Vienais atvejais tai įgimta, kitais susiję su amžiniais odos ir audinių pokyčiais ar tam tikromis ligomis. Bet kuriuo atveju nusileidę akių vokai gali kelti ne tik estetinį diskomfortą, bet ir kliudyti normaliai regai. Laimei, dabar šiai problemai spręsti jau nebūtina griebtis skalpelio – puikių rezultatų leidžia pasiekti neinvazinė akių vokų pakėlimo procedūra. Kas tai?

 

Plastinės operacijos alternatyvaYoung,Pretty,Woman,Studio,Portrait.,Cosmetology,Concept.,Esthetic,Woman,Face.

 

Anksčiau vienintelis išties pastebimų rezultatų duodantis būdas pakelti pasmukusius akių vokus buvo plastinė chirurgija. Šiandien kai kurios estetikos klinikos siūlo išmėginti pažangią neinvazinę „Fibroblast“ technologiją, kuri gali sugrąžinti akių vokams stangrumą visiškai saugiai, nekeičiant natūralių veido bruožų. Specialistai teigia, kad rezultatas prilygsta plastinei chirurgijai ir drąsiai gali pakeisti ne tik chirurginę operaciją, bet ir lazerio procedūras ar skausmingas injekcijas.

 

Kaip tai veikia?

 

Neinvazinė fibroblastinė akių vokų pakėlimo procedūra atliekama į rašiklį panašiu specialiu prietaisu. Jis skleidžia silpną plazmos spindulį, kuris paveikia viršutinį odos sluoksnį strateginėse vietose. Paveikta oda staiga susitraukia, taip patempdama šalia esančius plotus. Ant odos susiformuoja taškelių (mikronudegimų) tinklas, skatinantis natūralų organizmo gijimo procesą. Veikiami odos fibroblastai – kolageną ir elastiną gaminančios jungiamojo audinio ląstelės. Dėl to kelis mėnesius po procedūros intensyviau gaminamas kolagenas ir elastinas, spartėja odos regeneracija, mažėja raukšlės, didėja odos stangrumas ir natūraliai pakyla pasmukę akių vokai. Žvilgsnis tampa iki 10 metų jaunesnis!

 

Ko tikėtis per procedūrą ir po jos?

 

Prieš procedūrą veikiamas odos plotas nujautrinamas anestetiniu kremu, todėl fibroblastinė terapija nesukelia jokio skausmo. Pati procedūra trunka 30–60 min., atsižvelgiant į gydomos srities dydį. Po jos ant odos lieka mažų šašiukų, kurie nukrinta po 5–7 dienų. Taip pat gali truputį patinti oda. Nukritus šašiukams, toje vietoje oda būna plonesnė, jautresnė, gali parausti. Visas gijimo laikotarpis trunka iki 2–3 mėnesių. Jo metu būtina paisyti specialisto nurodytų rekomendacijų, antraip gali susidaryti pigmentinių dėmių. Priežiūra nesudėtinga: reikia naudoti specialų kremą, apsaugines priemones nuo saulės su SPF 50.

 

Greitas rezultatas

 

Pirmieji teigiami pokyčiai odoje pastebimi iš karto po procedūros. Ji lieka stangresnė, akių vokai pakyla, sumažėja raukšlių aplink akis. Visgi išryškėti tikriesiems rezultatams reikia laiko. Galutinis poveikis išryškėja po 4–6 savaičių, kitiems reikia daugiau laiko – 8–12 savaičių. Tai priklauso nuo individualių organizmo savybių. Rezultatas išlieka iki dvejų metų.

 

Kodėl geriau už plastinę chirurgiją?

 

Kalbant apie akių vokų pakėlimą, plastinė chirurgija duoda puikių rezultatų. Deja, kaip ir bet kuri kita operacija, ji turi savų rizikų. Taigi didžiausias fibroblastinės terapijos privalumas, lyginant ją su plastine chirurgija, – neinvazinė ir dėl to maksimaliai saugi. Nėra jokių pjūvių, odos pašalinimo, giluminių audinių pažeidimų. Vadinasi, nėra ir siūlių ar randų. Gijimas irgi kur kas paprastesnis, žmogus prie įprasto dienos režimo gali grįžti jau po kelių dienų. Tad neinvazinis akių vokų pakėlimas – idealus pasirinkimas tiems, kurių dienotvarkė labai užimta. Didelis privalumas – fibroblastinės terapijos suteikti rezultatai atrodo natūraliai, nekeičia natūralių veido bruožų, kaip kartais nutinka su plastine chirurgija. Galiausiai ši procedūra pigesnė nei operacija, tad prieinama didesniam žmonių ratui.

 

Kada derėtų susilaikyti?

 

Nors neinvazinis akių vokų pakėlimas taikant fibroblastinę technologiją yra maksimaliai saugus, visgi atliekamas ne visiems. Procedūra negalima esant bet kokiai aktyviai infekcijai, sergant onkologinėmis ligomis, pūsleline, sunkiomis odos ligomis, sunkios formos akne, psoriaze, baltme. Nėra suderinama ir su imunosupresantais, tetraciklinu, jonažolių preparatais ir kt. Yra ir kitų kontraindikacijų, bet jos apžvelgiamos pirmoje konsultacijoje su specialistu. Jis individualiai aptaria gydymo galimybes su pacientu ir įvertina, ar procedūrą galima atlikti, ar nekyla rizikų. Kruopštus pasiruošimas ir modernios technologijos lemia, kad fibroblastinis akių vokų pakėlimas – ypač saugi procedūra.

 

Autorius Jūratė Survilė