Kovo mėnesį vyko Metų renovacijos projekto 2020 rinkimai, kuriuos organizavo Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Rinkimų metu visuomenė galėjo susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučių gyventojai. Iš visų aštuoniolikos projektų daugiausia žmonių simpatijų pelnė trys – atnaujinti daugiabučiai Marijampolėje, Pabradėje ir Vilniuje.  

 

laimetoju-koliazas

 

Daugiausia visuomenės simpatijų – daugiabučiui Marijampolėje 

 

Jaunimo g. 7, Marijampolėje esantis daugiabutis balsavimo metu tapo visišku visuomenės favoritu, nes šis projektas iliustruoja sėkmingos renovacijos pavyzdį – vos tris mėnesius trukusios renovacijos metu daugiabutis buvo atnaujintas nuo stogo iki pamatų, o tai lėmė žymius energijos sąnaudų sutaupymus.

 

Atnaujinimo darbų eiga besirūpinęs specialistas Donatas Jankevičius atkreipia dėmesį, kad be inžinerinių sistemų pertvarkymo, daugiabutis namas išsiskiria architektūriniu požiūriu, šiuolaikiška spalvų gama bei apgalvotais sprendimais: „Gyventojai buvo draugiški ir labai pozityvūs dėl pokyčių: geranoriškai padėjo vykdant darbus, o bendras sutarimas lėmė, kad statybos darbai atlikti greitai, faktiškai per 3 mėnesius, dar apie pusę mėnesio užtruko dokumentų ruošimas. Viskas taip sparčiai vyko dėl sklandaus bendradarbiavimo tarp gyventojų, administratoriaus ir rangovo.“

 

zenklas_2015 04 13

 

Daugiabutis Vilniuje – renovacija užtruko pusmetį 

 

Prestižiniame Vilniaus mikrorajone, Žvėryne esančio daugiabučio modernizacija taip pat sulaukė didelio balsavusiųjų susidomėjimo. A. Mickevičiaus g. 32 daugiabučio atvejis išsiskiria atliktų renovacijos darbų ir laiko terminų balansu – per pusmetį buvo įdiegta per 10 renovacijos priemonių.

 

Dabar daugiabučio gyventojai džiaugiasi ne tik akį traukiančiu gyvenamuoju namu, architektūriškai įsiliejančiu į gražėjantį Žvėryno mikrorajoną, bet ir 67 proc.  didesniu namo energiniu efektyvumu, prisidedančiu prie klimato kaitos slopinimo.

 

„Gyventojų sprendimui didelę įtaką turėjo ne tik mažesnės sąskaitos bet ir prestižinė daugiabučio vieta, kadangi atlikti darbai prisideda prie turto vertės augimo“, – apie renovaciją paskatinusias priežastis pasakoja daugiabutį namą administruojančios įmonės renovacijos projektų vadovas Povilas Kručkauskas.

 

BETA_logo (2)

 

Kompleksinės renovacijos  pavyzdys – daugiabutis Pabradėje 

 

Dar vienas nemažai žmonių simpatijų pelnęs renovacijos projektas – Vilniaus g. 108B, Pabradėje esantis daugiabutis, kurio atnaujinimas buvo kompleksinės renovacijos dalis, palietusios ne tik pavienius namus, bet ir visą gyvenamąją aplinką.

 

„Nors iš pat pradžių gyventojai šiek tiek baiminosi dėl nesklandumų, galinčių kilti renovacijos metu, po sprendimo dėl renovacijos priėmimo jie itin aktyviai domėjosi pastato modernizacijos darbais ir nevengė teikti savo pasiūlymus. Didelis bendruomenės įsitraukimas prisidėjo prie gerų rezultatų – tikslingas priemonių parinkimas ir kokybiškai atlikti darbai lėmė žymų daugiabučio energetinio efektyvumo padidėjimą“, – pasakoja namus administruojančios įmonės vadovas Andrėjus Junda.

 

Daugiabučių renovacija – įvairiapusė nauda

 

Visi esame įpratę renovuotą daugiabutį vertinti per gražaus namo ar mažesnės šildymo sąskaitos prizmę, tačiau svarbu nepamiršti, kad ilgalaikėje perspektyvoje modernizavimo darbai yra kur kas daugiau: šis procesas prisideda prie gyventojų gerovės kūrimo, ekonomikos konkurencingumo stiprinimo bei šalies klimato kaitos mažinimo įsipareigojimų vykdymo.

 

„Neabejoju, kad vieną pagrindinių šio konkurso tikslų – parodyti visuomenei, jog renovacija iš esmės keičia gyvenimo kokybę – mums pavyko pasiekti ir šiais metais. Visi trys šio konkurso namai nugalėtojai gali tapti puikiais pavyzdžiais ir aiškiu atsakymu į vis dar iškylantį klausimą, kodėl reikia atnaujinti savo daugiabutį,“ – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.