Turbūt nėra nė vieno televiziją žiūrinčio lietuvio, kuris nežinotų kone dešimtmetį rodomo kultinio serialo „Moterys meluoja geriau“. Tokie patys ir mūsų kaimynai latviai. Kovo pabaigoje Latvijoje buvo išdalinti latviškos TV3 televizijos organizuoti „Ekrano mylimiausiųjų“ apdovanojimai, kuriuose trečią sezoną rodoma kultinio serialo versija iš vienuolikos nominacijų susižėrė net penkias.

 

foto Sabine Zvirbule_Skaties.lv_1 (Small)

 

 

Nuo sausio mėnesio Latvijos naujienų portale skaties.lv televizijos žiūrovai turėjo galimybę balsuoti už savo mylimiausius aktorius, mėgstamiausias laidas, televizijos projektus ir serialus. Kovo pabaigoje pasibaigus balsavimui paaiškėjo, kad neabejotini lyderiai – latviškoji „Moterys meluoja geriau“ versija, kuri be kitų keturių apdovanojimų tapo ir „Geriausiu metų serialu“.

 

foto Sabine Zvirbule_Skaties.lv_2 (Small)

 

„Latvijoje serialas „Moterys meluoja geriau“ yra tikras fenomenas. Žiūrovai tiesiog jį myli! Gauti visus šiuos apdovanojimus – didelis įvertinimas tiek aktoriams, tiek visai kūrybinei komandai. Labai džiaugiamės šia sėkme. Tai tik įrodo, kad ne veltui filmuodami serialą brendame per sniegą, dirbame per lietų ir nesustojame filmuoti“, – serialo sėkme džiaugėsi latviškos versijos prodiuseris Rimvydas Martinaitis.

 

foto Sabine Zvirbule_Skaties.lv_3 (Small)

 

Prie latviškosios „Moterys meluoja geriau“ versijos dirba tik du lietuviai – prodiuseris R. Martinaitis ir režisierius Sigitas Račkys, visa likusi komanda – latviai. Serialo prodiuseris sako, kad lietuviai įnešė naujovių į Latvijos serialų rinką. Iki tol visi serialai Latvijoje buvo filmuojami uždarose patalpose, naudojant dekoracijas.

 

Rimvydas Martinaitis_foto Sabine Zvirbule_Skaties.lv (Small)

 

„Mes filmuojame visur – gatvėje, restorane, automobilyje ir kitur. O tai visiškai nebuvo ir nėra įprasta Latvijos kūrėjams. Bet būtent todėl ir matome, kad žmonės mus pamilo. Eidami pro šalį smalsiai žiūri. Matau jų teigiamas reakcijas ir girdžiu gerus komentarus“, – pasakojo prodiuseris R. Martinaitis.

 

Latviškasis „Moterys meluoja geriau“ scenarijus, sukurtas pagal to paties pavadinimo Daivos Vaitkevičiūtės romaną, buvo šiek tiek adaptuotas, tačiau tiek istorijos, tiek personažai palikti tokie, kokie ir lietuviškojoje versijoje.

 

Nors Lietuvos žiūrovai jau nerimsta, kada sulauks dešimtojo „Moterys meluoja geriau“ sezono, tačiau serialą kurianti prodiuserių kompanija „Videometra“ išlaiko intrigą. Tačiau televizijos užkulisiuose vis dažniau pasigirsta kalbų, kad kultinis serialas ir toliau bus kuriamas bei pasieks ekranus.