Vieną dieną tai, kas nežinoma, taps aišku ir visiems suprantama. O galbūt ne? Tada atsiras naujų neišaiškintų paslapčių, kurias reikės atskleisti. O gal kai kurios pasaulio paslaptys niekada nebus paaiškintos? Filmuose ir serialuose visos paslaptys pabaigoje išaiškėja, bet realiame gyvenime taip nutinka retai. Ir net geriausias detektyvas pasaulyje, policijos ar vyriausybės pajėgos dažnai tampa bejėgės…

 

incidentas

1947 metų birželį per Malakos sąsiaurį Pietryčių Azijoje plaukiantis laivas „SS Ourang Medan“ pradėjo siųsti nelaimės signalus kitiems laivams. Siunčiamoje žinutėje buvo skelbiama: „Visi pareigūnai, įskaitant kapitoną, yra negyvi, guli šturmano kabinoje ir ant kapitono tiltelio. Greičiausiai visa įgula negyva“. Tada trumpam stoja pauzė, po kurios tas balsas ištaria paskutiniąją frazę: „Aš mirštu“. Žinutę išgirdo amerikiečių laivas „Sidabrinė žvaigždė“ ir pradėjo tyrimą. Nusileidę į laivą jie rado visą įgulą be gyvybės ženklų. Kiekvieno jūreivio veide buvo sustingusi siaubingos baimės išraiška. Jų rankos buvo iškeltos į viršų, tarsi jie būtų bandę kažką pasiekti. Amerikiečių laivas pradėjo tempti „SS Ourang Medan“ laivą vaiduoklį, bet vos pajudėjus, pasirodė liepsna, todėl „Sidabrinei žvaigždei“ teko kuo skubiau atkabinti pritvirtintą laivą ir palikti jį susprogti vandenyne.

 

1867 metais Vokietijoje, Breisgau Freiburgo mieste mirė 16 metų mergaitė Karolina Volker (angl. Caroline Walker). Jos sesuo paprašė skulptoriaus sukurti velionės dydžio jaunos merginos skulptūrą – antkapį. Niekas nežino kas 148 metus po merginos ranka, visada toje pačioje vietoje padeda tokių pačių gėlių puokštę.

 

1945 metais šv. Kalėdų išvakarėse Soderių (angl. Sodder) šeimos namuose JAV kilo gaisras. Sutuoktiniai spėjo pabėgti su 4 vaikais, bet 5 dar liko namuose. Tačiau, užgesinus gaisrą, vaikų kūnai nebuvo rasti. Tai buvo labai keista, nes liepsnos buvo užgesintos labai greitai ir vaikų kūnai negalėjo sudegti iki pelenų. Po 20 metų Soderiai paštu gavo nuotrauką be atgalinio adreso. Joje tikriausiai buvo nufotografuotas vienas iš tą naktį žuvusių vaikų. Kitoje nuotraukos pusėje buvo užrašyta: „Luisas Soderis. Myliu brolį Frenkį. Ililo berniukai. A90132 arba 35“. Soderiai pradėjo tyrimą, bet veltui. Jie mirė taip ir neišsiaiškinę paslapties, kas nutiko jų vaikams.

 

Mažame Bavarijos kaimelyje netoli Miuncheno (Vokietija) gyveno 63-ejų metų Andrėjas Gruberis (vok. Andreas Gruber) su žmona Cecilija (vok. Cäzilia), našle dukterimi, dvejais jos vaikais ir tarnaite. Jie visi buvo paslaptingomis aplinkybėmis nužudyti 1922 metais. Žudikas niekada nebuvo rastas. Prieš tragediją šeimos nariai pasakojo, kad pastebėję keistų dalykų: ant sniego atsiradę keistų pėdsakų, girdėjosi nelaimę pranašaujantys garsai iš palėpės, pradingo raktų ryšulys. Juos nužudė, nespėjus išaušti rytui. Manoma, kad žudikas su aukomis praleido visą naktį, nes vis dar smilko židinys, kai pasirodė policija. Šalia buvo rastas ir žmogžudystės įrankis – kirtiklis. Neįtikėtina, bet prieš palikdamas namus šis vyras dar gausiai pašėrė gyvulius.

 

Giunteris Štolas (vok. Günther Stoll) buvo maisto gamybos inžinierius, kuris, prieš mirdamas 1984 metais, žmonai pasakė, kad „jie“ buvo po jo. Tačiau žmona nepatikėjo paskutiniais vyro žodžiais ir nesivargino išsiaiškinti, ką jie reiškia. Naktį prieš tragišką žūtį vyras suriko „Dabar aš jį turiu“ ir užrašė ant kėdės „Yogtze“. Tada jis įlipo į automobilį ir kažkur išvyko. Apie 3 valandą nakties vyro kūnas buvo rastas nuosavame automobilyje griovyje prie autostrados. Atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad vyras buvo nužudytas dar prieš avariją. Tačiau kas ir dėl ko tai padarė bei ką reiškė užrašas ant kėdės iki šiol niekas nežino.

 

1982 ispanas Bendetas Supino (isp. Bendetto Supino) skaitė komiksų knygelę, kai staiga ji užsiliepsnojo. Jaunuolis turėjo kažkokių mistinių galių, bet nemokėjo jų valdyti. Kai jis miegodavo paslaptingai užsidegdavo paklodės arba nustodavo veikti visi tame pačiame kambaryje esantys elektros prietaisai.

 

1959 metais Diatlovo perėjos incidentas iki šiol stulbina. 9 patyrę slidininkai kopė į Uralo kalnus Rusijoje. Vėliau visi buvo rasti negyvi, tačiau labai keistomis aplinkybėmis. Keliautojų palapinė buvo sudraskyta iš vidaus, o link miškų buvo sniege matyti basų pėdų pėdsakai. Rasti du kūnai tik su apatiniais drabužiais. Kokia tragedija įvyko niekas tiksliau negali paaiškinti.