Turbūt kiekvienas yra sutikęs moterį, kuri, nepaisant aplinkybių, dažniausiai jaučiasi nelaiminga, nuskriausta ir visiems labai reikalinga. Ji elgiasi tarsi pagrindinė muilo operos veikėja. Tai – dramų karalienė. Kokie požymiai rodo, kad tai ji?

 

dramu karaliene

Kas yra dramų karalienė?

 

Tai pernelyg rėksminga ir isteriška moteris. Tačiau tokių asmenų kartais galima sutikti ir tarp vyrų (dramų karaliai).

 

Tikriausiai kiekvienas bent kartą yra sutikęs dramų karalienę, galbūt su ja netgi susidraugavęs. Tokia moteris dramą geba iškelti net tada, kai įsidreskia popieriumi. O jei palieka vaikinas, kas nors viešajame transporte pavadina negražiai, išeina visa epopėja.

 

Ji tobula pasakotoja, bet niekam tikusi klausytoja, artistiška, labai ryški, savita ir kvapą gniaužianti asmenybė. Dramų karalienei ypač patinka detalės. Į klausimą „Kaip sekasi?“ gali atsakyti pasakojimu apie tai, kaip atsikėlė, pusryčiavo, važiavo į darbą, dirbo, pietavo, išėjo namo ir galiausiai užmigo. Ir nepamirš nė vienos smulkmenos. Dramų karalienė mėgaujasi kiekvienu išgyvenimu, ypač neigiamu, nelabai domisi, kaip jaučiasi, ką mano ar ką patyrė pašnekovas. Kito žmogaus balsą nori išgirsti tik tada, kai reikalinga replika, skatinanti tęsti pasakojimą.

 

Sukelia skandalą ir įsižeidžia tą pačią akimirką, kai pastebi, kad jos asmenybė kažkam užkliuvo. Dažniausiai kaltininkui tenka ilgai ir jausmingai atsiprašinėti, barstytis galvą pelenais, kristi jai po kojomis ir dramatiškai atgailauti: „Dovanok man, Šviesiausioji.“

 

Kaip elgtis?

 

Jei dailiosios lyties atstovė staiga suvokia, kad pernelyg dramatizuoja situaciją, savo gyvenimą pavertė farsu, vieno aktoriaus spektakliu, vis dažniau tai, ko trokšta, pateikia kaip esmę, galima įtarti, jog virto dramų karaliene, kuri vaidyba iš vėžių išmuša visus aplinkinius. Teatrališkas elgesys kasdieniame gyvenime gana pavojingas – didina vienatvės tikimybę. Todėl geriausia išeitis – laiku suvokti, kad dramų karalienės įvaizdis nepatrauklus.

 

Jeigu įžvelgiate savyje dramų karalienę, turėtumėte sau pripažinti, kad dramatizuojate. Svarbiausia – kuo greičiau atsikratyti šio vaidmens. Pirmas žingsnis – rasti racionalų būdą, padedantį išlaisvinti emocijas. Tai padaryti padės meno terapija, eilėraščių arba tekstų kūrimas, dienoraščio rašymas. Jei norisi, apie išgyventą įvykį galima parašyti apsakymą arba romaną. Kas žino, gal šis pomėgis padės tapti populiaria rašytoja…

 

Galima keisti neraminančią situaciją, o jei to padaryti neįmanoma, reikėtų liautis dramatizuoti. Pradėjo lyti ir veidu srūvantis vanduo nuplovė visą makiažą? Nėra prasmės panikuoti – nieko neįmanoma pakeisti. Telieka pasijuokti. Svarbu mokėti pasišaipyti iš sunkumų. Jei atsitinka kas nors dramatiško, galima įžvelgti ką nors juokingo ir gero, pasijuokti. Nereikia dramatizuoti. Reikia paleisti situacijas jų nesureikšminant. Jei dėl nemalonumų nuolat jaudinamasi, auga įtampa.

 

Išskirtiniai požymiai

 

Griežta perfekcionistė

 

Vienas svarbiausių skiriamųjų bruožų. Ideali tvarka, idealūs santykiai ir idealus darbas, tačiau ji vis tiek kažkuo nepatenkinta? Už lango puikus oras, tačiau jos langai purvini? Vaikinas išties puikus, tačiau neskaitė Dostojevskio? Dramų karalienei tokie netobulumai nuolat gadina nuotaiką.

 

Artėjančios audros nuojauta ją kamuoja net ir tada, kai viskas atrodo stabilu ir pozityvu. Psichiškai stabilios asmenybės analizuoja savo klaidas, padaro tam tikras išvadas ir stengiasi ateityje jų išvengti. Tačiau toks elgesys visiškai nebūdingas dramų karalienei. Ji atkakliai ignoruoja blaivų protą, į menkiausią smulkmeną reaguoja taip, tarsi žlugo gyvenimas, nieko negalima pakeisti.

 

Mėgsta kalbėti su geriausia drauge

 

Dramų karalienė bičiulei partnerį pristato kaip netikėlį. Tikra draugė išklauso ir linksėdama kartoja: „Vargšele! Jis tikras niekšas!“ Didelė tikimybė, kad bėdų klausytoja išmoksta keletą šiam reikalui tinkančių frazių ir net neklauso, ką pasakoja dramas rezganti pašnekovė.

 

Teigia, kad viską žino

 

Dažniausiai tikina, kad šiame gyvenime yra patyrusi daug, turi, ką pasakyti. Patarimus neskambinti pirmai, neatsiliepti bent valandą sugalvojo būtent dramų karalienė. Tik savo patarimais pačios dažniausiai nepasinaudoja. Galbūt dėl to, kad kitos pasimokytų iš jų klaidų.

 

Ji – vaikščiojanti enciklopedija

 

Kad ir ko jos paklausia, žino atsakymą. Bet kam gali įrodyti, kad visi vyrai – kvailiai, o jos – pats didžiausias, kuriam pasisekė, jog sutiko tokią puikią moterį. Dramų karalienė dažniausiai geriau už kitus „žino“, kaip vairuoti automobilį, valdyti šalį ir išgydyti visas ligas.

 

Nori būti pasaulio bamba

 

Visada ir visur trokšta būti dėmesio centre. Negali pakęsti konkurenčių, visais būdais (isterija, skandalais, manipuliacijomis) stengiasi tapti visuotinės meilės ir susidomėjimo centru.

 

Visas pasaulis nusiteikęs prieš ją

 

Greičiausiai visi ugnikalnių išsiveržimai, cunamiai ir transporto spūstys įvyko tik todėl, kad jai pakenktų. Dramų karalienė tvirtai įsitikinusi, kad visas pasaulis nusiteikęs prieš ją ir nesupranta, kodėl tokiai gražiai ir talentingai moteriai nesiseka. Vienintelis racionalus paaiškinimas – pavydžių draugių ir buvusiųjų pinklės.

 

Nesupranta juokų

 

Niekas negali pasijuokti, nes nervinasi, kai apie ją pokštauja. Jeigu kas nors visgi ryžtasi tai padaryti (žinoma, ne iš pykčio), labai įsižeidžia, papučia lūpas ir išdidžiai apsisukusi išeina daužydama indus, trankydama duris ir dramatiškai atsisveikindama. Juokdarys pasijaučia itin nejaukiai ir bando taisyti padėtį. Tačiau taip elgiasi tik pirmus kartus – vėliau gali nutraukti santykius, nes visa tai įgrįsta.

 

Traukia paslaptingi vyrai

 

Iš pradžių dramų karalienei atrodo, jog vyras kupinas mįslių ir paslapčių, nes paslaptingai tyli. O jeigu ir gražus… Tačiau viskas tik dėl to, kad jo geidžia. Kai supranta, kad tas vyras yra paprasčiausias keistuolis ar nevykėlis, praranda susidomėjimą, tačiau net ir tada jo neketina palikti. Juk prasideda dramų karalienei įdomiausia santykių dalis – kančia ir nuolatinė kova. Kasdien. Ir ją tai veža. 

 

Žino savo privalumus 

 

Supranta, kad visais atžvilgiais yra geresnė už kitas moteris! Gražesnė, protingesnė, įdomesnė. Dažnai galvoja, kad vyrai to nesupranta, nes bijo neatitikti jos lūkesčių.

 

Aukos pozicija

 

Rimtos ligos inscenizacija – dar vienas mėgstamas dramų karalienės būdas priversti aplinkinius šokti pagal savo dūdelę. Visi puikiai supranta, kad asmenys, kuriems tenka kovoti už savo gyvybę ir sveikatą, sulaukia išskirtinio artimųjų dėmesio ir palaikymo. Dramų karalienė nuolat ieško sau ligų, kad priverstų aplinkinius jausti kaltę, ja rūpintis. Ji tuo metu turi būti svarbiausia. Tačiau jei kitą kartą šalia esančiam žmogui prireiks jos pagalbos, nepajudins nė piršo.

 

Diena be konflikto – tuščiai nugyventa diena

 

Mėgstama dramų karalienės veikla – sukelti konfliktą dėl nieko, kad sukrėstų aplinkinius. Jei per dieną nieko neišprovokuoja ir nesulaukia atsako, pradeda nuobodžiauti. Dėl šios priežasties ima regzti planą, kaip iškelti sceną. Tokiu atveju aplinkiniai turėtų nuo jos atsiriboti ir nereaguoti į provokacijas.

 

Supyksta, jeigu negauna, ko nori

 

Neprognozuojami pykčio protrūkiai gali bet kurį žmogų išmušti iš vėžių, bet tik ne dramų karalienę. Pykčio protrūkiais ji pasiekia tai, ko nori. Juk daugumai asmenų paprasčiau padaryti tai, ko iš jų reikalaujama, nei nuolat kęsti isterijas. Toks elgesys pradeda erzinti net kantriausią žmogų. Neatsitiktinai žmonės nusprendžia nutraukti santykius su tokia asmenybe.