„Lietuvos ryto“ TV eteryje startuoja naujas dokumentinių laidų ciklas „Mano vieta“, sekmadieniais 9.00 val. rytais pasakosiantis apie žmones, kurie gyvenimą mieste iškeitė į gyvenimą provincijoje – kaimuose ar nedideliuose Lietuvos miesteliuose. Žmonės, nusprendę palikti miestą, provincijoje susikuria pilnavertį gyvenimą – jie pradeda užsiimti inovatyviu verslu, steigia ekologinius ūkius, užsiima kultūrine ir edukacine veikla, tuo pačiu į ją įtraukdami ir vietos senbuvius.

 

LR_TV_Mano vieta

 

Savo patirtimis laidose dalinasi teatro ir kino režisierius Antanas Gluskinas su žmona, kino prodiusere, Jurga Gluskiniene, kurie Vilnių iškeitė į Karaliūnų kaimą ir jo apylinkėse pradėjo užsiimti edukacine veikla, supažindinančia jaunimą su kino menu. Vietinę bendruomenę burti per kultūrą nusprendė ir jaunų menininkų pora Šarūnas ir Marija Savickai, kurie atsikraustę į Švenčionėlius įkūrė “Miško uostą” – namus, į kurius žiūrėti filmų, klausytis koncertų bei paskaitų ar tiesiog pabendrauti renkasi vietiniai ir miestelio svečiai. O jaunoji bitininkė Aušrinė Raudoniūtė sugrįžo į savo prosenelės namus Juknonyse, kurių tūkstančio obelų sode įsteigė ekologinį bityną. Kaimo švenčių metu ji dalinasi su kaimynais medumi ir žmogiška šiluma.

 

LR_TV_Mano vieta2

 

Tai tik keli herojai, kurių įkvepiančias istorijas, namų atmosferą bei greta esančios gamtos grožį bus galima išgirsti, pamatyti ir pajusti cikle „Mano vieta“ – sekmadieniais 9.00 val.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.