonumą

 
  • Svarbu pasirinkti tinkamą erdvę ir sukurti jaukią atmosferą. Papildomai seksualiai stimuliuoti gali gundanti prieblanda arba ryški šviesa, leidžianti matyti visą partnerio kūną. Kambaryje verta pasmilkyti paslaptingumu dvelkiančių smilkalų ir uždegti aromatinių žvakių. Svarbu, kad kvapai neerzintų, būtų priimtini abiem partneriams, jog mylimieji justųsi saugūs, nebijotų, kad kas nors juos gali užklupti, bei galėtų nevaržomai atsiduoti aistrai (nebent partnerius jaudina mintis, kad jie gali būti užklupti).
 
  • Glamones galima pradėti nuo aistrą žadinančios vakarienės, vienas kito maitinimo afrodiziakų savybėmis pasižyminčiu maistu: braškėmis, juoduoju šokoladu, austrėmis, datulėmis, medumi ir kt. Maistą galima panaudoti ir pratęsiant žaidimus meilės guolyje, tarkime, jį galima valgyti nuo partnerio kūno.
 
  • Svarbu nepamiršti žodžių galios. Partneriui į ausį šnabždami aistringi žodžiai dažnai veikia ne prasčiau nei prisilietimai. Tai ypač jaudina moteris.
 
  • Glamonės negali virsti greitu seksu. Joms reikia laiko, tad jei kur nors skubate, verčiau petingą atidėti. Čia svarbus įsijautimas, dėmesys, kantrybė ir švelnumas. Partneriai turi atsipalaiduoti ir atsiduoti pojūčiams, o ne galvoti apie laukiančius darbus.
 
  • Norint, kad petingas teiktų malonumą, partneriai vienas kitam turi būti atviri. Mylimajam būtina leisti žinoti, kas malonu, o kas nepriimtina. Apsimetinėjimui čia ne vieta, antraip orgazmas liks tik svajone.
 

Specialisto komentaras

Individualiosios psichologijos analitikas, seksologas Viktoras Šapurovas

 

Sutinku, kad petingas labiau paplitęs visuomenėse, kur griežčiau ribojami lytiniai santykiai iki vedybų. Remiantis darbo patirtimi, pastebėjau, kad glamones be tiesioginio seksualinio kontakto dažniau praktikuoja poros, kilusios iš religingų šeimų, arba griežčiau auklėti žmonės. Dažnai petingas pasitelkiamas kaip intymaus pasitenkinimo priemonė, nepažeidžianti mergystės plėvės ir išsauganti nekaltybę. Taip petingas yra šiek tiek nuvertinamas. Juk jį galima praktikuoti ne tik pradėjus susitikinėti ar norint išsaugoti nekaltybę. Glamonės – nuostabus malonumų ir išskirtinio suartėjimo šaltinis. Tai leidžia patirti tikrąjį buvimo kartu džiaugsmą. Neatsitiktinai kiekvieną lytinį aktą pradedame glamonėmis. Petingas – tarsi mokykla, leidžianti sukurti partnerių abipusio pasitenkinimo metodiką. Per pirmuosius 20 lytinių aktų partneriai turi skirti daugiau laiko glamonėms – tai leidžia sužinoti, kas malonu, o kas ne. Tai ypač svarbu siekiant, kad moteris patirtų orgazmą. Manau, vyras į lytinius santykius turėtų įdėti keturis kartus daugiau pastangų nei dailiosios lyties atstovė. Deja, šiuolaikiniai žmonės vis labiau skuba visose gyvenimo srityse, todėl ir ilgoms glamonėms laiko randama vis rečiau. Derėtų prisiminti, kad kuo daugiau pastangų įdėsime į meilės aktą, tuo geresnį rezultatą gausime. Petingas gali tapti būdu, padedančiu atsikratyti rutinos seksualiniame gyvenime. Dar vienas privalumas – jis leidžia išvengti lytiškai plintančių ligų. Rizika jomis užsikrėsti glamonėjantis itin maža. Taip pat petingas padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Tai itin svarbu, kol žmonės neturi psichologinių, finansinių, socialinių galimybių prisiimti atsakomybę už kitą gyvybę. Vis dėlto elgiantis neatsargiai, įmanoma netgi neplanuojant pastoti. Savo darbo praktikoje teko su tuo susidurti. Įprastai tai nutinka tuomet, kai vyrai masturbuodamiesi patiria orgazmą, o jų sėkla išsilieja ant moters lytinių organų. Dar vienas pavojus – per ilgai trunkantis petingas, t. y., jeigu santykių pradžioje pora dėl tam tikrų priežasčių, tarkime, nėštumo baimės, nekaltybės saugojimo ar kt., keletą metų praktikuoja petingą be įprastinių lytinių santykių, vėliau gali kilti įvairių problemų. Dėl to gali netgi pasireikšti vaginizmas, t. y. būklė, kai vyrui bandant įkišti varpą į moters makštį, pastarosios išorinio trečdalio raumenys savaime nevalingai susitraukia, todėl tai padaryti būna sunku arba neįmanoma. Tuomet moteris jaučia skausmą ir apie pasitenkinimą ar net lytinius santykius nėra nė kalbos. Dažnai vien tik petingą praktikuoja tie žmonės, kurie turi sąmoningų arba pasąmoningų baimių. Pavyzdžiui, dažnai bijo mergystės plėvės plyšimo skausmo, jo gali bijoti net partneris, kuris nenori nuskriausti ar sužeisti savo merginos.