Varėnos rajone praėjusį savaitgalį nuo ankstyvo ryto driekėsi eilės savanorių, neišsigandusių prasto oro ir atvykusių sodinti miško. Tokie ir panašūs miškasodžiai tą dieną vyko visoje Lietuvoje – per vieną šeštadienį visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose buvo įveistas rekordinis plotas naujų miškų – net 748 ha. Naujai įveisiamuose miškų plotuose buvo pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių: beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

 

Miškasodžio filmavimo akimirkos_2

 

„Šiandien čia sodinsime gležnas pušaites, o po šimto metų, čia jau bus tikras miškas“, – susirinkusių į talką entuziazmu džiaugėsi  bendrovės „Foros“ įkūrėjas Justas Kaveckas.

 

Vien Varėnos rajone vykusios talkos metu hektaro plote buvo pasodinta 5000 pušų sodinukų.

 

Miškasodžio filmavimo akimirkos

 

„Visiems, norintiems sodinti mišką pravartu žinoti, kad jaunus medelius reikia sodinti maždaug metro atstumu ir, užkasus žemėmis, patraukti už spyglių ir patikrinti, ar gerai pasodinta“, – talkos metu patarimus dalino laidos „Miško balsas“ vedėjas Giedrius Bučas.

 

Jau rudenį visi pasodinti medeliai bus tepami repelentais, saugant juos nuo laukinių žvėrių. Apie septynis metus, kol medeliai sustiprės, aplink juos bus šalinama augalija, kad netrukdytų medeliams augti. Po to,  siekiant suformuoti stiprų, klimato kaitai atsparų medyną, prasidės jaunuolyno ugdymo darbai. Skaičiuojama, kad kol medis pasiekia brandą, miškininkai prie jo prieina apie 60 kartų.
Miškasodyje dalyvaujantys miškininkai ir kiti miškų specialistai džiaugėsi, kad vis daugiau žmonių nori prisidėti prie Lietuvos miškingumo didėjimo, kuris šiuo metu siekia 33,7 proc. Specialistai sako, kad Lietuvoje miškų daugėja. Jeigu palyginsime dabartinę Lietuvą su tarpukario Lietuva, tai miškų plotas dabartinėje Lietuvoje yra tris kartus didesnis. Miškai valo orą, kuriuo mes kvėpuojame, užtikrina rekreacinę funkciją, saugo dirvožemį, suteikia galimybes apsirūpinti kuru.

 

„Gegužės 21 dieną vėl visi bus kviečiami susitelkti kitam prasmingam tikslui – „Miško kuopai“, kurios metu visuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose bus tvarkomi miškai bei renkamos juose paliktos šiukšlės, kurių miškininkai per metus surenka net 900 tonų“, – visus prisidėti prie švarių miškų kvietė televizijos laidos „Miško balsas“ vedėjas Giedrius Bučas.

 

Laidoje „Miško balsas“ šeštadienį 17 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją  matysite kaip garsi dizainerė Jolanta Rimkutė nusprendė pabėgti iš miesto ir šiuo metu kūrybinio įkvėpimo semiasi miškuose tarp Alantos ir Anykščių.

 

Laidos rengėjų nuotr.