Artėjant didžiųjų švenčių – vestuvių, krikštynų ir kitų – sezonui, daugelis dailiosios lyties atstovių skuba rezervuotis vietas pas makiažo meistres. Artėjant vasaros švenčių maratonui „Carolina make-up“ studijos Kaune vizažo meistrė Guoda Monkevičiūtė siūlo apžvelgti skirtingas makiažo rūšis ir išsirinkti tinkamiausią vizažą, kuris atitiktų kuriamą įvaizdį.

   

G. Monkevičiūtė džiaugiasi, jog kuo toliau, tuo labiau populiarėja natūralus, o ne perdėm ryškus, kardinaliai žmogų keičiantis makiažas.

 

„Dažnai tenka išgirsti, jog puikus makiažas būtinai turi būti ryškus. Žavimasi pavyzdžiais, kaip makiažo pagalba žmogaus bruožai yra kone visiškai pakeičiami – moteris atrodo tarsi lyg kitas žmogus. Aš tam nepritariu ir tai priskirčiau grimo kategorijai, o ne makiažo menui. Geras specialistas su skirtingomis priemonėmis moteriai gali padėti atsiskleisti kaskart kitaip, tačiau ne kardinaliai keistis“,- pasakoja vizažistė.

 

Vizažistės nuomone, akys yra iškalbingiausia veido dalis: „Akių makiažas labiausiai įtakoja galutinį įvaizdį, kadangi į jas krypsta pašnekovo akys. Juk neįmanoma bendrauti su žmogumi, nežiūrint jam į akis. Įvaizdį akių makiaže formuoja detalės: akių pravedimas, pasirenkamos spalvos ir jų intensyvumas skirtingose akių vokų zonose, netgi antakiai“.

 

Kad moterims būtų lengviau nuspręsti, kokio makiažo nori ir koks yra tinkamiausias, kuriant pasirinktą įvaizdį, G. Monkevičiūtė siūlo apžvelgti penkis visiškai skirtingus makiažus, atliktus vienai merginai.

 

Natūralus įvaizdis

 

Natūralus įvaizdis

 

Natūralus makiažas tinkamiausias kasdienybėje. Makiažo pagrindo pagalba suvienodinama odos spalva, paslepiami paraudimai, užmaskuojami tamsūs paakiai, patepama šiek tiek gaivaus skaistalo ant skruostų. Blakstienų tušas ir lūpų balzamas – tai pagrindinės priemonės, leidžiančios susikurti švelnų ir gaivų kasdieninį įvaizdį.

 

Subtilus / verslo moters įvaizdis

 

Verslo moters įvaizdis

 

Siekiant atrodyti ryškiau ir griežčiau, akys per visą voką gali būti dažomos natūralios, žemiškos spalvos šešėliu bei paryškinamos tamsiai rudos spalvos pieštuku prie pat blakstienų augimo linijos. Taip pat patariama labiau paryškinti antakius, skruostikauliams naudoti ne tik skaistalą, tačiau ir tamsesnę modeliuojančią priemonę. Lūpoms tiks neutralūs drėkinantys lūpų dažai ar blizgesys.

 

Koketiškas įvaizdis

 

Koketiškas įvaizdis

 

Norint sukurti seksualios viliokės įvaizdį, galima paryškinti visą akies kontūrą ir vidinę akies gleivinę tamsiai rudu arba juodu akių pieštuku ir jį užfiksuoti sutvirtinant tokios pačios spalvos akių šešėliu. Gautai linijai sušvelninti ir akiai formuoti galime naudoti mėgstamą akių spalvą pabrėžiantį šešėlį. Norinčioms didesnio ryškumo, makiažo pabaigoje reikėtų naudoti skystą akių pravedimą. Svarbu nepamiršti tvarkingų antakių ir paryškintos skruostikaulių linijos.

 

Dramatiškas įvaizdis

 

Dramatiškas įvaizdis

 

Dramatiškas įvaizdis sukuriamas intensyviai paryškinus visą mirksinčią voko dalį, apatinį voką bei akies arką. Tokiam makiažui sukurti nebūtina naudoti juodą it anglis šešėlį – su tokiu šešėliu gražintis neįgudus gali būti sudėtinga. Geriau rinktis natūralesnius, pavyzdžiui, rusvus, atspalvius.

 

Ryškus Fashion įvaizdis

 

Ryškus Fashion įvaizdis

 

Išskirtiniam, fashion, įvaizdžiui sukurti patariama rinktis netikėtas spalvas ir jų derinius. Ilgai viršūnėse karaliavusi marsala spalva apleido šią poziciją užleisdama vietą ryškiems mėlyniems, rožiniams atspalviams, saulėlydžio spalvoms bei Holivudo žvaigždžių taip mėgstamai smaragdinei spalvai. Patariama nebijoti ir žėrinčių šešėlių – jie taip pat labai madingi. Veidas turėtų būti švarus ir skaistus arba lyg saulės nuglostytas.

Makiažo tikslas neabejotinai yra pabrėžti natūralų moters grožį bei sukurti tam tikrą įvaizdį. Geras makiažo meistras geba sukurti dešimtis skirtingų įvaizdžių su daugybe skirtingų atspalvių, tačiau turint reikiamus pagrindus gražų įvaizdį galima susikurti ir namuose, tereikia šiek tiek praktikos.

Moterims, kurios nori, tačiau nežino kaip susikurti gražų makiažą, G. Monkevičiūtė pataria atrasti specialistą, kuriuo visiškai pasitikėtų arba nepabijoti investuoti į save ir užsirašyti į specialius makiažo kursus, norinčioms išmokti dažytis namuose.

 

Makiažas : Guoda Monkevičiūtė (Carolina Make-Up Studio Kaunas)

Nuotraukos: Paulius Zaborskis

Modelis: Karolina Arkadjevaitė (supermodels.lt)