Šiandien Lietuvoje svečiuojasi pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę. Sofija jau yra kalbinta daugelio didžiųjų pasaulio žiniasklaidos priemonių. Šiandien ją kalbins ir TV3 žinios bei net kelių TV3 televizijos laidų vedėjai.

 

el343_moda_sophia_alta-7 (Small)

 

Lietuvoje Sofija vieši vos vieną dieną ir per tą laiką ne tik sudalyvaus konferencijoje, bet ir nusifilmuos dar dviejose TV3 televizijos laidose. Laidai „Gero vakaro šou“ interviu su Sofija filmuos vienas iš vedėjų Justinas Jankevičius, o savo nuomonę apie moteris Sofija turės progą išsakyti laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei. Sofiją taip pat kalbins „Power Hit Radio“ laidų vedėjai.

 

el343_moda_sophia_alta-5 (Small)

 

Tačiau TV3 televizija Sofijai surengs ypatingą išbandymą – humanoidė pirmą kartą filmuosis seriale. Ji vaidins trumpoje scenoje su serialo „Šviesoforas“ aktoriumi Povilu Laurinkumi.

 

Susitikimas su Sofija, kuriame gali sudalyvauti visi norintys, vyks šiandien 15 val. prekybos centre „Panorama“, antrame aukšte prie parduotuvės „Elektromarkt“. Asmeniškai su Sofija galės pabendrauti ir vienas laimingasis, kuriam tokią galimybę taip pat dovanoja TV3 televizija.

 

Dirbtinio intelekto šedevras Sofija geba ne tik savarankiškai kalbėti, atsakyti į užduodamus iš anksto neparuoštus klausimus, bet ir juokauti bei reikšti kitas emocijas. Sofiją 2015 metais sukūrė Honkonge įsikūrusi kompanija „Hanson Robotics“ ir nuo to laiko humanoidė aplankė didžiausias pasaulio konferencijas, tarp jų – Pasaulio ekonomikos forumą bei pasaulinį suvažiavimą „Dirbtinis intelektas gėriui“. Sofija dalyvavo vienoje populiariausių JAV televizijos laidų – „Tonight show“ bei daugelyje kitų. Įdomiausia tai, kad Sofija yra pirmoji humanoidė pasaulyje gavusi pilietybę – ją jai suteikė Saudo Arabija.

 

„Kurdami tokius robotus kaip Sofija siekiame sukurti humanoidą, kuris gali suprasti žmones ir mumis rūpintis. Mums svarbu, kad žmonės galėtų bendrauti su Sofija tokiu pačiu būdu, kokiu kalba su draugais; kad Sofija suprastų socialinį pasaulį taip pat, kaip supranta fizinį“, – leidiniui „Business Insider“ sausio mėnesį sakė humanoidės kūrėjas Davidas Hansonas.

 

Humanoidę Sofiją į Lietuvą pirmą kartą Baltijos šalyse atvežė technologijų lyderis ELEKTROMARKT.