LNK laidos „VIDO VIDeO“ studijoje garsiausi Lietuvos operos solistai papasakos apie savo profesijos subtilybes ir darbo užkulisius. Operos solistas Liudas Mikalauskas pasakojo, kad šunybių krėtimas tarp kolegų – operos solistų kasdienybė. Vienas dažniausiai pasitaikančių pokštų – kai vietoje taurės šampano, ar kokio kito gėrimo, kuris turėtų būti pagal scenarijų, kolega paduoda taurę kefyro, karčios pelyno arbatos ar nepaprastai saldaus limonado. Dažniausiai tai būna „Kriaušė“: „Ji tokai saldi, kad šlykščiau nebūna. Po jos kaupiasi gleivės. Nors didžiausia kiaulė artistui – citrina“, – sakė operos solistas.

 

Liudas_Mikalauskas_VV

Pamirštas kūrinio tekstas – viena dažniausiai pasitaikančių situacijų operos solistų kasdienybėje. „Svarbiausia nepasimesti, o pasilinksminti. Kartą pamiršau itališką tekstą, tai dainavau visus itališkus žodžius kokius moku. Kitą sykį pats paklausiau, pats atsakiau – kaip koks beprotis. Žiūrovai tokių situacijų nepastebi“, – sakė Liudas Mikalauskas.

 

Dar vieną linksmą kolegų pokštą L. Mikalauskas prisiminė, kai pirmoje eilėje pasirodymo metu sėdėję bičiuliai rodė, kad jam atsisegęs kelnių užtrauktukas: „Visą pasirodymą jaučiau stresą ir įtampą. Paaiškėjo, kad apgavo. Bet nuo to laiko prieš eidamas į sceną, visada pasitikrinu ar užtrauktukas užtraukas“, – sakė jis.

 

Laidoje dalyvavusi operos primadona, vokalo pedagogė Nomeda Kazlauskaitė – Kazlaus pasakojo, kad savo karjeroje taip pat patyrė įvairių kuriozų. Dainininkė kaip vieną didžiausių netikėtumų prisiminė, kai jai teko vaidinti Dezdemoną V. Šekspyro tragedijoje „Otelas“. „Mano Otelas taip įsisiurbė man į lūpas… Pradėjo bučiuoti… Bet taip normaliai…. O aš galvoju: tai nejaugi aš nekaifuosiu?!” – juokėsi scenos primadona. – Visa tai nutinka, nes operos solistai be galo linksmi, įvairiapusiai, kūrybingi žmonės“.

 

Nuotaikinga „VIDO VIDeO“ laida su Nomeda Kazlauskaite – Kazlaus, Liudu Mikalausku, Egidijumi Bavikinu, Kęstučiu Alčauskiu ir Aiste Pilibavičiūte jau šią pirmadienio pavakarę, 17. 30 per LNK.