„Buvo tokių dienų, kai aš tiesiog negalėdavau naktimis užmigti, nes vykdavo baliai, į kuriuos atvykdavo visokie mamos draugai. Ne kartą trečią ryto žiemos metu susikraudavau kuprinę ir eidavau pėsčiomis pas močiutę, kad galėčiau ramiai pernakvoti ir ryte ramiai nueiti į mokyklą. Mamai netekus darbo, man prilygo tragedijai, žinojau, kad ji dar labiau pradės gerti, todėl buvau nusprendusi pasitraukti iš gyvenimo. Mane išgebėjo močiutė, radusi tuomet, kai nuo išgertų tablečių jau buvau be sąmonės”, – pribloškiančią gyvenimo istoriją jau šį pirmadienio vakarą gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ papasakos Londone gyvenanti Erika Gulbinaitė-Harrods.

 

vlcsnap-2017-10-30-12h20m35s60_1600x900 (Small)

 

18-os iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją nuo sunkaus gyvenimo bėgusi mergina nesako, kad jai tiesiog pasisekė. Atvirkščiai, ji buvo tokia atkakli ir kantri, kad tiesiog negalėjo likti be nieko. Šiandien Erika vadovauja nuosavai estetikos ir grožio klinikai „Luxurious beauty boutique“, o jos vyras lietuvis Lukas – „ExtraFit“ papildų parduotuvės bendrasavininkis.

 

vlcsnap-2017-10-30-12h20m50s197_1600x900 (Small)

 

Erikos vyras Lukas Anglijoje gyvena nuo devynerių. Ir nors Luko abu tėvai lietuviai, jau pusantrų metų jis – Didžiosios Britanijos pilietis, turintis anglišką pasą, kuriame parašyta – Luke Harrods. „Buvau priverstas pasikeisti pavardę ir tapti Didžiosios Britanijos piliečiu, nes norėjau būti daugiau nei paprastas darbininkas, – pasakos Lukas. – Dirbantys paprastus darbus čia labai geidžiami. Aš norėjau daugiau, tačiau manęs nenorėjo pripažinti, nes buvau svetimšalis“.

 

„Išsiuntęs po 20–30 gyvenimo aprašymų, kaskart nesulaukdavau nė vieno atsakymo, nė vieno kvietimo. Vos pasikeitęs pavardę, atsakymo sulaukiau iš karto“, – sakys Lukas. Jis papasakos ir apie tautiečius, kurie Anglijoje puikiai gyvena nedirbdami nė dienos. „Labai skaudu girdėti tokias istorijas, nes mes dirbame daug ir sunkiai, kad išsilaikytume šeimą. Todėl pikta, kai sutinki lietuvę, kuri skundžiasi, kad Anglijos valdžia nebeduoda jai keturių miegamųjų namo, o tik trijų, kad nebegali važinėti X6 džipu, o tik X5, ir atostogų dėl sumažėjusių išmokų galės vykti jau ne 5, o tik 3 kartus per metus“, – pasakos Lukas.

 

Gyvenimo būdo laida „Nuo… Iki…“ jau šį pirmadienio vakarą 20.30 val. per LNK.