Jaučiatės įstrigę begalinėje darbo biure rutinoje ir monotoniškai tiksinčiose valandose? Biuro monotonija gali būti tikra kliūtis kasdieniam produktyvumui, kūrybiškumui, norui nuveikti daugiau. Vis dėlto, čia, kaip ir daugelyje kitų gyvenimiškų situacijų, viskas prasideda nuo nedidelių pokyčių. Panagrinėkime keletą kūrybiškų produktyvumo skatinimo būdų ir darbo rutinos pokyčių – šie gali padėti išlaikyti produktyvumą, net kai susikaupti tampa sudėtinga.

 

Išnaudokite trumpų pertraukėlių galiąbiuro reikmenys (nuotr. Pexels, Fauxels)

 

Pirmiausia, pradėkite nuo reguliarių trumpų pertraukėlių. Tai nėra įprastos kavos pertraukėlės. Apie šias reikėtų galvoti kaip apie „mini atostogas“ jūsų smegenims. Kiekvieną valandą leiskite sau trumpam atsitraukti. Išsitempkite, pabūkite ramybės būsenoje ar tiesiog žiūrėkite pro langą. Tai ne apie dėmesio sutelkimą į soc. tinklų srautą ar pašnekesius su kolegomis, tai apie tikslingą poilsį, kuris leis išlaikyti dėmesį ir kūrybinį srautą dirbant.

 

Užduočių planavimas – daugiau nei nuobodus ir neefektyvus darbų sąrašas

 

Dabar pakalbėkime apie darbų planavimą. Ne apie nuobodų sąrašą ir darbų kratinį lape, bet apie tikslingai ir kūrybiškai suplanuotas užduotis kiekvienai dienai. Dažniausiai tokie sąrašai popieriaus lape taip ir nesulaukia dėmesio arba viskas surašome bet kokia tvarka. O tai kelia ne aiškumą, bet labiau stresą. Nežinote, kaip tinkamai planuoti? Išbandykite vieną iš populiarių darbų planavimo metodų. Žinoma, pravers ir stilingi biuro reikmenys, kurie darbų planavimą paverčia maloniu ritualu prieš pradedant dieną.

 

Pavyzdžiui – laiko planavimo būdas ir įrankis vadinamas Eisenhower Matrix/Eisenhower Box. Suskirstykite lapą į keturis užduočių kvadratus:

 
  •  skubios ir svarbios;
  •  svarbios bet neskubios;
  •  skubios bet nesvarbios;
  •  nei skubios, nei svarbios.
 

Atitinkamai į šiuos kvadratėlius surašykite dienos darbus – iškart matysite prioritetus. Taip galima planuoti ir savaitės darbus. Ši paprasta, bet galinga technika padės jums prioretizuoti darbus, užtikrinant, kad visada dirbate prie to, kas iš tiesų svarbu. Daug šio planavimo pavyzdžių rasite interneto platybėse. Iš pirmo žvilgsnio gal atrodo sudėtinga, bet išties viskas paprasta.

 

Kasdieniai darbai – dėl didesnio tikslo?

 

Galiausiai, nepamirškite mokymosi ir tobulėjimo plano. Skirdami laiką naujų įgūdžių įgijimui ar esamų gilinimui, galite paversti nuobodžiausias dienas biure augimo kupinomis galimybėmis. Tai ne tik apie monotonijos nutraukimą – tai apie kelią įdomesnės karjeros link. Taigi, kas kiek laiko kasdienių darbų sąraše susiplanuokite ir naujų straipsnių skaitymą, mokymus. Šie turi tapti darbų plano dalimi –  jei mąstysite, kad įgūdžius patobulinsite, kai bus laiko, jo greitu metu savaime neatsiras.

 

Štai ir viskas. Atrodo, kad tai vos keli nedideli patarimai, bet jie išties keičiantys. Šie keli nedideli pokyčiai gali būti didelis žingsnis produktyvesnių dienų ir įdomesnės karjeros link.