Dar net neprasidėjęs pirmas Lietuvoje plius dydžio realybės šou „Dydžio (r)evoliucija“ praėjusią savaitę sukėlė skandalą viešojoje erdvėje. Net pramogų pasaulio žvaigždės nusprendė pasisakyti apkūnių merginų fotosesijos miesto gatvėse klausimu – ne vienas išreiškė kritiką, esą viešai demonstruoti tradicinių grožio standartus neatitinkančias figūras yra „neskanu“, „neestetiška“ ar kad tai buvo „provokacija, pasinaudojant kvailutėmis“ .

 

Aurika (Small)

 

Jau pirmadienį LNK kanalu pradedamas transliuoti realybės šou „Dydžio (r)evoliucija“ siekia surasti pirmąjį plius dydžio supermodelį Lietuvoje. Projekte dalyvauja apkūnios merginos, kurios nori pasauliui įrodyti, kad gali būti ne mažiau gražios ir seksualios nei lieknos manekenės. Daugiausia kalbų sulaukė praėjusią savaitę publikuotos nuotraukos iš pirmosios „Dydžio (r)evoliucija“ fotosesijos, kai tik bikiniais prisidengusios merginos pozavo Vilniaus miesto gatvėse.

 

„Jei vietoje tų apkūnių merginų gatvėje būtų pozavusios lieknos manekenės, tokių kalbų – ar tai skanu, ar neskanu, estetiška ar ne – net nebūtų kilę. Juk kiek yra mados fotografijų, kur meniškai apnuoginti ar net visiškai nuogi modeliai pozuoja judriose Niujorko gatvėse, tūkstančio turistų akivaizdoje prie Eifelio bokšto ir tai nėra laikoma amoralu. Tiesiog mes esame įpratę, jei tokioje fotosesijoje yra 34 dydį dėvinti mergina – tai jau yra mada, jei tą patį analogišką dalyką daro 42 ar 44 dydžio modelis – tai jau problema“, – įsitikinęs vienas iš „Dydžio (r)evoliucija“ komisijos narių mados dizaineris Robertas Kalinkinas.

 

kalinkinas (Small)

 

„Dažnai girdime tokį pasakymą „reikia rodyti, ką turi“, bet tuomet iš šio skandalo galime suprasti, kad rodyti reikia tik didelę krūtinę ir plonas kojas? Negali rodyti stambesnių šlaunų? Šia fotosesija merginos norėjo atkreipti dėmesį į socialines problemas ir kaip kitaip tą padaryti, jei nebandant pažinti pilkosios masės?“ – retoriškai klausė pats ne vienu skandalingu meniniu sprendimu išgarsėjęs dizaineris R. Kalinkinas.

 

Vitalija (Small)

 

Žurnalistams susisiekus su projekte dalyvaujančiomis merginomis, „Dydžio (r)evoliucijos“ dalyvės neieškojo žodžių kišenėje.

 

„Aš nesitikėjau, kad moterys gali būti tokios nesolidarios. Daugiausia heito sulaukiau būtent iš kitų moterų – jos išsisaugojo mano nuotraukas, kėlė jas į pašaipų grupes feisbuke, kurstydamos kitus komentatorius. Tai man atrodo juokinga – negi žmonės neturi daugiau ką veikti? – pasakojo 19 m. Aurika, kurią nustebino tautiečių požiūris į apkūnias merginas. – Kai atsidariau pirmuosius komentarus, ten rašė, kad mes nesveikos, apsileidusios, bjaurios, šlykščios… Džiaugiuosi, kad šalia manęs visuomet yra artimieji ir mano vaikinas – būtent jie mane paskatino dalyvauti šiame projekte. Dabar tik suprantu, kad piktai komentuoja tie žmonės, kurie patys neturi ką parodyti.“

 

Kita šou dalyvė, 30 m. Vitalija buvo kategoriška – niekas neturi teisės aiškinti, kaip turi save pateikti apkūnios moterys, net ir garsūs žmonės.

 

„Man labiausiai įstrigo vienos žymios ponios komentaras, esą mes esame „kvailutės“, kurios leido savimi pasinaudoti. Apie ką ji kalba? Mes visos ėjome žinodamos, ką darome, ir norėdamos parodyti Lietuvai, kad grožio ir mados pasaulyje gali būti ne tik tuos vadinamus standartus atitinkančios moterys. Ar ji bent žino, apie ką šis projektas? – emocijas sunkiai tvardė Vitalija. – Aš labai tikiuosi, kad kai pagaliau žiūrovai pamatys visą laidą, o ne tik fotosesijos nuotraukas, jie supras, kiek daug šis projektas gali duoti moterims. Ir jei tai, kad aš – sverdama daugiau nei 80 kg – išdrįsau rodytis Lietuvai tik su bikiniu, įkvėps bent vieną moterį pamilti savo kūną, aš būsiu pasiekusi savo tikslą.“

 

Pirmoji plius dydžio realybės šou „Dydžio (r)evoliucija“ laida LNK eteryje – jau šį pirmadienį, 20.30 val. Joje žiūrovai išvys finalinį atrankos į šou etapą ir pirmąją tiek daug diskusijų sukėlusią užduotį. Dalyvauti skandalingoje fotosesijoje buvo atrinktos net 20 merginų, bet tik pusė jų – vos dešimt – pereis į kitą „Dydžio (r)evoliucija“ etapą.