Anastasija – mistiška Rusijos taigų herojė, apie kurią pasauliui papasakojo Vladimiras Megrė. Ji neša gražesnės ateities viziją, kurioje žmonės vėl atsisuks į gamtą, gyvens jos ritmu, propaguos ekologiškas vertybes. Jos filosofija ir patarimai išdėstyti aštuoniose knygose „Skambantys Rusijos kedrai“. Anastasija įkūnija moterišką visatos pradą ir tapo įkvėpimu ne vienam pasaulio gyventojui priartėti prie gamtos, gyventi ekologiškiau ir sąmoningiau.

 

"Anastasia"

Iš kur ji atsirado?

 

Viskas prasidėjo, kai 1996-aisiais verslininkas Vladimiras Megrė sutiko du pagyvenusius vyrus, kurie jam papasakojo apie sibirinių pušų (kedrų) neišmatuojamas plantacijas ir kone stebuklingas, gydančias bei maistines, šio medžio galias. Suintriguotas V. Megrė surengė ekspediciją į Sibirą, norėdamas vėl susitikti tais senoliais ir išgauti daugiau, tuomet beveik nežinomo, augalo paslapčių. Tačiau atvykus į nupasakotą vietą V. Megrė laukė staigmena – jis sutiko ne du vyrus, o jų anūkę – gražuolę Anastasiją, moterį, kuri negrįžtamai pakeitė jo gyvenimą ir apie kurią jis paskleidė žinią pasauliui.

   

Žmogus ar ateivis?

 

Anastasija gimė 1969 m. Vakarų Sibiro platybėse ir beveik visą gyvenimą praleido taigoje. Jos tėvai tragiškai žuvo, kai ji buvo dar kūdikis ir nuo tada ją prižiūrėjo senelis ir prosenelis, miškų atsiskyrėliai. Iki dabar ji gyvena laukinėje gamtoje, kurią vadina „meilės erdve“. Didžiausią laiko dalį ji praleidžia be rūbų ar suręstos pastogės. Priešingai nei kiti taigos gyventojai, ji neaugina nei daržovių, nei gyvulių ir išgyvena tik iš vaisių, riešutų, uogų ir grybų, kuriuos jai atneša miško gyvūnai. Su laukiniais gyvūnais ir paukščiais ji sutaria taikiai ir harmoningai. Anastasija turi ypatingų fizinių ir psichinių galių: ji gali matyti ir gydyti per atstumą, skaityti mintis ir turi fenomenalią atmintį. Jai niekada nešalta, todėl ji beveik niekada nedėvi šiltų rūbų ir teigia, kad tie, kurie rengiasi labai šiltai pamažu praranda gebėjimą prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų. Ji šio gebėjimo neprarado, nes paprasčiausiai nesirengia. Kita neeilinė Anastasijos savybė yra gebėjimas susijungti su bet kuria būtybe, ją matyti, girdėti ir pakeisti su ja susijusius įvykius per vadinamąjį spindulį. Per šį spindulį Anastasija gali įdiegti naudingas ir šviesias mintis į kito sąmonę: pavyzdžiui, sodininkui per atstumą atskleisti geriausią augalų sodinimo būdą ar gydytojui – kaip gydyti ligonį.

   

Miestiečio ir laukinės ryšys

 

 

Kai V. Megrė atvyko į taigą, Anastasija pajuto vidinį šauksmą su juo susitikti, o kai tai pagaliau įvyko – meilę iš pirmo žvilgsnio. Anastasija jam parodė savo namus, žemę, kurią paliko tėvai. Jos miegamasis buvo nedidelis žemės plotelis, apklotas kedrų šakomis. V. Megrė taip pat ten užmigo ir labai nustebo, kai rytą pamatė, kad savo guolį dalijasi su loke! Anastasija paprašė gyvūno prigulti prie miegančio svečio ir šildyti jį per naktį. Per kitą vyro apsilankymą Anastasija parodė jų meilės vaisių, kūdikį vardu Vladimiras, kuriuo irgi rūpinosi draugiški miško gyventojai (lokiai, vilkai). V. Megrė savo akimis regėjo, kaip mažąjį Vladimirą pasiėmė erelis, geras Anastasijos senelio draugas, ir apskrido apžvalginį ratą virš miškų ir klonių. Anastasijos susitikimas ir ryšys su Vladimiru nebuvo atsitiktinis: kadangi Anastasija turi didelių, visuotinių planų, Vladimiras yra jos ryšys su šiuolaikiniu pasauliu ir visuomene, ir per jį ji gali perduoti pasauliui savo šviesias ir gydančias idėjas.

   

Žinia pasauliui

 

Anastasijos planas yra pakeisti Žemę. Ji turi utopinę idealios planetos idėją apie ekologinę evoliuciją. Pagal jos planą viskas prasidės Rusijoje. Kiekviena šeima turės po hektarą žemės ir neturės teisės jo parduoti. Šiame plote tilps viskas: gyvenamasis būstas, giraitė, tvenkinys, kiemas, medžių bei krūmų tvora. Anastasijos nuomone, daugelį augalų galima auginti be cheminių trąšų. Jos pasaulyje kiekviena šeima pajėgs išmaitinti save ir dar parduoti ekologiškai užaugintų gėrybių. Žmonės turės daugiau laiko galvoti apie tikrai svarbius dalykus, nes dabar pagal jos apskaičiavimus, statistinis pasaulio gyventojas kasdien praleidžia apie tris valandas žiūrėdamas televiziją ir tik 15 – 20 minučių per gyvenimą mąstydamas apie Dievą. O apie sveikatą Anastasija kalba tai, kad pats žmogaus kūnas yra geriausias gydytojas ir žino, ko jam reikia ir, kad būtina sukurti ryšį su sėjamu augalu, taip jis rūpinsis ir gydys žmones. Ūkyje ji taip pat pataria auginti bičių, atlikti ryto pasveikinimo ritualus, bent retkarčiais miegoti po žvaigždėtu dangumi. Pagal Anastasijos planą vaikai turėtų augti apsupti gamtos ir lankyti mokyklą, kurioje svarbiausias dėmesys bus skiriamas nuoširdumui ir meilei. V. Megrė rado tokios mokyklos prototipą Vokietijoje: ten patys vaikai pasistatė mokyklą ir ją kurdami pasisėmė labai daug gyvenimiškos ir mokslinės patirties. Pranašaujama, kad vis daugiau žmonių iš miestų kelsis gyventi į gamtą.

   

Skepticizmo banga

 

Ar iš tikrųjų Anastasija yra realus žmogus? V. Megrė apie ją parašė 8 knygas ir taip ją pavertė legendine Rusijos heroje. Tačiau niekas, be V. Megrė, nėra matęs ar bendravęs su šia nepaprasta moterimi. Skeptikai sako, kad nėra jokios Anastasijos, kad ji yra Vladimiro Megrė sukurtas personažas, pinigų šaltinis. Tačiau kaip paaiškinti tai, kad jokios rašymo patirties neturintis verslininkas galėjo parašyti vieną populiariausių knygų pasaulyje? Visi turi teisę nuspręsti, kuo tikėti, o kuo ne. Įdomu tai, kad kiekvienas perskaitęs knygas apie Anastasiją patiki jos realumu ir susižavi jos idėjomis, viltimi dėl gražesnės ateities. „Skambantys kedrai“ įkvėpė daug mokslininkų, politikų, įvairių religijų atstovų kurti meną – rašyti poeziją, piešti.

   

Įdomu

  • Anastasija gyvena taigoje netoli Obės upės, kur gimė ir garsusis mistikas G. Rasputinas.
  • Kanados miestelyje Salmo Arme yra užfiksuotas atvejis, kai 85-erių metų moteris, nevaikštanti ir ligota, perskaičiusi septynias knygas apie Anastasiją, pradėjo vaikščioti, pakeitė požiūrį į gyvenimą ir planuoja užsiimti sodininkyste pagal guru patarimus.
  • Anastasijos gerbėjai buriasi į bendruomenes įvairiose šalyse: Australijoje, JAV, Kanadoje, Rusijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir kt. Visos jos remiasi gamtai artimoms, ekologiškomis idėjomis.
  • Anastasija moko teisingai sėti augalus. Anot jos, pirmiausia sėklas reikia pakišti po liežuviu ir palaikyti ne trumpiau nei 9 min, tada – delne. Tai daryti stovint basomis ant sėjamos žemės. Tokia sėkla perims visą reikalingą ją sėjančio asmens informaciją. Pasėjus tris dienas nelaistyti, o sėklai išdygus negalima ravėti. Iš sėklos išdygęs augalas ir jo vaisiai gali išgydyti žmogaus ligas Kai augalas išdygs, su juo reikia toliau bendrauti: paliesti per kiekvieną mėnesio pilnatį.
  • Po knygos išleidimo praėjus 3 metams, knygos autorius sulaukė 40 000 gerbėjų padėkos laiškų.
  • V. Megrė knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų ir yra parduota daugiau nei 10 milijonų kopijų, be jokios reklamos, tik sklindant žiniai iš lūpų į lūpas.
  • Tūkstančiai žmonių, perskaičiusių šią knygą. pakeitė savo gyvenimo būdą kardinaliai.
  • Rusijoje staiga atsirado daug apsimetėlių Anastasijų.