Šio trečiadienio pavakarę, 17.35 val., LNK laidoje „Yra, kaip yra“ – karšta diskusija: ar prostitucija turi būti legalizuota ir kas kaltas, kad vedę vyrai renkasi mokėti pinigus už plaštakių paslaugas.

 

YKY_tema_prostitucija

Buvusi narkomanė ir prostitutė Marina laidoje pasakos, kad stotyje dirbti pradėjo prieš dvidešimt metų, kai dar buvo nepilnametė. Moteris pasakos, kad išeiti į gatvę ją privertė pinigų stygius, mat ji vartojo narkotikus.

 

Marina laidoje prisimins ir kraupias savo darbo istorijas. Kurį laiką moteris su drauge dirbo Kaune. Ten jos buvo uždarytos į butą, kadangi savo „globėjams“ negalėjo atiduoti 1000 dolerių. Marina prisimena, kad pinigų už savo darbą negaudavo, tik valgyti.

 

Kartą Mariną jos suteneris nuvežė pas rusų nusikaltėlius, tačiau šie tik atėmė iš moters 100 dolerių ir, nuvežę į Kauno autobusų stotį, liepė važiuoti į Vilnių.

 

Paklausta, kiek kartų buvo išprievartauta, buvusi prostitutė nusijuoks. Moteris teigia, kad tokių dalykų net neskaičiavo.

 

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė laidoje kalbės, kad, norint spręsti prostitucijos problemą, būtina keisti požiūrį į moterį. Pasak ekspertės, dar ir šiandien moteris dažnai laikoma daiktu.

 

Anot Margaritos, žiniasklaidoje dažnai skleidžiama neteisinga informacija apie neva „laimingą“ prostitučių gyvenimą – kaip jos išteka už milijonierių ir panašiai, tačiau pamirštama, kad prostitucijos srityje mirštamumas yra 10–40 kartų didesnis nei bet kurioje pavojingiausioje profesijoje, o beveik 80 proc. prostitučių susiduria su prievarta.

 

M. Jankauskaitė įsitikinusi, kad turi būti baudžiami vyrai, perkantys moterų kūnus, bet tai nėra daroma, nes bijoma pagauti kokį žinomą žmogų. Ekspertė pažymi, kad į prostituciją įtrauktomis moterimis naudojasi ne tik vieniši vyrai, priešingai, didesnis procentas vyrų turi antrąsias puses.

 

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė taip pat sakys, kad visuomenė per dažnai bando užjausti vyrus, kurie išnaudoja į prostituciją įtrauktas moteris: „Jeigu vyras perka moterį, tai iškart jau pradedama ieškoti, kodėl jis taip daro, kas jam yra“.

 

Visą laidą „Yra, kaip yra“ žiūrėkite šią trečiadienio pavakarę, 17 val. 35 min., per LNK.