„Vincas Kudirka tuo metu, kai sukūrė Lietuvos himną, neturėjo mobilaus telefono, todėl neįrašė konkrečios kūrinio trukmės ir neįtraukė jos į Konstituciją. Jei būtų taip pasielgęs, – sutikčiau, jog Tautiškos giesmės negalima trumpinti nei greitinti. Bėda ta, jog niekas nežino, kokiu tempu V. Kudirka grojo Lietuvos himną“, – jau šįvakar 21.00 val. jubiliejinio, dvidešimtojo, TV3 sezono šauklio – infošou „Be komentarų“ žiūrovams savo poziciją dėl Tautinės giesmės pagreitinimo dėstys žinomas dainininkas, tekstų autorius ir TV3 televizijos laidų vedėjas Marijus Mikutavičius.

 Tautinės giesmės greitinimo ir trumpinimo tema sukėlė dideles diskusijas visuomenėje tada, kai Tarptautinis olimpinis komitetas paskelbė, jog olimpiadose skambantys įvairių valstybių himnai negali būti ilgesni nei devyniasdešimt sekundžių.

„Tai, ko prašo Tarptautinis olimpinis komitetas, yra visai nesudėtinga – tereikia greičiau sugroti Tautišką giesmę, ir viskas. Himnas – tai ne Dievo ašara, tai muzika, kuri kiekvieną kartą skamba kitaip, todėl nematau čia jokios tragedijos, jei Tautinė giesmė bus pagreitinta“, – TV3 eteryje teigs M. Mikutavičius.

Tokiai žvaigždės nuomonei prieštarauja grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Jis įsitikinęs: Tautiškos giesmės keitimo klausimas nesvarstytinas: „Himno keisti negalima. Jei norite keisti jį, tai gal ir valstybės vėliavą apkirpkite bei arklį iš herbo išimkite? Himnas – mūsų valstybės simbolis. Kodėl mes turime jį keisti? Dėl to, kad trukdo reklaminėms transliacijoms sportinių varžybų metu? Ir išvis, kas sugalvojo, kad nuo šiol himno trukmė turi būti devyniasdešimt sekundžių?“ – pasipiktinęs teigs Svaras.

„Juokinga ir labai keista, jog Svaras taip sako. Aš manau, kad jis tiesiog nėra įsigilinęs į visą situaciją“, – TV3 eteryje samprotaus M. Mikutavičius.

„Be komentarų“ laidoje žiūrovai išgirs du Tautinės giesmės variantus – įprastinį ir greitesnį grupės „Žas“ atliekamą variantą, ir patys galės nuspręsti, kuris jiems priimtinesnis. Taip pat laidoje – paaiškinimas, kodėl kunigas neturtingus joniškiečius išvadino kiaulėmis bei karštas reportažas iš premijų teikimo olimpiniams čempionams iškilmių.

 

„Be komentarų“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. tik per TV3!