Intymios sveikatos negalavimai dažnai lieka negydomi ilgus metus, nes apie juos kalbėti vis dar nedrąsu. Verta įsidėmėti, kad intymios problemos nesudėtingai išsprendžiamos – radus tinkamas priemones nereikės kęsti diskomforto.

 

The,Girl,Holds,A,Large,Cactus,In,The,Groin,OrLytinių lūpų asimetrija

   

Lytinių lūpų išvaizdos pakitimų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai taip nutinka po gimdymo, kai dėl didelio kūdikio ar netaisyklingos jo padėties gimdant audiniai patiria didelį spaudimą, įplyšta ar būna prakerpami ir susiuvami. Taip pat didžiųjų lytinių lūpų asimetrija gali atsirasti sumažėjus jų tūriui, pavyzdžiui, netekus daug svorio, senstant. Pasitaiko, kad asimetriją lemia ir chirurginės intervencijos, būna įgimtų anatominių defektų, kurie lemia nepageidautiną makšties išvaizdą. Svarbu įsidėmėti, kad nereikia kęsti diskomforto visą gyvenimą, nes ši problema išsprendžiama.

 

Ką daryti?

 

Dėl lytinių lūpų asimetrijos ir bendrai netenkinančios jų išvaizdos, pavyzdžiui, pigmentacijos, reikėtų kreiptis į grožio klinikas. Dažniausiai neprireikia chirurginės intervencijos, pakanka injekcinių procedūrų, kurių metu hialurono arba gintaro rūgšties užpildais veikiama probleminė vieta. Paprastai hialurono rūgšties užpildais koreguojamas didžiųjų lytinių lūpų tūrio deficitas, asimetrija, suglebimas, kai kurie anatominiai defektai. Gintaro rūgšties preparatais gerinama mikrocirkuliacija, limfotaka, odai sugrąžinamas jos stangrumas, skatinamas gijimas po plastinių operacijų, mažinama pigmentacija. Jei lytinių lūpų asimetrija neišsprendžiama užpildais, rekomenduojama kreiptis į plastinės chirurgijos specialistus. Žinoma, procedūros sudėtingesnės, būna pooperacinis periodas, tačiau po jo sugrįžta pasitenkinimas kūnu, gerėja lytinio gyvenimo kokybė.

 

Sausumas

 

Makšties sausumas pasireiškia perštėjimu, deginimo pojūčiu ir skausmu. Oda jautri liečiantis, todėl skausmingi lytiniai santykiai. Nemalonių pojūčių gali sukelti netgi trintis į apatinius drabužius, nepatogu mūvėti aptempiančius rūbus. Pastebimi ir išoriniai vulvos pokyčiai – sumažėjęs putlumas.

 

Šių nemalonių simptomų pagrindinė priežastis – sumažėjęs moteriškųjų lytinių hormonų (estrogenų) lygis, kurį lemia menopauzė, taip pat chirurginė intervencija, kai pašalintos kiaušidės – moteriškųjų hormonų šaltinis. Žindančios, onkologinėmis ligomis sergančios, hormonines kontraceptines tabletes vartojančios moterys irgi patenka į rizikos grupę. Stresas, pernelyg uoli intymi higiena irgi gali skatinti makšties sausumą, nes kenkia natūraliai mikroflorai.

 

Ką daryti?

 

Makšties sausumą galima įveikti nereceptinėmis priemonėmis: makšties kremu, žvakutėmis, ovulėmis. Svarbu, kad produktas būtų skirtas makšties sausumui mažinti, o ne lubrikacijai (lubrikantais vadinami slydimą gerinantys geliai). Rinkitės priemones, kurios ilgam atkuria natūralią makšties mikroflorą, sugrąžina drėgnumą, reguliuoja normalų gleivių išsiskyrimą, mažina sudirgimą ir skatina gleivinės regeneraciją. Pavyzdžiui, „Lotamile“ ovules. Naudingos norint išvengti makšties sausumo, uždegiminių ir infekcinių pažeidimų. Taip pat sudirgus makščiai, kai juntamas deginimas ir niežulys.

 

Rekomenduojama ovulę įkišti į makštį prieš miegą – turinys neišbėgs, o gydomasis procesas vyks naktį.

 

Diskomfortas – ne tik fizinis

 

Moters intymios problemos yra ne tik fiziologinės, jos veikia emocinę ir psichologinę savijautą. Dėl lytinių lūpų asimetrijos vengia nusirengti pirtyje ar prieš partnerį, gėdijasi mūvėti aptemptas kelnes ar šortus. Makšties sausumas kenkia lytiniam gyvenimui, nes seksas tampa skausmingas, moteris ima jo vengti. Tai neigiamai atsiliepia santykiams su antrąja puse. Moterys nelinkusios kalbėti apie intymios sveikatos problemas, todėl partneris gali jaustis atstumtas ne tik fiziškai, bet ir emociškai – tai tikrai nepriveda prie harmoningų santykių. Verta įsidėmėti, kad makšties sausumas gali paskatinti kitus sveikatos sutrikimus. Sutrikus makšties mikroflorai, sumažėja gerųjų bakterijų, kurios sudaro apsauginį barjerą nuo kenksmingų infekcijų. Dėl to gali vystytis bakterinė vaginozė, įvairūs makšties uždegimai ir kitos ligos.

 

Intymios problemos, nepasitenkinimas savo kūnu, nesutarimai su partneriu neigiamai veikia moters savivertę, sukelia įtampą ir stresą, o tai veda prie dar daugiau sveikatos problemų. Todėl svarbu laiku ir efektyviai pasirūpinti intymia sveikata.

 

Įdomu

 
  •  55 % moterų, susidūrusių su intymiomis problemomis, kenčia dėl prastesnės emocinės savijautos.
  •  Beveik ketvirtadalis 40–50 m. dailiosios lyties atstovių jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais.
  •  Beveik penktadalis su intymiomis problemomis susidūrusių moterų nedrįsta kalbėti apie nepasitenkinimą lytinio gyvenimo kokybe.
  •  Lietuvės nėra įpratusios reguliariai tikrintis lytinės sveikatos – apie 60 % jų kasmet nesilanko pas ginekologą.
  •  Beveik pusė 40–59 m. moterų kenčia nuo makšties sausumo.
  •  Makšties sausumas gali varginti ir praėjus keliems mėnesiams po menopauzės.
  •  Tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių susilaiko nuo intymių santykių.
 

Autorius Laima Samulė