Per šią vasarą populiariausio šalyje LNK gyvenimo būdo žurnalo „Nuo… Iki…“ vedėja Giedrė Talmantienė išmaišė pasaulį nuo Amerikos iki Afrikos, nuo Meksikos iki Latvijos. Misija Zambijoje su nevyriausybine organizacija „Gelbėkit vaikus“, laukiniai safariai Kenijoje, tingios atostogos su šeima Meksikoje, kelionė per JAV nuo Niujorko iki San Francisko ir Las Vegaso, koncertas Rygoje, savaitgalis Druskininkuose su mama…

 

giedres_atostogos-01_591x1050

Prabėganti Giedrės vasara buvo turininga: žurnalistė ne tik ilsėjosi, bet daug keliavo ir darbo tikslais. Žiūrovų laukia baigiamas filmuoti dokumentinis filmas „Zambija: ačiū, Lietuva!“, kurį LNK žiūrovai išvys jau šį penktadienį „Nuo… Iki…“ gerbėjų – egzotiški pasakojimai iš safariu garsėjančios Rytų Afrikos.

 

giedres_atostogos-03_515x1050

 

Visą sezoną įtemptu grafiku dirbanti žurnalistė šeimai buvo pažadėjusi ir mėnesį atostogų tik su jais – be filmavimo kamerų, pašnekovų, montažų ir darbiniais reikalais nuolat skambančio telefono. Tai buvo kelionė su dukra ir vyru po JAV ir Meksiką: Niujorkas, San Franciskas, Meksika, o po jos – kelionės automobiliu per nacionalinius JAV parkus iki Las Vegaso.

 

giedres_atostogos-04_591x1050

 

Nors šią vasarą lietuviai skundėsi dideliais karščiais, Giedrė važiuodama per Mirties slėnį suprato, kad Lietuvą neva kamavę karščiai – tik vaikų žaidimas.

 

„Jūs juokaujate? – Giedrės  administratorė paklausė motelyje prie Negyvojo slėnio. – Išvažiuokite vėliausiai šeštą ryto, jei nenorite sudegti važiuodami per slėnį. Žinote, kad negalima jungti kondicionieriaus? Nes jei mašina šitame karštyje užkais ir sustos, o niekas atsitiktinai nevažiuos pro šalį, iškepsite“.

 

giedres_atostogos-02_1680x945

 

„Prisipažinsiu, pagalvojau: oi, tie amerikiečiai, viską linkę dramatizuoti. Pamanyk, karštis… Bet kai anksti ryte atsikėlėme, buvo jau 37 laipsniai. Važiuoji mašina atdarais langais ir karštis tiesiog limpa prie odos, tiesiogine to žodžio prasme – pirtis. Pusantros valandos slenki spengiančioje tyloje, jokios mašinos, jokio ryšio, tik karštis, karštis, karštis… Tada supranti, kad administratorė iš kaubojų miestelio ne juokais mus įspėjo. Pervažiavę Mirties slėnį, sutikome į priešingą pusę važiuojančius du vyrukus. Kabrioletu!  Čia tai drąsa – pamanėm. Bandėm įspėti, o jie sako, nieko tokio, mes turim kepuraites nuo saulės! Matyt, iš tikrųjų pasitaiko visokių turistų, dėl to vietiniai ir skuba įspėti“, – pasakoja Giedrė.

 

giedres_atostogos-05_591x1050

 

Be Mirties slėnio Talmantienei įspūdį paliko Niujorkas ir vienas gražiausių pasaulio kelių palei vandenyną: ruonių pliažai, vynuogynai, maži miesteliai. Suaugusiųjų Disneilende Las Vegase Talmantų šeima laimės neišmėgino. „Su vyru pastovėjome pusvalandį prie ruletės ir supratome, kad jau būtume pralošę šimtą dolerių. Todėl nusprendėme tuos pinigus išleisti restorane“, – juokėsi Giedrė Talmantienė, į naująjį gyvenimo būdo žurnalo „Nuo… iki…“ sezoną kviečianti jau rugsėjo 1-ąją.