Seimas uždraudė nuo šių metų lapkričio pirmos dienos pardavinėti nepilnamečiams energinius gėrimus, kuriuose yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino. Taip pat kioskuose ir turgavietėse draudžiama prekiauti odekolonais, losjonais ir kitais daugiau nei 20 procentų alkoholio turinčiais skysčiais. Atrodo, kad šie draudimai tarpusavyje nesusiję, tačiau TV3 naujos kartos infošou „VIRAL‘as“, reaguojantis į opiausias Lietuvos problemas, šįvakar 19.30 val. įrodys: susiję, ir dar kaip!

 

TV3_VIRALas_Irena_Pivoriuniene

Medikė Irena Pivoriūnienė atskleis, kad šie draudimai yra panašūs daug kuo: jie ne tik kelia priklausomybę, bet ir yra ypač kenksmingi žmogaus sveikatai. „Jei reikia ką nors stimuliuoti – jau blogai. Duomenys labai rimti. Ir kofeino kiekis, ir taurino kiekis – kenkia. Kenkia širdelei, o ypač kenkia augančio organizmo širdelei. Alkoholis bet kokiu pavidalu, pats brangiausias, pats kokybiškiausias, taip pat pakenkia kepenims, širdžiai, o ką jau kalbėti apie smegenis. Juk kiekvienas puikiai žino kaip atrodo alkoholio išgėręs žmogus. Jis atrodo kaip durnelis“, – šįvakar laidoje kalbės medikė.

 

Medikai stebisi: tos energinės skardinukės – jaunimėliui tarsi medumi pateptos. Pasak medikų, yra tai, kad tarp odekolono ir energinių gėrimų – labai daug panašumų. Pasirodo, energiniai gėrimai labai panašiai kaip ir alkoholis sukelia priklausomybę. „Energinių gėrimų pradedama gerti vis daugiau ir daugiau. Man teko kalbėti su vaiku, kuris per dieną išgerdavo 10 energinių gėrimų, ir pateko į ligoninę“, – laidoje kalbės medikė.

 

„VIRAL‘o“ vedėjas Simas Stankus surado paaiškinimą, kodėl odekolonus ir energinius uždraudė tuo pačiu metu. „Nepilnamečiai – gudrūs padarai. Nupirkti energizuojančio gėralo jie prašo mėlynanosių dėdžiukų. Šie už nupirktą „uždraustą vaisių“ gauna komisinių ir perkasi kvapniųjų preparatų – odekolonų. Taip viskas užburtu ratu. Todėl, anot daktarų, priėmus šį įstatymą, išsprendžiamos iš karto dvi problemos.“

 

Jau šį, pirmadienio, vakarą 19.30 val. TV3 laidoje „VIRAL‘as“ žiūrovai sužinos ir kodėl Lietuvoje galioja dvigubi standartai suteikiant ir atimant šalies pilietybę, kokios sveikatos problemos kamuoja dainininkę Livetą Kazlauskienę bei kokia kraupi istorija nutiko Jonavoje.

 

Naujos kartos infošou „VIRAL‘as“ – pirmadieniais 19.30 val. tik per TV3!