Neseniai Širvintose lankėsi FNTT pareigūnai. Jie atliko kratą gerai žinomo vietos politiko Alfredo Astiko namuose. Pasirodo, Širvintų rajono tarybos narys yra įtariamas dokumentų klastojimu. Astikas neva fiktyviai vykdė kaimo turizmo veiklą. Politikas buvo gavęs 188 tūkstančius eurų europinės paramos kaimo turizmo sodybai įrengti ir veiklai vykdyti. Sodybą jis įrengė, tačiau įtariama, kad vietoj turistų apgyvendinimo sodyboje apsigyveno pats.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_00_38_22.Still003

 

LNK laidos KK2 žurnalistams pavyko susisiekti su pačiu Alfredu Astiku ir apsilankyti jo kaimo turizmo sodyboje.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_01_01_17.Still008

 

Sodyba graži. Pastatytas kelių šimtų kvadratinių metrų, šešių kambarių namas. Įrengimas kokybiškas: namai apstatyti raudonmedžio baldais, krištoliniais šviestuvais. 120 arų teritorijoje iškastas tvenkinys, pastatyta pirtis. Žurnalistams politikas net nebandė neigti, kad čia gyvena pats, o ne turistai: „Aš sutvarkiau aplinką, pastačiau pirtį, įrengiau šitą pastatą, pavėsinę. Gyvenu čia, kai, pavyzdžiui, nėra užsakymų“. O tų užsakymų, pasak Alfredo Astiko, praktiškai visai nebūna: „Čia klientų mažai. Kadangi vis tiek ta kaina galbūt ne visiems tinka“.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_01_04_01.Still007

 

Kaltas dėl susiklosčiusios situacijos Alfredas Astikas nesijaučia. Kalta neva yra Alfredo politinė oponentė Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, kuri, pasak Astiko, jį ir apskundė: „Jinai aikštinga, jinai, gudri, jinai, kerštinga, jinai pragmatikė. Jinai turi savo interesą, jinai to intereso siekia juodom technologijom“.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_01_31_20.Still010

 

Pasirodo, kad tarp šių dviejų politikų ginčai ir pykčiai tęsiasi jau daugiau kaip dešimt metų. „Būtent Alfredas Astikas, kai 2007 m. aš buvau administracijos direktorė, organizavo, kad mane išmesti iš direktorių. Jie mane vertė ir vertė. Dabar vėl aš jam kažkoks tai priešas“, – situaciją KK2 laidai pakomentavo Živilė Pinskuvienė. Beje, ji dėl Alfredo Astiko kaltinimų ruošiasi kreiptis į teismą.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_03_08_16.Still009

 

Alfredas Astikas teistumą jau turi. Politikas buvo nuteistas už šmeižtą, kuomet praeitoje kadencijoje savo oponentą Širvintų rajono taryboje išvadino gėjumi ir pedofilu: „Aš neatsisakiau tų žodžių. Tokia yra mano nuomonė“.

 

KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_04_16_16.Still005 KK2 Sirvitu tarybos nario sodyba.00_04_54_15.Still004

 

Kovos dėl valdžios Širvintose, ekskursija po nuosavais namais tapusią kaimo turizmo sodybą – šį ketvirtadienio vakarą, 19. 30 val., per KK2.